• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MAKROUSEK: Diky
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Opět přicházím s asi jednoduchou vecickou, ale já už se vyvztekal a nepřišel na to...

    Je možné u Aplikace George nastavit zvuk oznámení? Pokud ano jak?

    Při každé platbě kartou mi pípne zvuk potvrzeni jak kdyby přišla zpráva. Trochu mě to sere


    Diky
    KEJML
    KEJML --- ---
    LEF: Pokud tě zajímají fakt detaily, tak nedávno jsem k tomu četl tohle:

    Jak se dělá radar: anténa
    https://www.abclinuxu.cz/blog/jenda/2021/1/jak-se-dela-radar-antena

    (Má to pak ještě další dva díly)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LEF: Uz sme tady dost off topic :). Radar nedetekuje srazky dopadajici na zem, ale srazkovou odrazivost, ktera je umerna velikosti srazkovych castic a jejich hustote. Radar z principu meri v nejekam elevacnim uhlu od jeho umisteni. Takze radar meri v nekolika takovych uhlech a nasledne jsou namerene hodnoty prepocitany do nejakeho vyslednehco produktu. To co vetsina aplikaci zobrazuje je MAX Z produkt, coz je maximalni odrazivost nad urcitym bodem, coz je dobry pro predpoved bourkovych jader, ale ne vsehcny detekovany srazky dopadnou na zemsky povrch. CHMI posledni rok dva poskytuje MAX Z (mask) , kde pouziva CAPPI 2KM produkt, ktery napak detekuje pouze srazky do vysky 2km a ve vyslednem produktu to zobrazi transparentne. Napr. viz obrazek.

    Takze je to trosku slozitejsi a zase zalezi na interpretaci dat a jejich zobrazeni.

    LEF
    LEF --- ---
    no to by me ten Radar zajimal jak to teda je. Protoze jak pise SMOKY: tak by mel ukazovat pomerne presne (kdyz tedy ukazuje aktualni stav + dopocitani blizke budoucnosti).

    bohuzel se mi nescetnekrat stalo, ze ukazoval dest a nic a naopak (neprsi, ale ve skutecnosti chcalo jak svina). Driv sem si myslel ze to funguje na zalade dat z kontrolnich stanic, ktere zaznamenavaji skutecny stav, takze ukazovat ze nekde prsi kdyz neprsi je nemozne, nicmene skutecnost je zcela jina.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JIMX: radar ukazuje aktualni situaci (proste zobrazeni radarovejch odrazu). Klara pouziva nejaky numericky model, ktery samozrejme neni 100% presny (zejmena v urcitych situacich jako napr lokalni bourky) a take zalezi na interpretaci dat toho modelu (typicky aplikace ti ukaze slunicko/mracek/kapky , coz je pouze nejaka aproximace numerickych dat). Ruzne zdroje pocasi ukazuji ruzne predpovedi z duvodu toho, ze pouzivaji ruzne modely (treba GFS, ECMWF, ICON ...) , nebo proste aproximuji numericky data jinak (jedna aplikace pri 50% pravdepodobnosti srazek ukaze mracek s kapkama, druha mracek se slunickem , apod . ) . Doporucuju pouzivat treba windy, kde je mozne zobrazit vystupy vice numerickych modelu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: Klara bere data od Norů (netuším jak často se aktualizují), ale meteoradar vychází z dat ČHMÚ a aktualizuje se po 10 min

    Každopádně kvalita předpovědí je mizerná
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZBYNEK: no na to koukam, primo v klare je na to odkaz ... a prave me udivuje, ze to ukazuje jiny data ...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: Podívej se na meteoradar, jestli se něco blíží...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: beru zpět. Je to pěkný. Pořád si asi raději zahraju original (hlavne dvojku), ale musim uznale pokynout smerem k tvurcum ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JEREMIUS: FBreader by mel mít vše co chceš. Už par let nepoužíval tak nevím zda je něco lepšího.

    Používám i KOReader pro věci bez plány store. Je to takový Kindle.

    Comfort reader pro studium.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RUTHAN: Razer Kishi lide chvali. Pro me to neni, bal bych se, ze bych poskodil USB-C port.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    RATTKIN: Ja mam jak ten adapter na Xbox controller, tak na PS4.. ale na cesty je to neprakticky, tak hledam nejakou placku, pokud teda nejaka dobra existuje..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUTHAN: měl jsem nějakou nejlevnější ipegu, i bych se jí zbavil za poštovné, ale ve srovnání s xbox controlerem je to strašně nepřesné.
    na xbox je přiklapávací držák na mobil
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    když jsme u těch her, nevíte o něčem podobným jako je Samorost (a ostatní) od Amanity ? Aby to mohlo hrát i děcko,takže žádný mlátičky,žádnej text, žádný mluvený slovo anglicky..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: ja ti nevim.. grafika new shiet a hudba urcite nebude od Yuzo Koshira, to uplne ztrati veskerou Genesis poetiku :) ale dik, dam tomu sanci mam vsechny dily original :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUTHAN: IPEGA 9167
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Doporuci mi nekdo nejakej ten placatej gamepad pro Android, kam se vlozi telefon?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Vyšla konverze parádní mlátičky Streets of Rage 4 pro Android. Nevím jak prsty po displayi, ale na Xbox controlleru připojenému k tabletu je to super, co jsem zkoušel. Mrzí mě jen to, že se mi nepodařilo rozhodit více hráčů naráz. Mám připojené 2 controllery, ale oba vybírají postavu pro hráče 1. I kdyby to nefungovalo, tak alespoň v singlu by to bylo super.

    Streets of Rage 4 - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playdigious.sor4

    Streets of Rage 4 Review
    https://youtu.be/SBDJRiIpgG8


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam