• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ADM
    ADM --- ---
    ADM: tak me napadlo zkusil jsem zalozni obstarozni mobil s lineageos android 10, a ten mi tu tv aspon najde (i kdyz pak crashne pri pripojeni), pixel to zrejme neumi
    ADM
    ADM --- ---
    MAKROUSEK: no nenasel mi to prave pixel, asi tim ze umi jen ten chromecast. v ty tv jsem nasel nejaky recent devices, dva samsungy. takze bud je to tim ze neumim miracast, nebo je ten samsung neco jeste uplne jinyho
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ADM: Musis vyzkouset.
    ADM
    ADM --- ---
    kdyz se tady zminil ten miracast, tak screen mirroring na samsung smart tv, to je jen pro samsung telefony? ze bych se jinak v hotelu dival na tv a ne na notebook
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ADAMH: BTW na asistenta - stačí jej vypnout v nastavení. sice nefunguje pár dalších funkcí které jsou na něj navázané ale pokud to někoho netrápí... A pokud jsem jej na začátku nevystavil tak ani nefungovalb🤷
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    Co byste me doporučili za model a značku androida. Mám tu Pixel 3A, předtím jsem měl nexuse. V zásadě s oběma spokojenost až na jednu velkou sviňárnu od Googlu. Nepodporuje miracast, jen svůj uzavřenej chromecast. Chci něco "menšího" tj 5.5 palcu cca a čistým Androidem s možností nějak vypnout "ok google". Na pixelu jsem musel odebrat práva aplikaci "Google" k mikrofonu a samozřejme i ten funkční miracast.

    Existuje něco takového?
    PECA
    PECA --- ---
    BUCCI: protože DUCATIMONSTER. Už se to řeší pár dní.
    Ano, řešení je - mít zapnutou sync do cloudu a tím pádem alespoň nějakou zálohu. Ale to je jaksi s křížkem po funuse a dobrá rada pro příště.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    DUCATIMONSTER: a proč to neodeslat na Google drive a pak z PC přesunout z GDrive?
    ADM
    ADM --- ---
    ERGOSUM: jde datovou prepaid esim od airalo.com, v podstate jsem to vyzkousel, ale mel jsem tam zaroven i fyzickou sim v roamingu.
    jen me to zaujalo jako myslenka nemit telefonni cislo, a presto vyuzivat vyhod mobilu (telefonovat muzes pres ruzny komunikatory), ale na ty esim realne jak rika ZBYNEK nejaky cislo bude, akorat ty se ho nedozvis, a odchozi hovory budou blokovany
    SUK
    SUK --- ---
    HELVETE: Xiaomi to neumi. Nekupovat.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    DUCATIMONSTER: potřebuje něco jako tento kabel https://www.hadex.cz/d345a-redukce-mhl---hdmi--usb-type-c-2-m/ a projektor co umí MHL a po připojení si poradí často ovladačem projektoru, ideální je projektor s možností ovládání dotekem (interaktivní tabule třeba). MHL HDMI umělá většina telefonů, které jsem měl poslední dobou v ruce
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SMOKY: Jj
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    jeste je moznost tam dat novej displej
    SUK
    SUK --- ---
    DUCATIMONSTER: Tak pak uz leda jestli jde neco udelat pomoci fastboot.
    PECA
    PECA --- ---
    DUCATIMONSTER: Tak ještě je šance, když se to připojí k PC, na tom PC bývá vidět připojená mobil podobně jako flash disk. Pokud ne, tak asi opravdu smůla.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SUK: Na displeji nevidí nic. Smůla
    SUK
    SUK --- ---
    TOOMIX: Nevim jak tohle konkretni Xiaomi, nicmene treba moje Note9Pro vubec UMS neregistruje. Mys nicmene funguje.
    SUK
    SUK --- ---
    DUCATIMONSTER: Na displej vidi? Jestli ano, standardni redukce C -> A(F), pripojit mys, povolit ADB a tahat pres kabel. Nebo treba nainstalovat cokoliv a prenest soubory pres wifi.

    Pokud na displej nevidi a nema povolene ADB z drivejska, tak asi docela smula...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DUCATIMONSTER: možná by šlo tam připojit USB hub s flashkou a myší, ptípadně zkusit napárovat bluetooth myš, pokud má ten telefon zaplé bluetooth
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam