• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nestacilo by vymenit defaultni launcher?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    JAROUS04: JIMX: ano je to ta plocha nebo obrazovka, která je před první plochou. Ona to není ani tak plocha, je to prostě přehled news + mi tam naskakují odkazy na videa. Na rozdíl od standardních ploch je "nekonečná". Dole naskakují další a další...
    JIMX
    JIMX --- ---
    JAROUS04: Je to tak ... někde jde tahle plocha vypnout, ale myslím, že to dneska už spíš asi nikde nepůjde :-)
    JAROUS04
    JAROUS04 --- ---
    O_THREE: jestli se nepletu, tak ta plocha "vlevo"neni ta prvni. to je ta domovska. ta vlevo je jaksi navic a neni to plocha.to je google...
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    omlouvám se za asi úplně debilní dotaz. Vrátil jsem se po letech z iOS zpět na android a bojuju s nastavením ploch, resp plochy. Té úplně první, tedy té nalevo od domovské obrazovky. Na ploše mám odkazy na články a youtube videa. Mnohem raději bych si tam dal widgety, ale vůbec netuším, jak tuto plochu editovat. Dík.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KELDA: tak je o jen o rok novější, než jsem tipoval (z doby Androidu 5.0 Lolipop), ale co tak koukám, tak omezování času bylo asi až od iOS 13:
    Nastavení funkce Čas u obrazovky pro člena rodiny na iPhonu - Podpora Apple (CZ)
    https://support.apple.com/cs-cz/guide/iphone/iph7f15d92dd/13.0/ios/13.0

    tohle je prostě obecně tak starej telefon, že nepůjde nějak rozumně používat v dnešním světě... být tebou, asi bych to moc neřešil a jen sledoval, co s ním dcera dělá... ona první telefon může taky lehce ztratit, zapomínat nabíjet, nebo jí taky po pár dnech/týdnech/měsíci přestane zajímat... jestli po nějakém tom měsíci vyhodnotíš, že by to chtělo nějak omezit, tak by asi mohla dostat (k narozeninám/svátku/za vysvědčení) něco novějšího, kde už ty možnosti omezení/kontroly/sledování budou lepší... nechám na tobě jestli Android nebo Apple, mě na tohle přijdou jablka lepší (můj kluk taky dostal první telefon s Androidem, ale poslední 2 roky má iPhone a je spokojený on i já - když jsem viděl jak na Androidu stahoval všechno možné, telefon se pak sekal, vyskakovaly reklamy všude možně...)

    odstranit účet, nebo založit nový, nastavit jako dětský atd. se dá samozřejmě i z telefonu a není potřeba žádný factory reset, ale to už nepatří do Android auditka ;-)
    KELDA
    KELDA --- ---
    NIGHTHUNTER: he to iPhone 6. Žádné S tu ale není.

    A svazovat ji chci jen délkou užívání. Ještě nemá telefon, jen toto ji dala tchýně a já nemohl nic udělat ... :).

    Každopádně když dám aktualizace tak mi to nic jiného nenabídne. Spíše to bude jako telefon na telefonování a nic víc. Spíše možná dobře, jen nevím jak je to s tou změnou uživatele. Je možné změnit nebo jen přes tovární nastavení?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KELDA: tak koukni do Nastavení - Obecné - Informace, co je to za telefon, ať jsme moudřejší...
    očekávám teda něco ve stylu iPhone 5S, představeném v roce 2013 s iOS 7, který skončil na verzi 12.5.7, což je poslední dostupná verze s opravami z letošního ledna... ale pro iOS 14 potřebuješ aspoň iPhone 6S...
    jinak obecně asi i ten iOS 12 stačí na zprávy a telefonování, kompatibilních aplikací bude čím dál tím míň, takže otázka na co to dcera potřebuje, jaké má očekávání a jestli ji nechceš až moc svazovat, když ten telefon budu omezen už svým stářím a verzí OS...
    když se přenesu do Android světa, tak ve stejné době byl představen Android 4.4 KitKat a zařízení pro které to byla poslední verze určitě nedostaly letos žádnou bezpečnostní aktualizaci...
    KELDA
    KELDA --- ---
    AXTHEB: tvrdí že ne ale upřímně nevím zda to dělám správně. Je to ale nějaký starý mobil. Mají Jablka obecně možnost upgradu na vyšší verzi bez omezeni HW?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KELDA: A to jabko nejde upgradovat?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    NECROMAN: to jsem udělal. Na mém notebooku to jen vydalo ten klasický zvuk, že se zařízení připojilo, ale mezi disky Pixel není.
    Už jsem to vyřešil, takže pokud by měl někdy někdo stejný problém.
    Otevřít Správce zařízení. Tam jsem Pixel vůbec neměl, ale místo toho jsem tam měl nějaký ovladač na Nexus. ten je potřeba odstranit. Po příštím připojení mobilu už se mi Pixel v pořádku načetl.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KELDA: Blbe, optimálně vezmi usb kabel, usb hub, apple kabel a všechno to propoj a apleblko zmigruj na droida. A z něj si pak udělej multimediální stanici v obýváků, připoj repráky a tancuj do rána.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Hojte, moje tchýně dala dceři telefon. Bohužel Jablko s iosem v 12. A teď babo raď - jak mít telefon pod kontrolou když nikdo v rodině Jablka nepoužívá. Je možné kontrolovat telefon přes aplikaci z androidu? A co když tchyně má na tom Jablku ještě svůj účet, lze i přesto ten konkrétní telefon nějak ovládat? Jde mi hlavně o omezení délky a aby se dcera nedostala všude. Díky za tipy

    Family link pry jde od ios10 ve spolupráci android - Apple. Ale když jsem to zkoušel tak aktuálně na storu od Applu je od verze 14
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    O_THREE: po připojení je třeba v telefonu zvolit režim připojení, defaultně je jen nabíjení.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    Připojit jako USB. Je to divné, zkusil jsem telefon Samsung a ten se připojil v pohodě. Pixel jen vydá zvuk připojení disku, ale jako disková jednotka se mi po odemčení nepřipojí.
    Je to tento problém https://support.google.com/pixelphone/thread/210529323/can-t-connect-pixel-7-pro-to-pc-windows-11?hl=en
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    O_THREE: Připojit... USB? BT?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    Google Pixel 7a se mi nechce připojit k mému PC. Vzhledem k tomu, že se bez problému připojil na druhý PC, bude hádám chyba v driveru. Zkoušel jsem ho updatovat, ale systém se tváří, že má staženou aktuální verzi. Neví někdo, co s tím? WIN 10. Díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kde najít nějakou stabilní verzi androida pro SM-J320F? Našel jsem informaci, že by tam měla běhat 7.1, ale když se podívám na stránky Samsungu, tak mají je stažení pouze 5.x a to i přes to že se některé prodávali rovnou s 6.0 :-(

    Případně jaký zvolit nejistější postup instalace?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Myslím, že nic nenaštve děcka víc, než vyskakovač nekkonečných oken s reklamou. Pak nutně nastoupí touha zbavit se všeho. :›-)
    Viděl. Nemám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam