• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    BASIK:
    HULIK:
    BUCCI: díky. Zkusím. Já měl pocit, že Google ten Keep zařízl, ale zjevně ne.
    E42
    E42 --- ---
    KELDA: Jo to je ta kachna. Viz něčí korekce v diskuzi:
    "Jiří_cz, 24. 8. 2021, 18:56
    Autor tohoto článku by si měl prvni ověřit správnost tvrzení, než něco vypustí do světa. Google neukon"uje integrovanou aplikaci Android Auto, ale ukončuje aplikaci "Android Auto for phone screens"! To je ta aplikace, která vám z mobilu udělá vzhled Android Auta. A tato aplikace bude integrovaná do Google Asistenta. Takže článek je zavádějí a nepravdivý."
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    MARTIK: Google Keep (používám)
    HULIK
    HULIK --- ---
    MARTIK: Ahoj, teď jsem zkusil Poznámky Keep od Googlu. Nastavil jsem textovou poznámku a upozornění na určitou zastávkou autobusu. Fungovalo to, poznámka přišla když jsem na zastávce asi 3 minuty čekal na bus. Takže chvilku to trvalo, ale fungovalo :-)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    MARTIK: aplikace PlanMe to měla
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BUNDA: Mne by stačilo "žárovka ty debílku, nebo sem chceš jet znova?":))
    BASIK
    BASIK --- ---
    MARTIK: Keep od googlu umi notifikaci na misto. Nezkousel jsem, ale nevidim duvod, aby to nefungovalo :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    TEKKIT: tak třeba appka AutomatIt umí něco spouštět na základě lokace či připojení ke konkrétní WiFi apod. takže pak už na to navázat jen ty upomínky.. Já tam měl třeba namluvený vzkazy jako: Vítej v práci, jsem domáá .)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MARTIK: Kamaráde pokud to existuje tak změníš můj život!
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    můžete mi prosím dát tip na appku, která umí toto?
    Úkolovník, který vyvolá notifikaci, pokud se vyskytnu na nějaké určené lokaci.
    Příklad: potřebuji v Hornbachu koupit žárovku. Nespěchá to. Ale prostě až do Hornbachu jednou pro něco zajdu, tak mi na mobilu blikne: máš tady koupit žárovku.
    E42
    E42 --- ---
    KELDA: Pokud si to s něčím nepletu, tak to je trochu kachna. Není zrušené Android Auto, ale nějaký ten driving mode, což je jenom speciální rozhraní do auta pro situace, když telefon NENÍ připojený k autu.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Když už se tady bavíme o Android auto a Google assistant. Máte někdo zkušenost s Android 12? Podle informací k Android 12 to vypadá že Android Auto je zrušen a nahrazuje ho v nějaké verzi Google assistant.

    Zajímalo by mě jak to funguje
    KELDA
    KELDA --- ---
    ZBYNEK: pokud budeš diktovat v autě přímo do telefonu bez připojení do auta tak ti to samozřejmě fungovat bude ale pokud připojíš telefon přes Android Auto tak máš smůlu. Například Waze není schopen rozpoznat českou adresu a čeština v Google assistantu prostě není. Můžeš ale použít arabštinu čínštinu polštinu dánštinu .... :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ZBYNEK: Muj nazor je, ze nepujde nikdy, protoze Google cesky trh odepsalo s tim, ze Seznam neporazi.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LAUNCHER: Každopádně Google assistant v Android Auto češtinu nezná.

    Bojím se, že ten textovej vstup bude trochu schizofrenní - umí diktovat, ale v android auto asi textové povely ani zvukové vyhledávání v češtině asi (zatím) nepůjde :-(
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LAUNCHER: Díky za nakopnutí (snad) správným směrem...

    Samsung voice input má jenom angličtinu, zkusím to přes Google voice input, ten češtinu zná. Uvidím jestli to bude vyžadovat i změnu klávesnice.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZBYNEK: Xiaomi 11 Ultra mam v anglictine, klavesnice GBoard (preferuji Swiftkey, ale firemni restrikce) nastavena na DE+CS+EN, bere to cestinu viz moje pokusy nize: LAUNCHER: LAUNCHER: LAUNCHER.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    ZBYNEK: Přidání dalšího jazyka je popsané tady, ale čeština tam není:
    Change your language or use multiple languages - Android - Google Assistant Help
    https://support.google.com/assistant/answer/7394513?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid#zippy=%2Ccar%2Cphone-or-tablet

    Jestli jste to někdo rozchodil, dejte prosím vědět.


    BUNDA: Klávesnici mám v češtině, ale ta na to nemá vliv.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ZBYNEK: zkoušel jsi nastavení klávesnice na češtinu? Jestli by to neřešilo i hlas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam