• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DRAGON: díky, prostuduji. jen je otázka, zda vinit notebook, který je z roku 2020, kdy se PD imho teprve ladilo.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DRAGON: Jde o princip ne? Když si kupuješ telefon co by měl umět 5g a Volte ale tobě to nefunguje tak to prostě není košér.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Jo o tom zadna.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: nemluvim o Volte, mluvim o 5G. Tahle technologie poradne nefunguje ani v Korei nebo USA, natoz v Cechach. Opakuju, je to jen fake mrt*a, ktera z drtive vetsiny lita po frekvencich 4G/LTE.
    Takze ne, nepohybujes se u 5G hotspotu, protoze tu realne zadny nejsou.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: 5G - Pokud se pohybujes v miste s 5G hotspoty (jako LTE drive) - Ale myslim, ze v CZ je to rarita.

    VoLTE je horsi, kazdy kdo ma Vodaphone to pravdepobone vyuziva. Ja se bez toho poradne ani nedovolal a to se pohybuji v Praze.

    Pro me je Pixel no go, protoze koupi souhlasis s EULA a nazdar.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tomuhle vubec nerozumim, proc by tohle melo byt no go. Kdyz jste na poradnym LTE (a kdyz ne, tak stopro nemate ani poradny 5G, tech vysilacu je jako safranu a pulka z nich stejne jede na LTE frekvencich a je to fake5G, minimalne u dvou operatoru ze tri, vic k tomu verejne psat nebudu) tak je to rychly jako prase (cca 100MB/s) a u drtive vetsiny webu je omezeni spis na strane vytizeni serveru nez rychlost pripojeni mobilu. Cely 5G je naprosto vyhypovana blbost. Vim to moc dobre, na tom projektu vystavby sem se podilel.

    Nebo takhle: moc rad si poslechnu aspon dva argumenty, proc telefon musi mit v dnesni dobe 5G...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    NECROMAN: Pixel a 5G s Volte je v ČR problém. Přešel jsem kvůli tomu na Samsung.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Take tu neumi VoLTE. Chybí pár taxťáků v cfg, možná by to šlo řešit přes root, což zas má další problémy. Hledej string VoLTE v tomto boardu. Pro mě je Pixel kvůli tomu no-go jak pises, ale občas tu nekdo vysvětluje, že VoLTE a 5G prý není potřeba. Nic proti gustu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajímavé zjištění, Pixel 6 nepodporuje české 5G, pro mě docela deal breaker. Můžete někdo potvrdit?
    Pixel 6 a podpora 5G a VoLTE ? - Vodafone volání a SMS - Vodafone Techforum
    https://www.techforum.cz/topic/60402-pixel-6-a-podpora-5g-a-volte/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    v tom pripade proste nakoupit par adapteru treba na alze, prozkouset, jeden si nechat, zbyle vratit. Pokud nekdo nedodrzuje coby vyrobce standardy, tak nezbyva nic nez empiricky proverovat. Nebo mozna takove vyrobce z principu nepodporovat..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No taky jsem mu to chtel poslat, ale HP notebooky na to "serou" a i tady zminilo nekolik lidi problem s PD.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VLASTIS: tady to mas od Belkinu krasne popsany, jeho definici, co je PD a co ne, atd.

    What is Qualcomm Quick Charge 3.0 & How Does it Work? | Belkin
    https://www.belkin.com/us/resource-center/quick-charge/
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj,
    mám dotaz, který nesouvidí přímo s Androidem, ale před časem to proběhla debata na téma adapteru s PD.
    Když jsem se do toho ponořil, zjistil jsem, že je to dost široké téma a potřeboval bych to s někým zkonzultovat.
    řeším primárně napájení HP notebooku přes USB-C dokinu, ale nejsem si jist co se týče verzí PD protokolu.

    díky i za nasměrování na správnou wiki, diskuzi, whatever
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    VITECH: Ja od bety nepozoruji nějaký větší battery drain. pixel 6
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BUCKOWSKI: tak oprava 876 MB - nainstalováno - zatím to běží - tak uvidíme
    VITECH
    VITECH --- ---
    BASIK: pročítal jsem reddit a spousty lidi s 4,5,6 pixelama maji podobny issues. Radili tam i restart, ze si to jakože sedne a tak, tak jsem nabil udělal a jsem zvědav...
    BASIK
    BASIK --- ---
    VITECH: Zajimavy, ja od vcerejsich cca 22:00, kdy jsem mel 100 %, mam asi 9 hodin spotify (usnul sem u podcastu :D) a dneska uz tri hodiny Spotify s BT a jsem na 66 %, screentime 2 hodiny. To mi prijde pouzitelny.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BUCKOWSKI: 873 MB
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BASIK: Pixel 5 nenabídl, tak jsem zkusil dár ručně a ejhle - jdu to stáhnout...
    VITECH
    VITECH --- ---
    BASIK: jako od poslední bety, i přes teď aktuální finální release jako dost battery drain. Večer mam 78%, zapnu šetřic baterie, aeroplane mode, noční režim, jas na minimum a přes noc (22.00-6.00) fuč 30% baterky. :-( Pixel 4a
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam