• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Přesně, na zbytek dovolený prostě novou kartu.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DRAGON: tohle údajně umí obnovu z sd karty, ale já bych teda kartu vyndal a počkal až budu u počítače, udělal její image a na ní recovery..

    DiskDigger photo recovery - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details/DiskDigger_photo_recovery?id=com.defianttech.diskdigger&hl=en_US
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMIX: nemam :( mit kompa, tak se vubec neptam..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DRAGON: vraž ji do PC a sw Recuva
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Pls pls pls help, help.. na android telefonu v total commanderu sem mel.pres usbc sd card ctecku pripojenou kartu, nevsim sem, ze sem nezkopiroval vsechno na disk a smazl sem ji (normalne oznacil sem v total commanderu adresar DCIM a dal delete.

    Jak to prosim pekne obnovim? Je na to nejaka apka? zkousim DR. Fone nebo Data Recovery ale ani jedna neumi pristoupit na tu namountovanou sd kartu :(

    dik moc za radu
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANARCHY: takze puvodni napad ze to bude nejaky false positive nebyl vubec spatny. :)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    E2E4: Heh, tak celá situace má překvapivý plot twist - O2 dnes při telefonátu připustili, že snad v pátek nasadili nějaký nový bezpečnostní systém, který se mírně řečeno pomátl a začal rozesílat podobná varování před malwarovými útoky i u zcela neškodných věcí, takže jsou dnes prý od samého rána zavaleni rozhořčenými telefonáty vystrašených zákazníků ;-)
    Jejich řešení je, že těm zákazníkům rozesílají nějaký kód, který když oni pak někam (asi v self-service) zadají, tak jim ta varování přestanou chodit :-D
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    E2E4: Moc děkuju - to začíná dávat smysl, ten mobil je staré babičky, která asi odklikne i něco čemu nerozumí - teď už aspoň mám od čeho se odpíchnout a co zkontrolovat.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANARCHY: .. takze ta "aplikace" co s tim bude komunikovat nejspis bude "android system" nebo nejaky subsystem pro push notifikace.

    Preposli to co jsem psal nize tomu vasemu providerovi, a uvidis co oni na to. :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANARCHY:

    * Server certificate:
    * subject: CN=ssp20.pushprofit.net

    Na VirusTotal je ten ssp20[.]vision-nebula[.]com jen jednou, ssp20.pushprofit.net vubec.

    Ten pushprofit je ruskej provozovatel push notification reklam/spamu. Takovy to jak mas na webech "povolte posilani oznameni z tohoto web". Pote, co to clovek v browseru odklikne, chodi mu tyhle push notifikace spamy, tak, ze se pripojuje na tenhle server.. (SSP by mohlo znamenat Suplly-Side Platform, preprodejce reklamniho prostoru v push notifikacich?)

    Takze bych rekl, ze nekdo proste zaklikl povolit oznameni z webu a ted mu to chodi, a nejakej provozovatel si o tom mysli ze to je malware a dela jim to alerty.

    (zdroj: curl -v a chvile googleni, o push notification byznysu nic nevim)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    E2E4: Když to zjistím, tak dám vědět.
    Zatím vím jen že jde o adresu ssp20[.]vision-nebula[.]com
    (tečky jsem radši zavřel do závorek, aby nevznikl klikatelný odkaz, kdyby tam něco škodlivého bylo)

    Když jsem to googlil, tak jsem našel jen pár seznamů blokovaných adres pro adblock, jinak žádnou zmínku o tom, co by tam mohlo být škodlivého
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANARCHY: to pak dej vědět co to bylo.. si říkám jestli spíš něco typu že za malware označili nějakou IP adresu kde historický byl, ale mezitím ho odstranili a na tý adrese je už dávno něco jinýho.. nebo tak neco.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    PISTA1: Děkuju!
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ANARCHY: netguard v pro verzi by to měl umět, se základem můžeš blokovat jednotlivý appky a tak zjistit která to dělá.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MADCAT: Zkus Simple Gallery, to jsou Slovaci, kteri okopcili QuickPic.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Poradíte někdo, jestli existuje appka, která i bez rootování dokáže monitorovat síťový provoz na Androidu a zjistit která jiná aplikace se pokouší připojit na nějaké konkrétní URL?
    Chodí nám varování od providera, že co chvíli blokuje provoz z naší sítě na nějakou malwarovou stránku, povedlo se mi to aspoň izolovat na jeden konkrétní telefon, ale antiviry na něm nic nenašly...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Používáte tu někdo galerii QuickPic? Teda konkrétně nějakou tu verzi alternative, která vznikla poté, co původní apku vývojář prodal číňanům jako nástěnku na tunu reklam a šla kompletně do kopru. Mám totiž problém, že jsem vyměnil SD kartu za větši, a teď mi QuickPic nenajde v nastavení dotyčnou kartu, abych si mohl nastavit included a excluded složky. Jinak obrázky z SD karty normálně zobrazuje. Co s tím?
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    MADCAT: taky mi to dělá s23
    Dělá to fotka od Ducatimonster...když zobrazim pouze osm posledních, tak už to nedělá...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    TOM: v teto kategorii jsem osedlal IIIF150 B2 Pro a zatím se to chová příčetně
    TOM
    TOM --- ---
    LEF: mám starší Armor 11T 5G, a dělá něco podobného.
    Jakékoli aplikaci nastavím oprávnění (překryv obrazovky, přístup na media, ...), tak to po nějakém čase "zapomene". Nefungují mi například vůbec žádné widgety (jsem zvyklý používat víc druhů, v kombinaci s Nova Launcherem).
    Extrémně frustrující, dal jsem ho dětem místo tabletu.
    Kdybys na něco přišel, tak dej prosím vědět. Zatím je pro mě do budoucna UleFone no go. S obavami očekávám moment, kdy mi odumře stařičký CATS61. Doufám, že do té doby nezkrachujou tihle brňáci (ještě jsem od nich nic nezkoušel):
    iGET Blackview GBV8900 Thermo Orange - iGET.eu
    https://www.iget.eu/iget-blackview-gbv8900-orange/
    Nevím jestli by se byli ochotní pochlubit, jestli jim je náhodou taky nevyrábí Bullitt group
    The phone maker behind Cat and Motorola’s rugged lineups has shut down - The Verge
    https://www.theverge.com/2024/1/31/24056970/bullitt-group-rugged-smartphones-cat-motorola-folded-insolvency
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam