• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GEKONZPRAHY: Po restartu musíš zadat PIN k telefonu, aby byla možná biometrika - ale iirc ho zadávám až po PINech ke SIM
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Dotaz do pléna - když si zrušim na obou simkách zámek (PIN) a nastavim na nějakou noční hodinu automatickej restart zařízení, telefon naběhne, alarmy budou fungovat, půjde se na mobil dovolat, budou chodit notifikace?

    Telefon je chráněn biometrikou a po restartu jsem zvyklej zadávat oba PINy na simkách a pak právě to heslo. Když se tedy ráno vzbudim a telefon se v noci restartoval, budu muset hned jako první věc zadat tohle heslo?

    S22U
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    DRAGON: Ten je zas naprosto na hovno na denním světle :)

    DRAGON: Začínám si říkat to samý o bejvalý S20+... Dneska se mi asi třikrát kousla GPS a nepomáhaly ani restarty, to je fakt průser jak hovado. Je strašně debilní pocit ta nejistota, že se mi kdykoliv může telefon odpojit od dat nebo od sítě a já budu v blažený nevědomosti, že jsem na dosah... teď nemluvim o lajcích na instáči, ale o služebnim čísle, na který se mi prostě musí jít dovolat ať se děje co se děje, když mám bejt v práci.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUK: to sem vypnul snad jako prvni a mam zapnuty dark mod, vyborny
    SUK
    SUK --- ---
    JIMX: jako navigaci G. Kdyz chci mapy, tak radsi mapy.cz. googli predstava, ze mapy lze vykreslovat svetle sedou na bilem pozadi je pro me nepochopitelna.,
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DRAGON: #metoo

    Jakej mi doporučíte Samsung servis?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja sem tak rad, ze sem tu S21 neprodal a nekoupil tuhle dokurvenou "co je to za klauni" verzi :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    A hele!

    Špičkové Samsungy S22 někdy trápí podstatný problém. Nedá se s nimi volat - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/samsung-s22-problemy-se-signalem-nelze-volat-a-prijimat-hovory.A220405_165825_mob_tech_jm
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: No tím spíš bych to řešil poštou, sice člověk čeká na tu uSIM, ale pak si samotný převod můžeš udělat kdykoli se ti to hodí a až máš telefon připravený
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEJML: ee, jakmile zadali proces do systemu, tak cca za 10 minut mi telefon se SIM presel na nouzovy rezim. A novy telefon jsem mel jeste zabaleny, takze to neslo aktivovat. Nejdriv se musi nainstalovat aktualizace atd, ze jo - coz potrebuje wifi a hodinu dve.
    A problem s pobockama je ten, ze zdaleka ne kazda proste ma ty eSIM karty...

    Jedine ze by jsi volal operatorovi ze uz mas v ruce eSIM z posty a ze ma zacit se skutecnym prevodem...
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: Určitě jsem nebyl určen bez čísla, podle mne stará SIM fungovala minimálně do doby, než jsem fyzicky měl v ruce ten QR kód a začal jsem se skutečnou aktivaci v telefonu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEJML: Jo to mi nabizeli - ze pry postou do tydne... Blba na tom byla jen ta cast, ze po cas prevodu cisla z fyzicke sim na eSIM a jeji skutecne aktivace v mobilu jaksi nemas zadny cislo.
    Tohle na pobocce trvalo jenom cca pul hodiny? A vedel jsem kdy to bude.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: Používám eSim na Pixelu 4a u Bodafone úplně bez problémů a nikam jsem nechodil. Online jsem požádal o eSim, přišel mi poštou QR kod, ten jsem naskenoval a bylo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MARASAN: Neni a nejspis nebude - ani dalsi modely ne. CZ neni pro Google zajimavy trh. Takze se to da jen koupit v Alze/CZC, ale to je preprodej z Nemeckyho Google.
    Spis jsem se bal eSIM podpory, protoze znam nase operatory a jejich ochotu - a oni oficialne rikaji, ze podporuji eSIM jen u Samsungu a iPhone (tedy jen u toho, co sami prodavaji).

    Ale realita je takova, ze je ve skutecnosti jedno, co je to za znacku a pripoji ti i telefony jinych znacek. Jen je nutny jit na nejakou velkou pobocku a zaridit to tam. Na tech mensich obvykle nemaji potrebne veci (3 ze 4 pobocek O2 v nakupnich centrech na metru to nedokazali udelat)... Musel jsem az na Chodov.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LAUNCHER: Tak jsem objednal ten Spigen z Amazonu, -50% oproti alze a -300 Kč oproti nejlevnějším nákupum tady
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MARASAN: Neni.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ARIAEL: Pixel uz je ofiko dostupnej v CZ?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ARIAEL: U S22 tohle funguje bez problémů na větší dálku. U S10 sem musel vždycky hledat správnou polohu aby to zaplatilo správně.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: p.s. nasel jsem jeste jednu zajimavou vec z realnyho pouzivani - oproti Samsungu jsou u Pixelu fakt odladeny a rychly NFC platby... Zadny mavani telefonem a hledani vhodneho mista a neustale napisy "prilis rychly pohyb telefonu" "A toto se nepovedlo" a podobny...

    Tady jen odemknes a okamzity cink - staci mit telefon tak 20 cm pobliz
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EXCITE: Miluji tablety a miluji je i moje deti.

    Pouzdro na tablety pro me nebo pro me deti musi umet:

    1) Mit stavitelnou nozicku - Jednak ergonomie pro uzivatele, kdyz se chces treba u ruzne prace koukat na video a nedrzet tablet v ruce. Druhak pokud to lezi jako placka, v displayi se leskne osvetleni na strope. Nutno mit uhel oproti stropu.

    2) Mit duslednou ochranu na vsechny rohy tabletu. Tablet snad vzdy pada na roh.

    Toto rozhodne nesplnuji pouzdra knizkoveho typu, zejmena kdyz jsou otevrene. Stejne tak to nesplnuje cokoliv bez nozicky. Folii displaye jsem na tabletu nikdy nemel a tuk tuk se mi to nikdy nevymstilo, prestoze mi uz par tabletu upadlo na zem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam