• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: chybi mi "nevim" :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    PIN na SIMkách

    39 hlasy od 39 respondentů

    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NAVARA: Jo, to vim. V mym případě je to teda heslo, nikoliv PIN, přesně jak píšu. První odemknutí je prostě oldschool.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GEKONZPRAHY: Po restartu musíš zadat PIN k telefonu, aby byla možná biometrika - ale iirc ho zadávám až po PINech ke SIM
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Dotaz do pléna - když si zrušim na obou simkách zámek (PIN) a nastavim na nějakou noční hodinu automatickej restart zařízení, telefon naběhne, alarmy budou fungovat, půjde se na mobil dovolat, budou chodit notifikace?

    Telefon je chráněn biometrikou a po restartu jsem zvyklej zadávat oba PINy na simkách a pak právě to heslo. Když se tedy ráno vzbudim a telefon se v noci restartoval, budu muset hned jako první věc zadat tohle heslo?

    S22U
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    DRAGON: Ten je zas naprosto na hovno na denním světle :)

    DRAGON: Začínám si říkat to samý o bejvalý S20+... Dneska se mi asi třikrát kousla GPS a nepomáhaly ani restarty, to je fakt průser jak hovado. Je strašně debilní pocit ta nejistota, že se mi kdykoliv může telefon odpojit od dat nebo od sítě a já budu v blažený nevědomosti, že jsem na dosah... teď nemluvim o lajcích na instáči, ale o služebnim čísle, na který se mi prostě musí jít dovolat ať se děje co se děje, když mám bejt v práci.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUK: to sem vypnul snad jako prvni a mam zapnuty dark mod, vyborny
    SUK
    SUK --- ---
    JIMX: jako navigaci G. Kdyz chci mapy, tak radsi mapy.cz. googli predstava, ze mapy lze vykreslovat svetle sedou na bilem pozadi je pro me nepochopitelna.,
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DRAGON: #metoo

    Jakej mi doporučíte Samsung servis?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja sem tak rad, ze sem tu S21 neprodal a nekoupil tuhle dokurvenou "co je to za klauni" verzi :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    A hele!

    Špičkové Samsungy S22 někdy trápí podstatný problém. Nedá se s nimi volat - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/samsung-s22-problemy-se-signalem-nelze-volat-a-prijimat-hovory.A220405_165825_mob_tech_jm
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: No tím spíš bych to řešil poštou, sice člověk čeká na tu uSIM, ale pak si samotný převod můžeš udělat kdykoli se ti to hodí a až máš telefon připravený
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEJML: ee, jakmile zadali proces do systemu, tak cca za 10 minut mi telefon se SIM presel na nouzovy rezim. A novy telefon jsem mel jeste zabaleny, takze to neslo aktivovat. Nejdriv se musi nainstalovat aktualizace atd, ze jo - coz potrebuje wifi a hodinu dve.
    A problem s pobockama je ten, ze zdaleka ne kazda proste ma ty eSIM karty...

    Jedine ze by jsi volal operatorovi ze uz mas v ruce eSIM z posty a ze ma zacit se skutecnym prevodem...
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: Určitě jsem nebyl určen bez čísla, podle mne stará SIM fungovala minimálně do doby, než jsem fyzicky měl v ruce ten QR kód a začal jsem se skutečnou aktivaci v telefonu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEJML: Jo to mi nabizeli - ze pry postou do tydne... Blba na tom byla jen ta cast, ze po cas prevodu cisla z fyzicke sim na eSIM a jeji skutecne aktivace v mobilu jaksi nemas zadny cislo.
    Tohle na pobocce trvalo jenom cca pul hodiny? A vedel jsem kdy to bude.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ARIAEL: Používám eSim na Pixelu 4a u Bodafone úplně bez problémů a nikam jsem nechodil. Online jsem požádal o eSim, přišel mi poštou QR kod, ten jsem naskenoval a bylo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MARASAN: Neni a nejspis nebude - ani dalsi modely ne. CZ neni pro Google zajimavy trh. Takze se to da jen koupit v Alze/CZC, ale to je preprodej z Nemeckyho Google.
    Spis jsem se bal eSIM podpory, protoze znam nase operatory a jejich ochotu - a oni oficialne rikaji, ze podporuji eSIM jen u Samsungu a iPhone (tedy jen u toho, co sami prodavaji).

    Ale realita je takova, ze je ve skutecnosti jedno, co je to za znacku a pripoji ti i telefony jinych znacek. Jen je nutny jit na nejakou velkou pobocku a zaridit to tam. Na tech mensich obvykle nemaji potrebne veci (3 ze 4 pobocek O2 v nakupnich centrech na metru to nedokazali udelat)... Musel jsem az na Chodov.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LAUNCHER: Tak jsem objednal ten Spigen z Amazonu, -50% oproti alze a -300 Kč oproti nejlevnějším nákupum tady
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MARASAN: Neni.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ARIAEL: Pixel uz je ofiko dostupnej v CZ?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ARIAEL: U S22 tohle funguje bez problémů na větší dálku. U S10 sem musel vždycky hledat správnou polohu aby to zaplatilo správně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam