• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    MATT: umíš přesunout data té aplikace na SD (nastavení androidu)? Má tablet SD? Zkus to, třeba to pomůže.
    DATEL
    DATEL --- ---
    MATT: obávám se, že aktuálně žádná taková aplikace nebude. Total Commander mi na Androidu vidí jen svou složku, a dokonce i na Pixel 3a (telefon od Googlu) vestavěný file manager nevidí taky nic.
    MATT
    MATT --- ---
    DATEL: to by odpovídalo. Už u toho nejsem, abych ověřil, ale máš typ nakou appku co by do zmíněného adresáře mohla? Nakej totalcmd?
    DATEL
    DATEL --- ---
    MATT: je ta aplikace uzpůsobena pro Android 11? Tam totiž došlo ke změně přístupu ke storage, všechny soubory aplikace se musí ukládat do adresáře v Android/data/id_aplikace/files (na "externím" uložišti) a nejdou běžně přečíst - tj. k těm souborům může přistupovat jen aplikace, která to vlastní. Pokud to má poskytnout externím aplikacím, musí na to mít provider. Vyjímkou jsou aplikace se speciálním oprávněním na čtení (všech) souborů, ale na to jsou už přísné pravidla od Googlu.

    Jak to tak čtu ještě znova, tak mi přijde, že ta aplikace aktualizovaná je, ale starší soubory má v nějakém původním adresáři, kde jsou ještě vidět, ale nové už ukládá do té aplikační složky, kde vidět běžně nejsou.
    MATT
    MATT --- ---
    chapu, ze to bude takovej specifickej dotaz, ale treba nekoho neco napadne.

    pouzivame Lenovo tablet s androidem 11 (byl 10) na stahovani dat z levelloggeru Solinst. Vsechno fungovalo vpohode az doted. Data se stahnou do .xle souboru, ktery je mozne v aplikaci prohlizet a pak se normalne kopirujou do PC. Po poslednim stahovani jdou data v aplikaci prohlizet, ale v prislusnym adresari videt nejsou. Nejsou videt ani pres wokna ani pres file manager v tabletu. Na souborech, ktery videt jsou, jde v aplikaci pouzit "sdileni" pro dalsi praci se souborama, ale na tech novejch, co videt nejsou, tak ta funkce sdileni nedela vubec nic.

    Tablet jsem zousel restartovat a mazal jsem cache procesu "media storage", nepomohlo. Budu rad za jekejkoli tip, co zkusit, ty soubory z toho potrebujem dostat.

    predem dik.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Potvrzuju, že S20+ má tenhle problém taky. Předchozí S9+ to ještě uměl bez problémů.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    tak chyba byla i u mě, protože jména s háčky jsem zkoušel jen v mém oblíbeném TruePhone
    True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

    v Google telefonu mi české taky nebere
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    ASYMETRIC: tos ale na začátku nenapsáno, že máš Pixel, on BUCKOWSKI správně píše, že aplikace přeložená jako Telefon se vyskytuje v asi 300 verzích

    konkrétně ale aplikace telefon od Google (mám verzi 65.0.370544174) vyhledává při zadání bez diakritiky - tak i firmy s diakritickými znaky (zadám Bousek - najde řeznictví Boušek)
    Nicméně kontakt v seznamu Boušek nenajde, pokud zadám Bousek (musím zadat "Š" aby ho našel)
    Ale kouzelná furnkce je ikonka mikrofonu, všechno zadávám hlasem a to funguje skvěle
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    "co je lampárna"
    "Moci si stěžovat leda na nádraží na lampárně" Je ustálené úsloví označující zbytečné, nic neřešíšící stěžování.
    Lampárna - místnost kde se skladovala, plnila a připravovala nádražní a vlaková světla.
    ASYMETRIC
    ASYMETRIC --- ---
    BUCKOWSKI: Telefon je nativní aplikace od Google. Používám Pixel 4 a T9 s diakritikou nefunguje. Když chci volat Hořínka, tak mi to najde maximálně Horáka nebo Horákovou.
    Jakou máš verzi aplikace?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    ASYMETRIC: nevím, co je lampárna ani co je podle tebe aplikace Telefon. Tak se totiž v České verzi jmenuje asi každý dialer, který je v telefonu od výrobce.

    ideální by asi bylo recenze v Google play, kde seriózní vývojáři reagují. Možná by bylo jednodušší nainstalovat jiný dialer.

    Já používám TruePhone a jsem s tím moc spokojený, ale T9 mi funguje i v originálním dialeru od Googlu (mám Pixel).
    JIMX
    JIMX --- ---
    ASYMETRIC: jo, tak tohle mi fungovalo postupně kdysi na několika HTC bez problémů ... pak jsem koupil LG, pak druhé ... a ani na jednom to už nikdy nefungovalo :-(
    ASYMETRIC
    ASYMETRIC --- ---
    Ahoj, nevíte, kam (kromě lampárny) nahlásit, že nefunguje T9 s diakritikou v aplikaci Telefon? Dřív to našlo kontakty, které mají v sobě ř nebo třeba č, ale v aktuálních verzích to nejde. Díky.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: tak to se přesunu do Octavia auditka, protože to mě zajímá :) - letos si mám vybrat nové auto, tak možná si svojí O3 ještě nechám - hlavně to propojení na Android Auto je naprostá nutnost.
    KELDA
    KELDA --- ---
    BUCKOWSKI: mas O4? S trojkou sem problémy neměl ale čtyřka .....
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: tohle se mi ještě nestalo
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: s Octavií nemám problémy
    KELDA
    KELDA --- ---
    Ale ještě jedna záhada. V poslední době se mi nepravidelně stává ze mi v autě začne telefon (nebo auto) predcitat zprávy z whatsupu. A je to celkem naprd. Protože když ddojde zpráva a začne číst tak
    1) nejde to zrušit.
    2) pokud je v telefonu drive došla neprectena zpráva tak ji čte ttaky.a někdy to je masakr
    3) a zda se mi že to čte 2x

    Netuším o co jde ale záhada je, že to není vzdy. Netuším co to ani dělá.. zda whatsup, asistent nebo android auto.
    KELDA
    KELDA --- ---
    BUCKOWSKI: to mi dělalo před tím než se to cele preplo do eng.


    BUCCI: ve waze ro funguje ale v kombinaci s android auto to blbne a bohužel sem si uz na to zvykl :( no čekám až se mi vrátí auto že servisu (šíleně co se děje s novými Octavkami) a dám info
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BUCKOWSKI: já jí řeknu "naviguj lídl", ona řekne "nevím jak vám s naviguj lídl pomoci" a pak pustí waze s trasou do lídlu.. takže cajk
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: Tak jsem to cestou z práce testoval. Jakmile řeknu "naviguj " nebo něco podobného, tak odpoví : nevím, jak vám mohu pomoci...

    Když řeknu jen adresu, tak sice taky nahlásí chybu, ale pokusí se zobrazit a vyhledat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam