• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MARASAN: Proste zkopírování obsahu alespoň me vždy fungovalo.
    Tuším že FAT32? Ale je to dlouho co jsem vlastnil mobil s paměťovkou ( na cizí nekoukám )
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam v mobilu (Nokia 8) SD kartu 32 GB a nestaci. Kdyz vemu novou kartu a pomoci dd ji naklonuju na 64 GB kartu, budu pak moct nejak bezproblemu zvetsit filesystem na te karte aby pouzil celych 64 GB? Pojede to pak v telefonu? (Co je tam vlastne za FS?)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MEMNON666: To ma daleko ke konceptu tabletu, ale je to luxus. Firmicka dela dobry HW uz par generaci.

    Tablety a tyto zarizeni mam na noseni do korporatu, kde mam uz notebook od zamestnavatele. Takze velikost a vykon maji vyznam oproti jenom telefonu. Specialne oproti tahani druheho notebooku.

    Doma jsou to predrazene hracky protoze jsem linej zapnout TV/Projektor ci vylezt z postele a predstiram ze koukanim na film v posteli usnu rychleji :)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SPM: Ipad s tou malou pricvakavaci smart keyboard (co je i jako pouzdro/kryt) na klíně úplně v pohodě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ADM: Kazdy zvlast. Viz níže casto umyslne kazdy v jine siti. Na tabletu zadani, emaily, nacrtky, vysledek. Na laptopu koduji a nastavuji.

    Copy paste resim pres sit, pokud restrikce dovoli. Casto copy paste ale casto nepotrebuji. Ovládání dvou separatnich zarizeni nekdy opruz, ale casto tablet stejne jen neco zobrazuje a pak das dalsi stranku.

    Jde to resit jak popisuje MEMNON666, ale to ja typicky nepotrebuji.

    YMMV.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    ADM: afaik krome sw řešení jsou i hw varianty jako Lenovo Yoga Tab Pro co maj vstupni micro HDMI
    ADM
    ADM --- ---
    LAUNCHER: btw. jak pripojis tablet k laptopu jako externi monitor?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Tohle mam stejne jako ty, jak to chce HW klavesnici tak mnohem radsi laptop nez tablet + BT.

    Uz jen proto, ze u laptopu si nastavis uhly jak ty chces, nezto u tabletu je typicky jen par uhlu a mne pak nevyhovuje ani jeden z nich :-)) Vyzkouseno za vas...
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: Ty externí BT klávesnice mají tu samou nevýhodu jako třeba ten ipad s pouzdrem, je to použitelný jenom na stole. Dát si to někde na klín a něco na tom dělat, když zrovna nemám pracovní stůl, s tím v podstatě nejde...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Na cizim stroji (protože bezpecnost) si tech virtualu moc nepustim.

    Dve okna - Android ma dve okna uz hodne dlouho, podrz prst na ikonce appky v task manageru. Me nestaci ani to, takze trebas taky zaroven mobil, tablet a laptop, na kazdem fullscreen neco jineho zaroven :-)

    DesktopOS - Chapu, ale plati to i naopak, viz muj priklad, nebo treba Waze.

    Klavesnice - Pres BT si pripojis jakou chces, sam to teda nedelam. Treba nemcinu pisu radsi na SW klavesnici tabletu, protoze mi to napovida a opravuje me to. Vetsinou ale jako ty.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    ja mam teda tablet 10palcu na doma, na gauc ci do postele, takze tam me ta velikost vyhovuje a neni to nic na praci

    pracuju na pc

    a telefon na telefonování a nouzovka na net
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: LAUNCHER: Vsechny ty lepsi tablety maji podporu pro pero, rukou si opravdu nic nekreslim 🙂
    SPM
    SPM --- ---
    KOLCON: kterou si ale nepoložíš na klín a nemůžeš na tom dělat... a velký je to stejně jak notebook :-)

    LAUNCHER: Tak každýmu vyhovuje něco jinýho, nic proti. Když vezmu tvoje body z mého pohledu, tak:
    - rukou častou úplně moc nemaluju, takže to tolik nepotřebuju. Nicméně můj poslední notebook, nedobrovolně, už má taky touchscreen, takže malovat by tam šlo asi taky
    - mám dual monitory doma a v kancelářích, takže samotný notebook používám někde na cestách, kde druhý monitor zas tolik nepotřebuju a naopak bych nechtěl v tašce tahat dvě krávy, co tam zabírají místo
    - moc se mi nestává jako sysadminovi, který většinou stojí na druhé straně té VPN. Nicméně když potřebuju dělat nějaké složitější kejkle, tak na tom notebooku si pustím virtuál s libovolným jiným OS
    - zbytek nevím, děcka neřeším, dámejídlo zvládám v pohodě objednat z notebooku :-D

    a naopak za sebe:
    - na těch mobilních OS se mi s tím blbě dělá... i při psaní mailu musím většinou koukat do něčeho pod tím, takže windows management desktopovýho OS (kde teda ve Windows je to mizérie taky, ale je to lepší) mi přijde o dost lepší, než jedna aplikace hozená přes celý okno nebo max dvě vedle sebe
    - programy, utility, už jenom hromada těch věcí co používám pro ty mobilní věci prostě nejsou a nemůžu z toho nic dělat. Nejde tím vyřešit ani taková základní věc jako "nefunguje mi internet," protože z toho člověk maximálně vyrazí jakou to dostalo IP adresu, nic jiného to už neukáže
    - klávesnice, klávesnice, klávesnice... ten keyboard case na ipad je sice krok celkem vpřed, pořád mi to ale proti notebookovým přišlo o dost slabší (a to moderní notebooky taky neudělaly zrovna krok vpřed, nejlepší klávesnice si pamatuju na věcech, co jsem měl před 15+ lety)
    - nemožnost hromada těch pokročilejších věcí - zmíněná virtualizace, CAD, IDE, ...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MEMNON666: Nebo ipad s klávesnice pouzdrem...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ohledne tablet a "potrebuji udelat":

    1) Na 12" tabletu si mnohem lepe nacrtnu co chci delat, nez na cemkoliv jinem. Nacrtky vseho druhu proste.
    2) Je to paradni druhy monitor do batohu k laptopu.
    3) Je to zarizeni vzdy po ruce, kdyz je primarni masina zazdena v nejake prisne VPN.
    4) Nevim jestli se to pocita, ale primarni prostredi pro ScratchJR, Lego Boost a dalsi programovani pro mala decka.
    5) I ten obed z DameJidlo si na tom vyberu lepe a prehledneji, nez na mobilu 🙂
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JIMX: a sorry zamenil sem poradi pismenek
    JIMX
    JIMX --- ---
    MEMNON666: co je to GDP? ... pokud to má mechanickou klávesnici, tak bych to počítal do notebooků
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JIMX: (kam se počítají věci jako GDP/Surface/... - tablet nebo NTB?)
    JIMX
    JIMX --- ---
    SPM: taky jsem u sebe zjistil, že tablet je mi k ničemu ... buď na tom potřebuju něco dělat a pak je jednodušší použít notebook ... a nebo jenom konzumovat obsah a pak mi stačí mobil, který mám vždycky s sebou (momentálně ve velikosti 6,2", která mi přijde celkem ideální)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam