• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    KEJML
    KEJML --- ---
    JOHNY_G: Objednal jsem stejně před 14 dny Pixel 4a, do týdne by měl přijít
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DATEL: Z německého Google Store na německou adresu. Přičti si 140 Kč za přeposlání od Mailboxde.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: teď koukám nasazovací cena 35k, to je sumička kulatá:))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Nový král!

    Huawei Mate 40 Pro je dle DxOMark nejlepší fotomobil světa. Proč?
    https://www.svetandroida.cz/huawei-mate-40-pro-dxomark/
    ATAN
    ATAN --- ---
    DATEL: to je Revolut
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: koukam, ze z Google storu ale jak, me hlasi, ze v CR nejsou a tobe to tam zobrazuje ceskou menu? Nebo to je pres prostrednika?
    DATEL
    DATEL --- ---
    JOHNY_G: a odkud? Nebudes jeste doplacet CLO a DPH, jestli to je ze zahranici? Pripadne postovne?
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    NECROMAN: Šlo to i levněji, ale čekal jsem tu marži horší :-).

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nový Chromecast skladem za 2 590 Kč
    Google Chromecast Google TV - Mini počítač | Alza.cz
    https://www.alza.cz/google-chromecast-google-tv-d6195002.htm
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Já mám v hodinkách teď například stylově i aplikaci, které tě vyzve abys sis umyl ruce. Ne třeba po chcaní,ale jen tak
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PAYAXY: já mám velký hrnek. vypiješ a chce se ti čůrat. tož musíš, a cestou zpět hrnek napustíš.
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    MIKEKT: Ja pouzivam maly hrnek na caj. Kdyz je prazdny, dojdes si udelat novy. Standing goal achieved!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MIKEKT: Sporttestery nebo smartwatche s tím furt votravujou, myslím že třeba Google fit
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj shanim tip na aplikaci co me v ruznych intervalech dokaze upozornit na ruzne veci. Priklad upozorneni - treba jako kazdy 20 minut se protahni, Kazdou pulhodinu si stoupni ... Pouzivate nekdo nekdo podobneho? Nebo nejaky tip? diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EXCITE: Minimálně spárovaná zařízení, parametry HW na kterém běží a vlastní identitu.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Ahoj lidi jen dotaz zda nejsem jen tupej? :-)
    Opravdu se ted neda v aplikaci Fotky Google na mobilu zjistit zda je fotka obsazena v nejakem albu a v jakem?
    Driv tam ta informace byla, ted asi jen na webu :-(

    Jinak jsem zjistil ze dnes google odebral fotky "for you" i z webového rozhraní :-(
    Co jeste ten google zpacka?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Co si ukládá BT v úložišti za data? Má tam 41 MB
    JIMX
    JIMX --- ---
    tohle je fakt věc, která mi na andoridu přišla šílená ... ze jako uzivatel musim resit s je to vzdycky takovy napul ... pak jsem zacal kupovat mobily s velkou interni pamětí a uz to resit nemusim ...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JEREMIUS: Začal bych tím, že balíčky nainstalovaných aplikací (něco.apk) si odložíš mimo telefon.
    V jednotlivých aplikacích nastavíš místa ukládání dat na kartu(a co máš už uloženo ručně přesuneš).
    Smažeš zbytky aplikací které jsi odinstaloval.

    Teď mám kartu jako vyjimatelnou a tak umístění aplikací na kartu nemám. Ale jde to. A fungovalo mi to s celkem obyčejnou kartou přes dva roky.

    Ale nejvíc pomůže, nemít tam věci které nepoužíváš a nepotřebuješ :-)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    JEREMIUS: Pokud jde o data aplikací tak, jak je chápu já (tj. jejich sandbox), tak ta jsou prostě tam, kde je nainstalovaná aplikace. A dneska většina telefonů nedovoluje přesunout aplikace na SD kartu, takže i data zůstávají v interní paměti. Některé aplikace pracující s většími objemy dat ti nabídnou volbu úložiště ve svém vlastním nastavení, ale je to spíše výjimka. V zásadě se musíš smířit s tím, že přesuneš jen fotky, videa a downloady, a zbytek zůstane v interním úložišti.

    Adoptable Storage jsem jednou měl, a i když rychlost není problém (aby to vůbec šlo zapnout, chce to nějaké UHS, ideálně 80+ Mbps), tak to stejně nechceš. Moc se do toho zapisuje a ještě se to šifruje on-the-fly. Jediná karta, která mi kdy umřela, byla ta adoptovaná. V řádu několika měsíců. A co na ní bylo, je navždy ztraceno :-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam