• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Ktery router konkretne zaroven udělá frekvence pod stejnym jmenem a zaroven zarizeni na ruznych frekvencich na sebe nevidi (a na stejnych frekvencich vidi). Uz jsem toho videl hodne, ale nic takhle hloupeho jsem zatim nevidel.
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: jen drobny postreh: nevime nic o kamere ani o routeru. Neni vubec zadny problem aby 2.4G, 5G byly nejakym zpusobem oddeleny, ba dokonce bych to u leckteryho zarizeni dokazal ocekavat. V leckterem (ve vsech?) dual band zarizenich jsou 2 wifi karty a RF mux a na L2 mezi nima vubec nemusi prochazet (vsechny) packety resp. treba jen broadcasty. Pak uz staci, aby kamera pouzivala nejaky dostatecne debilni zpusob (jak jsi rekl, voodoo) a nestesti je na svete :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Teoreticky: Mobil se nebavi s kamerou, nema jak. Bavi se s routerem. Kamera se bavi tez s routerem. Jestli je mobil k routeru pripojeny pres 2.4 nebo 5 nebo 6 a nebo treba jeste pres repeater navic by tudiz melo byt jedno, kamera ani nema jak se to dozvedet. Uz jsem doma rozchodil hromadu IoT veci. Prakticky: Obcas je to voodoo, obzvlast u vetsi exotiky.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    LAUNCHER: Však ale já nemluvím o kameře, ale o mobilu. Protože v návodu je vyloženě napsané, že se mám ujistit, že je mobil připojený na 2,4 síť. Mezitím jsem to 5GHz na routeru vypnul a kameru se mi podařilo rozchodit. Nevím, jestli to bylo tím nebo ne
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Takhle to nefunguje. Ta kamera se chyti rovnou na tu 2.4GHz, te 5GHz si ani nevsimne, nema jak.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JEREMIUS: Aktivace kamer se vetsinou delaji pres WiFi Direct primo z te kamery. Potom v kombinaci s BT/NFC prehodi na sit kde maji byt.

    Muzes zkusit vypnout 5ku, ale neocekavam ze se problem poresi.
    Spis asi uz je aktivovana, pokud se pripojila k siti.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: aktivace preci ale bude na ip vrstve, ty kamere/mobilu je jedno jak se do ty site pripojis pokud je to proroutovany
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MCKIDNEY: Jde o to, že potřebuju rozchodit IP kameru, která umí jen 2,4, zatímco mně se telefon automaticky připojuje na 5 GHz. Takže mi nejde aktivovat. Ale asi teda bude nejjednodušší dočasně na routeru 5 vypnout a nechat běžet jen 2,4, rozchodit kameru a pak zase zapnout i 5 GHz
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JEREMIUS: To je bohuzel vec FW a Android to neresi.

    Jako byvaly majitel oculus - nastav si WiFi takovou jako chces a zarizeni si vyberou.
    Specialne s modernima nastavbama uz neni duvod resit mit site co se prekryvaji.

    Bug v oculus quest 2 SoC (QualComm) SW neopravil a pravdepodobne nikdy neopravi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Řešil jsem stejný problém (v mem případě jsem potřeboval aby byl připojen na 5GHz), ale nevyřešil. Nakonec jsem tedy nastavil pro každou frekvenci jiná jména. Což není optimální z dalších důvodů.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    JEREMIUS: Všechny frekvence mají stejný MAC?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    KEL: Díky, nějaký pokusy od Xiaomi, cpát tam reklamy, byly myslím taky, ale to jsem naštěstí celkem rychle neutralizoval a od tý doby s tím byl klid. Ty "doporučení", alias reklamy, o na který si stežuju, jsou tohle:

    Android TV ads pull homescreen rating to just 1 star - 9to5Google
    https://9to5google.com/2021/05/06/android-tv-ads-rating-launcher/

    Zkrátka banner na nějakej debilní béčkovej seriál z produkce služby, kterou nemám a ani si jí nemůžu pořídít (obvykle Disney+), kterej zabírá 1/3 "real easte" na "homescreenu" TV.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám a/c wifi, kdy 2,4 i 5 wifina má stejný název. Telefon se mi připojí automaticky k 5GHz síti. Dokážu ho nějak přinutit, aby se připojil v 2,4 GHz?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    KEL: jak... ?
    KEL
    KEL --- ---
    JOHNY_G: ale dají se velmi jednoduše vypnout
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUCZKER: To je na delsi povidani, ale Android TV jako edice byl odriznut a proto ty boxy meli vesmes Android 4.4 a dost orezany.
    Google TV je nova edice toho sameho ve snaze dominovat set-top-boxy.

    Chromecast sticky jsou duvod proc to zabili a tedka si koupis stick od nich a dostanes Google TV.

    FireTV existuje, protoze pro svuj ucel nepotrebuji Play Store. (Amazon ma obrovske portfolio)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MCKIDNEY: Dotaz k tomu Chromecastu, o kterej jsem se podobne jako i FireTV nikdy nezajimal. Chapu spravne, ze:
    - nezavisly vyrobce IPTV settop boxu do krabicky muze nacpat Android, ale google mu jednoduse neumozni propojit to s Google sluzbama a musi se to kdyztak sideloadovat ...
    - ... a kdyz ted koupim Chromecast, tak bude narozil od drivejska obsahovat zamknuty Android TV prebrandovany jako "Google TV", kde jen Google urcuje, co a jak ma fungovat s kazdym dalsim update?
    - Android TV integrovany primo do "premiovych" televizi Google taky zabil?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SUCZKER: + bych přidal,že ta YT Android TV apka je totální sračka se slabým vyhledáváním, dementním napovídaním naprosto nekontextových věcí a neschopností navázat tam kde jsem skončil. Ta tsunami reklam poslední dobou je poslední hřebíček.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale plati to same uz roky, nekupujte Google TV, pokud to nechcete resit. NVidia Shield ma suprove nastavby a pridanou hodnotu. Navic je odemceny, nebo aspon byla moznost ho odemnknout. Nemam posledni revizi.

    Google zabil TV boxy a presel na Chromecast. Tedka chce mit tracking toho na co koukate a do chromecast dal zpet Google TV. Zatim je to stale nepovinne.

    Je to tvrda lekce a to specialne v dobach, kdy i nektere chytre televize jsou hloupe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Jop, mozna nemaji katalog jak spotify - ale rozhodne lepsi pro nas i pro lidi co sledujeme.

    JIMX: Asi jo, lidi co davaji pozor si nainstaluji ten lepsi YT Browser :) Jeden zrovna tedka Google zabil, protoze nasel jednu feature co skutecne muzou legalne potlacit. Je hodne precedentu na autonomii browseru a YT je webovka.

    Moje oblibene je Termux a Youtube-DL - videa pak hezky skonci primo v adresarich a v kvalite co odpovida obsahu.

    JOHNY_G: Google je ma taky. Posledni Google TV based chromecast. Gaslighting neni treba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam