• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    ... nadhernej kout Čech... říčky plne pstruhů, v okamžiku deštů a sněhu hafo převisů ( K 9, Orion.../. Raritou zustava Stulpnerova poustevna, ktera je postavena na skalnim ostrohu s vyhledem na nekonecne more lesů... k tomuto mistu se váže i pověst.. je zde mala chajda pro kohokoliv, kaminka a klid.. vyborna je take hospoda v lesich Na Tokáni... dale od vesnic tam opravdu jen tak nikoho clovek nepotka.... zato cesta od parkoviste k Pravcicke brane je plna turistu s GPS na krku....
    _______________________________________________________
    http://www.zadnizeme.cz/

    spřízněné kluby :
    Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta

    rozbalit záhlaví
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    WOCKOO: u cerne brany moc krasny, trochu mi to tam pripomina nektere divoke rokle v mych rodnych Adršpaškách..
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    SEVERINE: Šaunštejn jo, na Falkenštejn se nesmí, je to tam uzavřeno kvůli tomu lesnímu požáru. vypuklo to kolem Mariiny vyhlídky (v září 2005) a rozšířilo se to právě až k Falknštejnu. Mariina vyhlídka byla už obnovena, je tam nová boudička a cesta po červené normálně funguje. jsou tam tabule, které informují o požáru, zasažené oblasti + o tom, že tam probíhá jakýsi experiment, kdy se nechává les přirozené obnově a bude se sledovat, jak mu to jde
    taky je to pěkné třeba na Ostrohu

    jako výchozí bod já osobně mám nejradši asi Jetřichovice nebo Vysokou lípu (třeba pěkný a nenáročný okruh přes Šaunštejn, Ostroh, dá se zajít na Tokáň a pak po červené do Jetřichovic a zpátky přes Dolský mlýn)
    v Hřensku a na Pravčické bráně to bude docela vražedné
    na kolo je super Kyjovské údolí, taková divočejší místa jsou u Černé brány a Vlčí desky, pěkné jsou Zadní Jetřichovice
    ale samozřejmě to záleží hlavně na vkusu každého soudruha
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    EXCITE: Hřensko, Mezná, Vysoká lípa, Jetřichovice .. ,-)
    http://www.mapy.cz/#x=132860672@y=138748160@z=11@mm=TTtP@sa=s@st=s@ssq=h%C5%99ensko@sss=1@ssp=120640421_126961537_150459301_149899137
    začátečníkovi bych doporučila hrádky Šaunštejn a Falknštejn, Dolský mlýn a vyhlídku Marjána (teda, mám temnýho tucha, že se jí něco neblahýho přihodilo) .. vše blízko Vysoké lípy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    :) Odkud zacit toulku?
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    Všechno, hlavně dejchat z hluboka! .)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Chystam se nekdy pristi tyden podivat do tehle mist.. co doporucujete, bude to ma prvni navsteva..
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    HEULWEN: právě že vůbec..bylo to úplně v pohodě..
    HEULWEN
    HEULWEN --- ---
    NIKI_21: Prelidneny,ne?
    Ale ja mam novy Garmin Colorado a ted o vikendu jdeme cely ceskosasky brutalne prosmejdit a vsechno najit :)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak o víkendu tiské stěny fakt mazec...
    KIDAK
    KIDAK --- ---
    Tak jsem taky využil krásného čtvrtku ke zdolání jednoho z posledních "***steinů" na německé straně - Velký a Malý Zschirnstein. Na Malém Z. jsme díky blbě mimo cestu umístěnému varování nechtěně plašili hnízdící sokoly, což mne zpětně dost mrzí a tímto se jim omlouvám a přeju jim, aby mladé úspěšně vyvedli.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    takže výlet se vydařil ve čtvrtek sme dali cyklovýle cyklostezkou národním parkem v německ, v pátek bastei - moc lidí tam nebylo bylo to asi tím že byl všední den, v sobotu doubice-kyjovské údolí-vlčí hora-krásná lípa-rybniště-chřibská na kole a v neděli po cestě dom dolský mlýn a hrad sloup...takže paráda, kdyby ste někdo chtěl nějaký info dejte vědět
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    hm tak to je na prd on je dost nešikovnej a já se zase na ty žebříky šplhat chci
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    NIKI_21: no tak s těma lidma uvidíte.. jinak záleží jak moc se chcete pouštět do skal. Ten most je určitě v pohodě, ale jinak jsou tam občas ty cesty strmější nebo i žebříky. ale jako my jsme tam tenkrát šli nějaký okruh a ten byl určitě v pohodě. zas na druhou stranu, že bych tam znala každou stezku, to nemůžu říct :-)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    WOCKOO: to mi je u prdele budem tam ve všední den...takže to tak hrozný nebude..spíš sem se chtěla zeptat jestli to zvládne pes..nechcem ho nechávat na chatě
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    NIKI_21: jo, je to docela pěkný,ale šílený, naprosto šílený množství lidí, takový ty davy tlustých Němek z autobusů, který parkujou nedaleko.. takže jako nevim, doporučuju spíš v zimě
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    jj super hele nebyl ste tam někdo na tý bastei?
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    NIKI_21: prosím pak o report s popisem trasy - rád bych to zkusil někdy taky projet. Diky
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak příští středu vyrážíme...asi si dáme tentokrát spíš německou stranu takže bastei, konigstein atd..nějakej výlet na kole už se těším..
    HEULWEN
    HEULWEN --- ---
    WILL99: Na Barancu je vsechno nanejvys v poradku, jako by zadneho vyhlaseni NP nebylo:-) Ale docela me desi, ze popadaly stromy pred nim a je videt dole z cesty :-( Ja mlcim jak hrob a kdyz jsme tam byli o vichrici, tak jsme poctive vse vymetli a zamkli ohniste jako spravni skautici ;) Taky vim :-/

    Ja byla o vikendu na Snezniku a nenasli jsme v tom metrovym sneho ani jednu cache a byli uplne zmaceni :-)
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    TSOH: Na tu Stülpnerovu poustevnu jsem přišel ráno, kdy se ještě dole v roklích válely mlhy, ale nahoře už svítilo slunce. Bylo to fakt super, je to moc pěkný místečko. Pak jsem se ještě tři dny toulal po lesích. Lidí minimum a pohoda...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ALTHAR: jak na Tebe zapusobila Stülpnerka ? pristi vejkend se tam chystam... se ,zotavim, z mestskeho provozu... :) docela bych i uvital typ na nejakej dobrej kemp... pripadne dik..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam