• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    ... nadhernej kout Čech... říčky plne pstruhů, v okamžiku deštů a sněhu hafo převisů ( K 9, Orion.../. Raritou zustava Stulpnerova poustevna, ktera je postavena na skalnim ostrohu s vyhledem na nekonecne more lesů... k tomuto mistu se váže i pověst.. je zde mala chajda pro kohokoliv, kaminka a klid.. vyborna je take hospoda v lesich Na Tokáni... dale od vesnic tam opravdu jen tak nikoho clovek nepotka.... zato cesta od parkoviste k Pravcicke brane je plna turistu s GPS na krku....
    _______________________________________________________
    http://www.zadnizeme.cz/

    spřízněné kluby :
    Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta

    rozbalit záhlaví
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    SEVERINE: Šaunštejn jo, na Falkenštejn se nesmí, je to tam uzavřeno kvůli tomu lesnímu požáru. vypuklo to kolem Mariiny vyhlídky (v září 2005) a rozšířilo se to právě až k Falknštejnu. Mariina vyhlídka byla už obnovena, je tam nová boudička a cesta po červené normálně funguje. jsou tam tabule, které informují o požáru, zasažené oblasti + o tom, že tam probíhá jakýsi experiment, kdy se nechává les přirozené obnově a bude se sledovat, jak mu to jde
    taky je to pěkné třeba na Ostrohu

    jako výchozí bod já osobně mám nejradši asi Jetřichovice nebo Vysokou lípu (třeba pěkný a nenáročný okruh přes Šaunštejn, Ostroh, dá se zajít na Tokáň a pak po červené do Jetřichovic a zpátky přes Dolský mlýn)
    v Hřensku a na Pravčické bráně to bude docela vražedné
    na kolo je super Kyjovské údolí, taková divočejší místa jsou u Černé brány a Vlčí desky, pěkné jsou Zadní Jetřichovice
    ale samozřejmě to záleží hlavně na vkusu každého soudruha
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    EXCITE: Hřensko, Mezná, Vysoká lípa, Jetřichovice .. ,-)
    http://www.mapy.cz/#x=132860672@y=138748160@z=11@mm=TTtP@sa=s@st=s@ssq=h%C5%99ensko@sss=1@ssp=120640421_126961537_150459301_149899137
    začátečníkovi bych doporučila hrádky Šaunštejn a Falknštejn, Dolský mlýn a vyhlídku Marjána (teda, mám temnýho tucha, že se jí něco neblahýho přihodilo) .. vše blízko Vysoké lípy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    :) Odkud zacit toulku?
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    Všechno, hlavně dejchat z hluboka! .)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Chystam se nekdy pristi tyden podivat do tehle mist.. co doporucujete, bude to ma prvni navsteva..
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    HEULWEN: právě že vůbec..bylo to úplně v pohodě..
    HEULWEN
    HEULWEN --- ---
    NIKI_21: Prelidneny,ne?
    Ale ja mam novy Garmin Colorado a ted o vikendu jdeme cely ceskosasky brutalne prosmejdit a vsechno najit :)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak o víkendu tiské stěny fakt mazec...
    KIDAK
    KIDAK --- ---
    Tak jsem taky využil krásného čtvrtku ke zdolání jednoho z posledních "***steinů" na německé straně - Velký a Malý Zschirnstein. Na Malém Z. jsme díky blbě mimo cestu umístěnému varování nechtěně plašili hnízdící sokoly, což mne zpětně dost mrzí a tímto se jim omlouvám a přeju jim, aby mladé úspěšně vyvedli.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    takže výlet se vydařil ve čtvrtek sme dali cyklovýle cyklostezkou národním parkem v německ, v pátek bastei - moc lidí tam nebylo bylo to asi tím že byl všední den, v sobotu doubice-kyjovské údolí-vlčí hora-krásná lípa-rybniště-chřibská na kole a v neděli po cestě dom dolský mlýn a hrad sloup...takže paráda, kdyby ste někdo chtěl nějaký info dejte vědět
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    hm tak to je na prd on je dost nešikovnej a já se zase na ty žebříky šplhat chci
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    NIKI_21: no tak s těma lidma uvidíte.. jinak záleží jak moc se chcete pouštět do skal. Ten most je určitě v pohodě, ale jinak jsou tam občas ty cesty strmější nebo i žebříky. ale jako my jsme tam tenkrát šli nějaký okruh a ten byl určitě v pohodě. zas na druhou stranu, že bych tam znala každou stezku, to nemůžu říct :-)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    WOCKOO: to mi je u prdele budem tam ve všední den...takže to tak hrozný nebude..spíš sem se chtěla zeptat jestli to zvládne pes..nechcem ho nechávat na chatě
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    NIKI_21: jo, je to docela pěkný,ale šílený, naprosto šílený množství lidí, takový ty davy tlustých Němek z autobusů, který parkujou nedaleko.. takže jako nevim, doporučuju spíš v zimě
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    jj super hele nebyl ste tam někdo na tý bastei?
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    NIKI_21: prosím pak o report s popisem trasy - rád bych to zkusil někdy taky projet. Diky
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak příští středu vyrážíme...asi si dáme tentokrát spíš německou stranu takže bastei, konigstein atd..nějakej výlet na kole už se těším..
    HEULWEN
    HEULWEN --- ---
    WILL99: Na Barancu je vsechno nanejvys v poradku, jako by zadneho vyhlaseni NP nebylo:-) Ale docela me desi, ze popadaly stromy pred nim a je videt dole z cesty :-( Ja mlcim jak hrob a kdyz jsme tam byli o vichrici, tak jsme poctive vse vymetli a zamkli ohniste jako spravni skautici ;) Taky vim :-/

    Ja byla o vikendu na Snezniku a nenasli jsme v tom metrovym sneho ani jednu cache a byli uplne zmaceni :-)
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    TSOH: Na tu Stülpnerovu poustevnu jsem přišel ráno, kdy se ještě dole v roklích válely mlhy, ale nahoře už svítilo slunce. Bylo to fakt super, je to moc pěkný místečko. Pak jsem se ještě tři dny toulal po lesích. Lidí minimum a pohoda...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ALTHAR: jak na Tebe zapusobila Stülpnerka ? pristi vejkend se tam chystam... se ,zotavim, z mestskeho provozu... :) docela bych i uvital typ na nejakej dobrej kemp... pripadne dik..
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    Ahoj. tak jsem byl teď o víkendu v Zadní zemi a bylo to super. Navštívil jsem i Stülpnerovu poustevnu. Pořád stojí a bylo tam moc hezky, jen zub času pořád pracuje. Pak jsem se byl podívat na kemp Elio, no převis tam je, jinak vůbec nic. Měl jsem dost času protože jsem tam strávil čtyři dny, tak jsem ještě nafotil nějaký pomníčky a rytiny kolem zadních Jetřichovic. Snad se mi podaří něco z toho hodit na internet ať se můžete podívat. Jak už jsem psal dřív, pár fotek zrušených kempů asi na ty stránky dám, nicméně v mapě se žádnej funkční ani zrušenej kemp určitě neobjeví. Na to jsou to opravdu hezký místa a nechci aby tam proudily davy. Glück...
    Aladar
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam