• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHdobrej skutek
    TSOH
    TSOH --- ---
    ORLIK: asi to nekam teda poslu > jestli je to bude zajimat... pro zajimavost: je to z male obce kousek od Svidníka... tenkrat pred tema 75 lety tam žil cikán jmenem Haluška se svou rodinou ... prej... melodie je k tomu take pěkna... že by teda další střípek ke kultuře ktera již skoro neexistuje...
    DUSSICKA
    DUSSICKA --- ---
    kdyby si nekdo chtel poridit neco pekneho a zaroven pomoci:
    http://aukce.linkabezpeci.cz/
    DUSSICKA
    DUSSICKA --- ---
    TSOH:
    ORLIK: to jo.. romstina je hodne ruznoroda... co vim, tak je rozdilna rodina od rodiny...:-)
    ORLIK
    ORLIK --- ---
    no to zni fakt divne, na to by to chtelo nejakyho odbornika na romstinu, jeji dialekty a vyvoj. Oni si kolikrat nerozumej ani rumungri s olachama
    TSOH
    TSOH --- ---
    ORLIK: ciste nahodou asi nemas kontakt na toho chlapika jak si psal... pred tydnem jsem si napsal toto >
    ... arygone agatyne nadarva chorvatku nadarvat tut slava mili lekete hučarva tut ...
    je to cikanskej popevek a mam to od 88 lety pani /vychodni slovensko/ docela by me zajimalo co to je... ona to zna z detstvi...
    TSOH
    TSOH --- ---
    s prostorem super... /treba se najde jeste nejakej vlastnik prazdne garaze ci sucheho sklepa s lepsi dopravni dostupnosti... uvidi se../. jinak si myslim ze se to vcelku nejak probralo... nebo teda lepe receno nemam pochyb, že to k ničemu nebude... co do zbytecne vydane energie je urcite horší např. jen cesta do prace autem z lenosti...
    ORLIK
    ORLIK --- ---
    tak co se týče skladování čehokoli, na mlejně je místa dost. Ale přimlouvám se za pokračování diskuse a domyšlení o čem že přesně to má být. Proti družbě/mejdanu v osadě či dovolený spojený s dobrym skutkem nemám námitek, ale aby to k něčemu bylo. Příkladů, kdy se mraky energie vydává zbůhdarma nebo přímo ke škodě je tenhle svět plnej, proč se k tomu přidávat.
    TSOH
    TSOH --- ---
    ... bylo by idealni kdyby nekdo mel k dispozici nejakou garaz nebo tak neco kam by se lifroval matroš... protoze se neda uplne spolehnout na to ze kdyz se lidi domluvej na nejakej termin ze se naplni auto... to je asi jedinej problem kterej v tom vidim...
    TSOH
    TSOH --- ---
    JEZINKA: to co pises je dobra pripominka... je pravda ze v tomhle smeru problem muze nastat... ale je to proste o komunikaci s nima a nechat tomu volnej prubeh co jineho ? i kdyz vim ze lehke to zrovna nebude (pri jedne z navstev jsme jim davali fotky jejich rodin (chteli to) a doslova se na cloveka vrhnul dav... tohle se jeste poresi cestou.. :) jinak super ze chces razit...
    C23H28O8
    C23H28O8 --- ---
    skvělý audo, book
    MTO
    MTO --- ---
    ...prosim pokud byste meli tuchy pomozte.

    sekat ruce zm*dum!

    [ IGRACZECH @ BUNKR parukářka ]
    DUSSICKA
    DUSSICKA --- ---
    JEZINKA: ohledne romu... v jistych vecech jim mame urcite co zavidet... fakt, ze jsem nepotkala ceskou rodinu, ktera by drzela takhle pohromade a mela se rada...krasne, kdyz se na vanoce sjede podstatna cast jejich rozsahleho pribuzenstva, zpivaji, piji, bavi se, ale s takovou radosti, ze jsou zase pohromade... ale mozna zas popisuju jeden priklad ze sta:-/
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    TSOH: taxem konečně dočetl celou diskusi,a nejvhodnější výtku k celé akci měl asi ORLIK http://www.nyx.cz/index.php?l=user;id=ORLIK
    mě také připadá že bude problém s distribucí těch přivezených věcí. Přece jen už se tady nejedná o pár obnošených hadrů ale jak jsem vyrozuměl tak může jít i o dvě dodávky plné různých věcí. jak zabráníš aby si někdo nevzal víc a těch lepších věcí a na někoho třeba nevybylo? jak zabráníš konfliktům a tomu aby pak nevyvolali v tý vesnici nějaký nepřátelství nebo pnutí??? to mě zajímá.
    jinak se mi ta hurá akce líbí, když jsem byl u cikánů na slovenku v Jarabině (nad starou L´ubovnou) tak jsem taky rozdal polovinu batohu, jak oblečení a jídlo, tak foukací harmoniku (doufám že jí ty děcka neztratily a naučily se za těch pět let hrát pořádný blues:) a moc rád bych jim ještě někdy něco přivezl. a připadá mi ,že když už člověk chce jet na výlet na Slovensko a má rád romy tak je naprosto skvělý to spojit s tím nějak jim trochu pomoct. Jako výlet je to skvělá akce. Jako humanitární akce to pochopitelně nebude mít nějakej markantní dopad na jejich životy. Ale rád bych se připojil, věcí co oželím mám dost. a docela rád bych si udělal i ten výlet, kdyby bylo místo...tak to hlavně rozjeď a nezazdi prosím
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    DUB: ten sme si tuhle pucovali od vas,tak vem ten neasi,udelej dobrej skutek!
    DUB
    DUB --- ---
    B_KOMPLEX: sezen jim agregat .)
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    DUB: silne pochybuju,ze tam maji elektriku,takze jim spis sezen starsi housle nebo kytaru
    TSOH: zadna amortizace probuh;]
    TSOH
    TSOH --- ---
    DUB: no hlavne bych tam taky nejakou kalbu udelal... pokecal s nima... to co tam maj za hudbu tak nic moc... poradnej Balkán udelat ... :)
    jo cestou znam jeden termal u lesa (jezirko cca 8 na 8 metru)... volne pristupnej... takze clovek skoukne i nejake prirodni zajimavosti... a take by se dalo zajet do te Zaježove... at si clovek trochu rozsiri obzor...
    TSOH
    TSOH --- ---
    MARJANKA007: tak nejak to bylo mysleno... ale spis se tu zatim resi PROČ by se melo a taky sem se dozvedel ze mam prej sklony k mesiašstvi za pomocí sily a natlaku nebo co ... :)
    DUB
    DUB --- ---
    no ja bych tam vyhrabal dva ty ampliony s tesla reprakama 20W at si maj na cem poustet muzicku
    TSOH
    TSOH --- ---
    ORLIK: ... byl jsem tam asi 4 x z toho jednou jsme tam vezli nejake to obleceni atd... voni si cloveka pamatujou (dokonce znali i jmeno a to treba po roce). niceho bych se neobaval... (prvne sem teda trochu divnej pocit mel to jo..)
    LONESTAR: chapes to spatne > nemam potrebu kompenzovat nejakej svuj pocit... kdyz clovek zije v kraji kde je x % nezamestnanost a jeste ve ,,xenofobni spolecnosti,, je to trochu problem... na kamose meli i tel. a cca 1x do mesice se ozyvali jestli nevi o nejake praci...
    JANDOUR: no kdyz sem tam videl napr. male deti jak si hrajou s igelitakem a vodou z louze (v lepsim pripade s plastovou lahvi) tak si v podtate muzeme domyslet ze se zde hodi v podstate cokoliv smysluplneho... jasne ze si uvedomuju ze to v podsate nic z dlouhodobejsiho hlediska neresi... a jsme zase u toho proč ne ? rozhodne to neuškodi...
    DUB:
    KOOTCHA: uznavam neprilis vhodne zvolenej termin, ale trochu me pripominas syslika co asi schromazduje nepotrebne veci kdyz teda tak reagujes... > co se tyka me tak pokud neco nepotrebuju tak to vyleti pryc... proste vyhazov... a take nejsem naivni... myslis si ze nekdo nekomu da neco co potrebuje ? nebo to pude koupit a posle to nekam ? obleceni co clovek nenosi je proste na vyhazov, hracky take atd... nehlede na to ze z okruhu svejch znamejch nejsem schopnej dodafku naplnit... takže tak... co se tyka te energie jak pises myslis ekostopy nebo svoji energii ? v obou pripadech se tomu samozrejme pousmeju nebot na to mam jen jinej nazor... (chodim proti vetru a jezdim obcas autem tak fakt sorry)
    B_KOMPLEX:
    DUB: co do nakladu tak idealni je asi aby se na pohonne hmoty slozili lidi co jedou>jeste bych rek jedne v klidu zmame z Brna... (je otazkou zda bude co do nakladu hrat roli amortizace). Hudbu jsme tam meli.. balkanskou dechovku a jine speciality, akorat asi po 3 minutach odesel agregat... co do huleni tak nepestujou a par se jich najde co se nebude branit...
    DAIA:
    DUSSICKA: parada az pride cas tak to tam poputuje...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam