• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: on nerika nic o tom, ze se mu to nepripojl, ale ze se chce pripojit ke specifickymu zarizeni .. zrejme jich tam ma sparovanych v dosahu vic a chce se proste pripojit k tomu jednomu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Mozna nerozumim otazce, ale vsechno se mi to pripoji okamzite, jak je sparovane zarizeni v dosahu.

    Na nejake manualni potvrzeni pripojeni mi nic neceka. Ani jsem nevěděl, ze to jde :-)

    Soudim podle: Auto, BT sluchatka, BT repro, Fitbit, Xbox Controller.

    Jake zarizeni se pls takto chova, ze se ocekava nejake manualni pripojeni? Nebo jeste jinak?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUNDA: appku Automalt mi play store nenachazi..
    jinak dik, zkusim :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DRAGON: možná to umí i app AutomaIt.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: to uz je asi pata otazka (co si pamatuju) na kterou se tu ptas a je to presne na tasker jak delany... uz si ho konecne nainstaluj :)
    SPM
    SPM --- ---
    DRAGON: Treba zrovna ten tasker? :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim pekne, tusite nekdo, jestli existuje nejaka appka v androidu, ktera nevyzaduje root a umi to, ze kdyz prijdu do auta, tak prinuti telefon pripojit se na bluetoots specifickyho jmena, se kterym jsem jiz sparovany? Nejaky tasker, kterej poslechne neco typu IF [blth_name] is visible THEN connect to it now

    Je neco takovyho? klidne placeny hlavne bez reklam (respektive pri nastaveni mi reklamy nevadi ale aby to nehralo reklamy pri kazdym pripojeni.)

    děkuji uctivě za tipy ;)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MARASAN: Proste zkopírování obsahu alespoň me vždy fungovalo.
    Tuším že FAT32? Ale je to dlouho co jsem vlastnil mobil s paměťovkou ( na cizí nekoukám )
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam v mobilu (Nokia 8) SD kartu 32 GB a nestaci. Kdyz vemu novou kartu a pomoci dd ji naklonuju na 64 GB kartu, budu pak moct nejak bezproblemu zvetsit filesystem na te karte aby pouzil celych 64 GB? Pojede to pak v telefonu? (Co je tam vlastne za FS?)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MEMNON666: To ma daleko ke konceptu tabletu, ale je to luxus. Firmicka dela dobry HW uz par generaci.

    Tablety a tyto zarizeni mam na noseni do korporatu, kde mam uz notebook od zamestnavatele. Takze velikost a vykon maji vyznam oproti jenom telefonu. Specialne oproti tahani druheho notebooku.

    Doma jsou to predrazene hracky protoze jsem linej zapnout TV/Projektor ci vylezt z postele a predstiram ze koukanim na film v posteli usnu rychleji :)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SPM: Ipad s tou malou pricvakavaci smart keyboard (co je i jako pouzdro/kryt) na klíně úplně v pohodě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ADM: Kazdy zvlast. Viz níže casto umyslne kazdy v jine siti. Na tabletu zadani, emaily, nacrtky, vysledek. Na laptopu koduji a nastavuji.

    Copy paste resim pres sit, pokud restrikce dovoli. Casto copy paste ale casto nepotrebuji. Ovládání dvou separatnich zarizeni nekdy opruz, ale casto tablet stejne jen neco zobrazuje a pak das dalsi stranku.

    Jde to resit jak popisuje MEMNON666, ale to ja typicky nepotrebuji.

    YMMV.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    ADM: afaik krome sw řešení jsou i hw varianty jako Lenovo Yoga Tab Pro co maj vstupni micro HDMI
    ADM
    ADM --- ---
    LAUNCHER: btw. jak pripojis tablet k laptopu jako externi monitor?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Tohle mam stejne jako ty, jak to chce HW klavesnici tak mnohem radsi laptop nez tablet + BT.

    Uz jen proto, ze u laptopu si nastavis uhly jak ty chces, nezto u tabletu je typicky jen par uhlu a mne pak nevyhovuje ani jeden z nich :-)) Vyzkouseno za vas...
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: Ty externí BT klávesnice mají tu samou nevýhodu jako třeba ten ipad s pouzdrem, je to použitelný jenom na stole. Dát si to někde na klín a něco na tom dělat, když zrovna nemám pracovní stůl, s tím v podstatě nejde...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Na cizim stroji (protože bezpecnost) si tech virtualu moc nepustim.

    Dve okna - Android ma dve okna uz hodne dlouho, podrz prst na ikonce appky v task manageru. Me nestaci ani to, takze trebas taky zaroven mobil, tablet a laptop, na kazdem fullscreen neco jineho zaroven :-)

    DesktopOS - Chapu, ale plati to i naopak, viz muj priklad, nebo treba Waze.

    Klavesnice - Pres BT si pripojis jakou chces, sam to teda nedelam. Treba nemcinu pisu radsi na SW klavesnici tabletu, protoze mi to napovida a opravuje me to. Vetsinou ale jako ty.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    ja mam teda tablet 10palcu na doma, na gauc ci do postele, takze tam me ta velikost vyhovuje a neni to nic na praci

    pracuju na pc

    a telefon na telefonování a nouzovka na net
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: LAUNCHER: Vsechny ty lepsi tablety maji podporu pro pero, rukou si opravdu nic nekreslim 🙂
    SPM
    SPM --- ---
    KOLCON: kterou si ale nepoložíš na klín a nemůžeš na tom dělat... a velký je to stejně jak notebook :-)

    LAUNCHER: Tak každýmu vyhovuje něco jinýho, nic proti. Když vezmu tvoje body z mého pohledu, tak:
    - rukou častou úplně moc nemaluju, takže to tolik nepotřebuju. Nicméně můj poslední notebook, nedobrovolně, už má taky touchscreen, takže malovat by tam šlo asi taky
    - mám dual monitory doma a v kancelářích, takže samotný notebook používám někde na cestách, kde druhý monitor zas tolik nepotřebuju a naopak bych nechtěl v tašce tahat dvě krávy, co tam zabírají místo
    - moc se mi nestává jako sysadminovi, který většinou stojí na druhé straně té VPN. Nicméně když potřebuju dělat nějaké složitější kejkle, tak na tom notebooku si pustím virtuál s libovolným jiným OS
    - zbytek nevím, děcka neřeším, dámejídlo zvládám v pohodě objednat z notebooku :-D

    a naopak za sebe:
    - na těch mobilních OS se mi s tím blbě dělá... i při psaní mailu musím většinou koukat do něčeho pod tím, takže windows management desktopovýho OS (kde teda ve Windows je to mizérie taky, ale je to lepší) mi přijde o dost lepší, než jedna aplikace hozená přes celý okno nebo max dvě vedle sebe
    - programy, utility, už jenom hromada těch věcí co používám pro ty mobilní věci prostě nejsou a nemůžu z toho nic dělat. Nejde tím vyřešit ani taková základní věc jako "nefunguje mi internet," protože z toho člověk maximálně vyrazí jakou to dostalo IP adresu, nic jiného to už neukáže
    - klávesnice, klávesnice, klávesnice... ten keyboard case na ipad je sice krok celkem vpřed, pořád mi to ale proti notebookovým přišlo o dost slabší (a to moderní notebooky taky neudělaly zrovna krok vpřed, nejlepší klávesnice si pamatuju na věcech, co jsem měl před 15+ lety)
    - nemožnost hromada těch pokročilejších věcí - zmíněná virtualizace, CAD, IDE, ...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MEMNON666: Nebo ipad s klávesnice pouzdrem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam