• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Na komunikaci se asi nepodivas že? Jinak na meraky pozor, ne každý má správně zapojené USB type C konektor/y.

    K těm zařízením s type C konektorem a fungující jen na USB A konektoru. Často je tam prostě jen tenhle konektor a špatně zapojenej, takže legitimní PD zdroj neví k čemu je pripojenej. Občas se vyskytovali i prapodivné kabely ( včetně čistého type C ) které umrtvovali zařízení 😆. Jeden člověk (Beson Leung ) ještě za dob Google+ je testoval . Neco je tady https://forum.xda-developers.com/t/safe-compliant-usb-c-cables-spreadsheet.3493357/

    Pár let zpátky se nám v práci objevil HP notebook který měl byt mobilní takže k němu byla přidána HP powerbanka která krom HP dobíjecího jacku měla i USB type C s PD. Bohužel asi HP někde nedodrželo specifikaci protože to USB C se nezvládlo dostat nad 45W. Ani když jsem mu vynutil správným PD příkazem víc. Měla umět 65W...
    Čínská Blitzwolf zvládá 65W (20Ah při a 5V ) krásně (a to jsem ji ještě měl za 1100kč i s dopravou - hodně dobře chycený presale ).
    Mimochodem, stávající Dell notebook už šlape jak má ( i jeho cestovní adaptér).
    PYRO
    PYRO --- ---
    MAKROUSEK: i na to se myslelo
    Bude vyžadován i jednotný nabíjecí standard
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RATTKIN: Vono je problem v tom, ze ac ty porty maji stejny tvar, protokoly, kterymi nabijecky komunikuji se zarizenima nejsou standardizovany. No a proto to narizeni EU, ze musej byt jenom USB nabijecky je trochu mimo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Zubní kartáček Oclean se mi tez chytá jen z USB-A na USB-C.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    taky schíza, AlzaPower nabíječka z usb-c portu nenabíjí gimbal.
    naštěstí se to chytne na usb-a port.

    Hlavně že jsem gimbal kupoval extra aby měl usb-c port...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Myslim ze to neni tvoje chyba tohle, obe nabijecky slibuji to same. Baseus je mozna opatrnejsi pri testovani.

    Ale protoze smrdi jak lidi upravuji produkt stranky amazonu, tak bych rekl ze HP v tom ma trochu bordel.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    MCKIDNEY: Díky žes na to mrknul, já těm specifikacím moc nerozumim, zevrubně to chápu, ale evidetně mi to při výběru bylo k ničemu.
    Tahle nabíječka si s tabletem rozumí, tak jsem to samý čekal i od Samsungu: https://www.datart.cz/baseus-gan2-pro-quick-charger-2x-type-c-usb-65w-eu-black-xiaobai-series-fast-charging-cable-type-c-type-c-100w-20v-5a-1m-ccgan2p-b01.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Podle specifkaci by Samsung mel umet 20V3.25A coz je dost proto co to HP chce. Specifikace HW toho moc nerikaji bohuzel. Zajimave bylo kolik lidi prodava na Amazonu nabijecky testovane s HP. :)

    Cekal jsem ze nabijecka bude kecat, protoze Samsung prakticky nema zadne telefony co umi 65W, ale slibuji PD3.0
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: To uz je celkem davno no, ale uz jsem upekl 2 bezdratove nabijecky Samsung hodinek, protoze se to nezastavilo. Jedna normalne roztavila ABS a knektor se sam odpjil vlastni vahou :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak odkazu se natohle LAUNCHER
    Konkretne teda spis tady:
    USB hardware - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/USB_hardware#Power

    Pro 65W potrebujes 20V a pro 65W na 15V potrebujes specialni kabel a jet 5A na 15V coz neni USB-PD.

    Takze proto rikam, ze je neco spatne. Ono to neni zcela zrejme ze se jedna o nabijecku co neumi 20V. Takze windows tablety Surface zvladaji 15W a 35W nabijeni.
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Stary puvodni USB bez jakekoliv komunikace by dokonce melo zariznout uz > 100mA, nejsem si jist, jak je to presne dneska.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER, AXTHEB: Kluci a neznamena to, ze je neco spatne? Ale jako diky za opravu, mohl jsem rovnou napsat ze neco spatne znamena ze jeho notebook a nabijecka nemaji kompatibilni mody USB-PD :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Konkretne typ tabletu?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MCKIDNEY: Nemusí. Když zapojíš USBC notebook do nabíječky, která nedá 20V přes PD, tak tam pak také neteče nic.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Napr. do 20V laptopu to asi tezko bude dodavat 5V/500mA...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Aspon je to dobry duvod pro tu legislativu :)

    USB nabijecka by mela vzdy davat aspon 5V/500mA - takze pokud nevidis nic, tak je opravdu neco spatne .
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    LAUNCHER: Nene, samotný tablet v nabíječce. Koukám na to přes meřák a neteče tam nic.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Rasisticka nabijecka, no to uz jsem videl vsechno :)

    Posli odkaz ci nazev tabletu a nabijecky. Posli dotaz ci napis recenzy na oboje.
    Ale vytvaret si predstavu, ze nabijecky prestane fungovat kompletne pri pripojeni Windows tabletu je nesmysl.

    Tohle chci videt, mozna i zaplatim zasilkovnu :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Rozumime si, ze kdyz do te Samsung 65W nabijecky zapojis vice veci najednou, tak to nasledne nema 65W na primarni vetvi a laptop to z ni neutahne? Tzn laptop musi byt zapojen prave do primarni vetve a ostatni vetve musi byt urcite bez zapojenych zarizeni a dost mozna i bez zapojenych kabelu (a to i tech prazdnych).

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam