• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: jj, to jsem zkoušel, vidím kupu satelitů, USA, EU, ruských, čínských... Spíš je otázka, jestli to nebude třeba vypadávat při jízdě, ale teď se nikam autem nechystám, tak to nevyzkouším, bude muset stačit chůze a přemístění se na jiný konec Prahy.

    Jinak zatím s S22 Ultra spokojenost, snad to vydrží. Pro mě byl jeden z hlavních důvodu taky to, že Samsung slibuje 4 velké aktualizace (nové verze Androidu) a 5 let bezpečnostních záplat. Tak snad to dodrží.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Ta GPS když mi na prvním kusu nejela, tak vůbec nebyla vidět v GPS test. Pomohlo vždy jen vyp/zap telefonu. Stáhni a v nejhorším reklamovat/vyměnit telefon:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: V pořádku.

    Co tablet, ten už máš? 🤔😁

    The Most Powerful Android Tablet Ever! Galaxy Tab S8 Ultra Hands-On
    https://youtu.be/-NM4j9tVits
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ještě nevím, dneska jsem trávil celé odpoledne přenosem dat ze starého telefonu a znovu nastavováním všeho (auth aplikace, bankovnictví, emaily... - bohužel přenos dat nepřenesl ani základní nastavení u aplikací, u kterých není blokované zálohování). WiFi jede, obě SIMky zatím taky, jedna z nich je datová, taky jede, GPS se zatím tváří taky ok - ale vše je to pořád z jednoho místa. Až v úterý pojedu do kanclu, tak uvidím, jak to dopadne :)

    LAUNCHER: právě, raději bych nějaký univerzál, ale zas aby to nebylo obrovské, jako jsou ty Alzácké (které teda asi taky nebudou zrovna nic moc, jak tak čtu)

    TOOMIX: díky za tip, teda stojí to už celkem ranec, ale zvážím to.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Co ta S22U btw? Je od tebe podezřelé ticho, máme se bát? 😅
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Mam negativní s Alza (umřela mi) a relativně pozitivní s Xiaomi 65W. U té Xiaomi me dráždi, že má jen jeden port. Samsung 45W mám doma, ale s tím ledacos nenabijes protože jen 45W a na 45W není uplne malá (možná existuje novější menší než moje, nevim) .

    Tohle bych rád vyzkoušel a díky ID TOOMIX za referenci: TOOMIX.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DATEL: jak to má PD, takto je kompatibilní se vším co má PD.

    Používám tuhle, dobíjím s ní telefon Redmi Note 8T, notebook HP 640G8, bluetooth sluchátka a žádný problém

    V akci bývá kolem 700Kč

    Baseus GaN Quick Travel Charger 65W Black - Nabíječka do sítě | Alza.cz
    https://www.alza.cz/baseus-gan-quick-travel-charger-65w-black-d5758886.htm
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj pánové, když se tu o těch nabíječkách bavíte, můžete doporučit nějakou konkrétní? Velikost cestovní, přímo do zásuvky, rychlé nabíjení pro Samsung S22 Ultra (45W s otazníkem) a pro starší Xiaomi 10T (33W). Jak tak koukám třeba na Alze, tak nevím ty univerzály, tak jestli nakonec prostě nevzít přímo tu Samsung originál na 45W, snad by to fungovalo i s tím Xiaomi.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: až QC 4.0 je s PD kompatibilní
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: S nastupem USB3.1 uz se to zklidnilo. Nabijecka je USB-PD, ale co umi telefon jsem nevedel.

    Regulaci mame, protoze nektere vyrobce proste nedonutis opustit USB2.0 :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Mas pravdu, psal jsem to jen pro PD. Vse co potrebuji jakkoliv rychle nabijet je PD, se starsima vecma zrovna ja tezko poradim.

    U ne-PD tam mas ruzny nekompatibilni standardy Huawei vs Xiaomi vs Samsung vs QuickCharge vs Apple vs OnePlus a je to divocina. Ale nastesti te PD podpory bud masivne pribyva, nebo mam na PD stesti.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty technologii se obecne rikalo quick charge, ale byl v tom zmatek.
    Pokud si nabijecka nepovidala s tvym charging cipem, tak jsi dostal 5V a 500mA (2.5W).
    Prestoze telefon treba umel 25W
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADM: Ano bude. Dostanes co je videt v te tabulce. 2A a 9V pravdepodobne.

    LAUNCHER: Problem je, ze vse krome prvniho sloupce je PD. V tom prvnim sloupc jsi navic omezen technologii telefonu - bylo to 0.5, 0.8, 1, 2, 3A.
    PD je u USB-C telefonu jenom poslednich par let.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Herdek, nejdulezitejsi jsem nenapsal - Simvas nedelam do elektro, jsem jen hracicka s telefonama a tabletama. Kdyztak me doplnte nebo opravte. Tohle jsem pochopil z meho studovani USB-C PD pred par lety, kdyz se to rozjizdelo.
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: ted jsem si teda dohledal parametry k telefonu a je tam Fast charging 18W USB Power Delivery 2.0, takze by to melo byt v poradku
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ADM: USB-C PD: Abys nabijel, musi se zarizeni a nabijecka dohodnout na voltech. Tzn pokud nabijecka umi max 15V a notebook potrebuje 20V aby se nabijel, nebude nic, jako by nebyla pripojena. Ampery pak urci, jak rychle to nabijeni bude.

    Moje prakticka zkusenost s USB-C PD na zaklade 2ks Alza 65W nabijecky a 2ks Xiaomi 65W nabijecky je takova, ze napr. Samsung telefon a tablet (S22U a Tab S8U) to nabijí stejnou rychlostí, jako originální Samsung 45W nabíječka.

    Nabijecka k Pixelu ktera umi max 9V pak nenabiji laptop (protoze se nedohodnou na 20V).

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADM: Od roku 2024 by jsi mel mit az 65W u kazdeho zarizeni :)

    Jinak zalezi na telefonu, ale minimalne by jsem mel dostat 5V/500mA pomale nabijeni.
    Teoreticky bys mel dostat u vsech 5/2A (10W) 15W a vic uz zalezi prilis na nabijecce a telefonu.

    Ale to je tak vse co si troufnu rict bez meritka :)
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: kdyz mam usb-c nabijecku 65W k laptopu, muzu ji pripojit k telefonu (v parametrech je tam nejnizsi kombinace napeti/proud pro vykon 15W) ?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Lidi se venuji apple vs EU. Ale realita je, ze dneska koupis nabijecku co ma usb-c a nema PD. USB-C kolebku a nema PD. Tablet se spotrebou 45W co nema PD i kdyz ma USB-C. Kabel muze mit konektor a nemit spravny copper pro USB-PD.

    Takze ti vyrobce proda 45W adapter z draheho galia a nefunguje s USB tabletem.
    Skoda HW, skoda zmatku, skoda kabelu.

    Samolepky a dalsi detaily jeste nemame
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: wireless only maji kolebky a ty pak musi mit take usb-c PD 100W.

    Laptopy maji delsi limit na implementaci. Tam je to zajimavejsi.

    Dale musi byt oznaceno, zda je v baleni nabijecka.

    Zabiji to nabijecky a charging okruhy co nejsou USB-PD. USB-C konektor je minimum a proto je povinny. Casem treba budou jine revize. Dnes pro PD pptrebujes Cko.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: specifikují jen konektor, ale jestli pod tím bude USB 1.1 nebo se pro nabíjení použije QC či PD specifikováno není
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam