• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    ja mam teda tablet 10palcu na doma, na gauc ci do postele, takze tam me ta velikost vyhovuje a neni to nic na praci

    pracuju na pc

    a telefon na telefonování a nouzovka na net
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: LAUNCHER: Vsechny ty lepsi tablety maji podporu pro pero, rukou si opravdu nic nekreslim 🙂
    SPM
    SPM --- ---
    KOLCON: kterou si ale nepoložíš na klín a nemůžeš na tom dělat... a velký je to stejně jak notebook :-)

    LAUNCHER: Tak každýmu vyhovuje něco jinýho, nic proti. Když vezmu tvoje body z mého pohledu, tak:
    - rukou častou úplně moc nemaluju, takže to tolik nepotřebuju. Nicméně můj poslední notebook, nedobrovolně, už má taky touchscreen, takže malovat by tam šlo asi taky
    - mám dual monitory doma a v kancelářích, takže samotný notebook používám někde na cestách, kde druhý monitor zas tolik nepotřebuju a naopak bych nechtěl v tašce tahat dvě krávy, co tam zabírají místo
    - moc se mi nestává jako sysadminovi, který většinou stojí na druhé straně té VPN. Nicméně když potřebuju dělat nějaké složitější kejkle, tak na tom notebooku si pustím virtuál s libovolným jiným OS
    - zbytek nevím, děcka neřeším, dámejídlo zvládám v pohodě objednat z notebooku :-D

    a naopak za sebe:
    - na těch mobilních OS se mi s tím blbě dělá... i při psaní mailu musím většinou koukat do něčeho pod tím, takže windows management desktopovýho OS (kde teda ve Windows je to mizérie taky, ale je to lepší) mi přijde o dost lepší, než jedna aplikace hozená přes celý okno nebo max dvě vedle sebe
    - programy, utility, už jenom hromada těch věcí co používám pro ty mobilní věci prostě nejsou a nemůžu z toho nic dělat. Nejde tím vyřešit ani taková základní věc jako "nefunguje mi internet," protože z toho člověk maximálně vyrazí jakou to dostalo IP adresu, nic jiného to už neukáže
    - klávesnice, klávesnice, klávesnice... ten keyboard case na ipad je sice krok celkem vpřed, pořád mi to ale proti notebookovým přišlo o dost slabší (a to moderní notebooky taky neudělaly zrovna krok vpřed, nejlepší klávesnice si pamatuju na věcech, co jsem měl před 15+ lety)
    - nemožnost hromada těch pokročilejších věcí - zmíněná virtualizace, CAD, IDE, ...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MEMNON666: Nebo ipad s klávesnice pouzdrem...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ohledne tablet a "potrebuji udelat":

    1) Na 12" tabletu si mnohem lepe nacrtnu co chci delat, nez na cemkoliv jinem. Nacrtky vseho druhu proste.
    2) Je to paradni druhy monitor do batohu k laptopu.
    3) Je to zarizeni vzdy po ruce, kdyz je primarni masina zazdena v nejake prisne VPN.
    4) Nevim jestli se to pocita, ale primarni prostredi pro ScratchJR, Lego Boost a dalsi programovani pro mala decka.
    5) I ten obed z DameJidlo si na tom vyberu lepe a prehledneji, nez na mobilu 🙂
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JIMX: a sorry zamenil sem poradi pismenek
    JIMX
    JIMX --- ---
    MEMNON666: co je to GDP? ... pokud to má mechanickou klávesnici, tak bych to počítal do notebooků
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JIMX: (kam se počítají věci jako GDP/Surface/... - tablet nebo NTB?)
    JIMX
    JIMX --- ---
    SPM: taky jsem u sebe zjistil, že tablet je mi k ničemu ... buď na tom potřebuju něco dělat a pak je jednodušší použít notebook ... a nebo jenom konzumovat obsah a pak mi stačí mobil, který mám vždycky s sebou (momentálně ve velikosti 6,2", která mi přijde celkem ideální)
    SPM
    SPM --- ---
    KOLCON: Jak se to vezme, muj "obri" telefon do kapsy narvu, 7" tablet co jsem mival (teda jeste nekde porad je) ne. Coz znamenalo, ze jsem ho musel tahat v tasce a tam v tu chvili muzu tahat i cely notebook, ktery je proti tabletu o dost vic pouzitelnejsi. Vysledkem bylo, ze jsem ten tablet skoro vubec nepouzival...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Ja zase cetl teorii, ze tyhlety velky mobily zacali Korejci delat, protoze v Koreji je ideal krasy mala hlava a kdyz ma holcina u hlavy osmipalec, tak vypada, ze ma hlavu velikosti svestky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Pokud pouzivate i tablet, jakou velikost telefonu preferujete?


    Instrukce:
    Zaujala me ta teorie nize. Zajimalo by me, jak to mate.

    48 hlasy od 48 respondentů

    KOLCON
    KOLCON --- ---
    JOHNY_G: Lidi ještě nepřišli na to, že je lepší kombinace mini + tablet, no... Taky mi ip12 mini v tyhle kombinaci vyhovuje...
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    Bohužel to zajímá jen málo lidí :-(. Taky bych chtěl něco menšího, ale odvahu na to sebral jen Apple, a zatím to vypadá, že iPhone 13 Mini byl poslední, protože to lidi nekupujou...
    KELDA
    KELDA --- ---
    ADAMH: jojo trend je postaveny trošku naopak ta S10 vím že se ještě dá koupit a je relativně ok ale cena je 10000. Musím manželce koupit taky telefon a zhrozila se když byla v obchodě a díval se na ty sedmipalcové krávy že to nemá kde dát. Navíc když jsem se díval na srovnání mobilu tak všude píšou jako výhodu právě velikost displeje Čím větší tím lepší.

    No snad nezapomenou taky na lidi kteří nechtějí nosit sebou tablety a něco čas a vymysli
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    KELDA: ano vim, miracast pokud vim blokuje vicemene jen google
    blby je ze tu je trend delat cim dal vetsi mobily, ten co mas ty ma mit 5.8 palce, to uz samsung ani nedela, pod 6 palcu se zda nic rozumneho najit neda nebo se me nedari
    KELDA
    KELDA --- ---
    ADAMH: já mám s10e od Samsungu a jednoduše pouštím video přes sdílení v menu přímo do TV. Mám Tv Philips s androidem
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    SKAUT: no mě se to právě na tom Pixelu od Googlu ani po tom neprojevilo. Vypnul jsem co šlo a stále to reagovalo. Google ten miracast proste blokuje, mam pocit že na starem nexusu ještě před updatem OS šel, pak najednou ne. Je to cílený stav, chromecast krabičky k tv asi nikdo nechce, tak se to snažej procpat takhle. Je to za mě velká škoda, víceméně jediny velký minus.

    Tu appku od samsugu jsem tuším zkoušel, už nevím s jakým závěrem, ale ani bych se nedivili pokud by to nebyl jen tool na nastavení miracastu (samozřejme pokud ho zařízení podporuje). Ještě možná zkusím.
    ADM
    ADM --- ---
    ADM: tak me napadlo zkusil jsem zalozni obstarozni mobil s lineageos android 10, a ten mi tu tv aspon najde (i kdyz pak crashne pri pripojeni), pixel to zrejme neumi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam