• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    TSOH: nene, tady je víc infa !! .)
    TSOH
    TSOH --- ---
    IJACZEK: trochu skoda... urcite tam bylo hafo informaci...
    ____________________

    jen tak mezi reci > ne ze bych sem chtel tahat cernou kroniku..., ale jiz dost let dozadu (snad kratce po revoluci) se pobliz Mezni louky ztratili asi 3 studenti (nalezeni mrtvi). Bylo to tenkrat i v poradu Tabu... nejake dukazni materialy se na policii ztratili (dost podivnej pripad - skoro jakoby policie kryla vraha)... nevite nekdo jak to dopadlo co do vysetrovani ?

    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    ARKIN: díky, potěšilo mě to.
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    klub Doubice a okolní vesnice, NP Česko..... mažu, i když tu byl daleko dřív než tento .) holt i admin někdy udělá chybu, tim že založí další klub úplně stejnej .)
    .. nemá cenu tu mít duplicitu....
    tak ho sundajte ze záhlaví.... .)
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    ale vždyt je to uplně jedno.... at si každej koupí co chce
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: nj vydělávat se musí. a zase, ono spousta těch věcí svůj smysl má ;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no vono se to potřebou v podstate neda nazvat ani po prichodu produktu na trh... ale již jen pro určitou skupinu... :) je to fsechno show...
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: ... které vlastně před příchodem nového produktu na trh ani nebyly potřebami.....
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no jasně... vzdyt spousta těhle firem co do pracovní náplně vlastne vytváří lidem jen ,,nové potřeby,, ....
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    PREBRAL: naprostý souhlas.. na hledání starých těžeb je to uplně super,že?
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    No, já GPS mám, ale většinou (pokud nehledám něco konkrétního, třeba nějakou tu starou těžbu), ji zapínám až na místě, kde je něco zajímavého a udělám si tam puntík.
    Doma si puntíky natáhnu do mapy a za sychravých zimních večerů nad ní vzpomínám, kde jsem všude byl :-)

    A nebo se užije, pokud fakt netuším kde jsem podle mapy a potřebuju někam dojít včas, což se děje velmi zřídka - třeba v noci mimo značku v čerstvě vykáceném lese na rovině.
    WYMA
    WYMA --- ---
    GPS je šikovná věc. na to, zjistit, kudy nazpátek k autu, nebo vědět, kolik kiláků sem ušel a jakou průměrnou rychlostí. na nic jinýho to v ČR nutný není. ale jak řikám, je to pěkná věc, šikovná, a oni co si budem nalhávat nám to ty firmy tyhle šikovný věcičky uměj dobře prodávat.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TSOH: tak :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    podivej ... ti to nezazlíváme ... jestli máš potřebu, tak si ten mixér s GPS proste kup :))
    TSOH
    TSOH --- ---
    HNZDD: v poho.... právě, že někdy je to dost šikovná věc .... ale jen někdy.. v podstate nic proti tomu, ale myslim si že v tuzemskejch podminkach trochu zbytečna věc na normalni toulani po lese... nehlede na to, že je pak člověk o něco ochuzen..... kdysi jsem četl v jednom časopise slogan > ,,Vyrobíme vše co potřebujete a vy potřebujete vše co vyrobíme,, a o tom to bohužel je.... a kdyby byla nějaká velká reklamní kampaň třeba na to že se člověk neobejde v přírodě třeba bez mixéru na solární pohon mám jisté obavy, že by se našlo mnoho lidí po tomto toužících...
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    SEVERINE: kupodivu to je kamenice a nádraží jedlová :))

    TSOH: bylo na nule tak nic moc

    TSOH: co máš proti GPS?? někdy to je dost šikovná věcička
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TSOH: nemam GPS a navic v tomhle pripade by mi kazila i tu mrazivou chut neznámeho a dosud neobjeveneho..

    ad lidi - jo, ale to si byl na okruhu, kde je lidi milion - stejne jako v CS Svycarsku v okoli turisticky exponovanych lokalit (Pravcicka brana, soutesky, vyhlidky apod)

    Tahle fotka je z nitra skal, kam neleze defacto nikdo - turisti vubec, horolezci prakticky taky ne (pac tam nejsou povoleny lezecky tereny), a ani drevari, takze je to tam fakt prales - hluboke, nekolik desitek metru hluboke rokle, v nich stromy prepadany pres sebe, skalni bystriny...
    Parkrat se mi stalo, ze cesticka vyslapana zveri z nenadani skoncila okrajem skalniho utesu a cestu dal sem musel volit opravdu velmi opatrne..
    (Kdyz sem to vypravel tatovi, rikal, ze sem asi blazen, ze do tehle mist je lepsi lezt dycky ve dvou a s lanem.. :)
    Jako clovek by nikdy nerekl, ze muze ve stredni Evrope narazit na mista (krome hor samozrejme), kam se "normalni" lidi prakticky nedostanou a kde jsou minimalne jednou nohou na ceste na onen svet..
    (vim, dramatizace ja rad :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    PSYSBEE: a houpala se ti na krku GPS ? :) to je totiz nepostradatelna zalezitost aby clovek prezil ... :) kór v cz... naposled kdyz sem byl v Adršpachu tak me pripadalo ze je tam vcelku dost lidi... a na spouste mist se jeste k tomu vybiral vstup... :) ale pekne tam je > to jo...
    --------------
    myslim ze kazdej clovek co jezdi do prirody povazuje Ceskosaské Svycarsko za skutecne nejdivocejsi kout v cz... co do pohybu lidi, stylu krajiny, a tak... ale je to samozrejme vec nazoru...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    trochu OT, ale k tomu zahlavi "..nejdivocejsi kout v cz" :)

    [ PSYSBEE @ Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta ]

    - nevedel sem kde sem, kam jdu, kde vyjdu a hlavne jestli to preziju.. Boubinskej prales hadr..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam