• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    ... nadhernej kout Čech... říčky plne pstruhů, v okamžiku deštů a sněhu hafo převisů ( K 9, Orion.../. Raritou zustava Stulpnerova poustevna, ktera je postavena na skalnim ostrohu s vyhledem na nekonecne more lesů... k tomuto mistu se váže i pověst.. je zde mala chajda pro kohokoliv, kaminka a klid.. vyborna je take hospoda v lesich Na Tokáni... dale od vesnic tam opravdu jen tak nikoho clovek nepotka.... zato cesta od parkoviste k Pravcicke brane je plna turistu s GPS na krku....
    _______________________________________________________
    http://www.zadnizeme.cz/

    spřízněné kluby :
    Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta

    rozbalit záhlaví
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    FERU: ferune? :-)
    FERU
    FERU --- ---
    Ahoj, nemate prosim nekdo tuseni, jak to momentalne vypada v jeskyni vil a s ledopadama kol Brtniku? Diky predem!
    VISNAK
    VISNAK --- ---
    Jinak jsme se motali po Českosasu (jinde) na Silvestra:

    visnakovo | Fotky z vandrů, výšlapů a procházek od konce léta do konce roku – rajce.net
    http://visnakovo.rajce.idnes.cz/Fotky_z_vandru%2C_vyslapu_a_prochazek_od_konce_leta_do_konce_roku/



    A na podzim:

    visnakovo | Spanilá jízda do Saska – rajce.net
    http://visnakovo.rajce.idnes.cz/Spanila_jizda_do_Saska/

    TSOH
    TSOH --- ---
    VISNAK: diky za info...
    VISNAK
    VISNAK --- ---
    TSOH: krom toho že je to zrušený, tak je to ještě přehrabaný po archeologickým průzkumu. Povrch po vykopávkách prý nebyl schválně srovnanej na přání ochranářů, takže spát se tam nedá. Navíc hned naproti přes Křinici prochází neměcká turisťárna, takže tam ani není klid a flastr ti u nás může dá i německej ochranář...
    TSOH
    TSOH --- ---
    zajimavý přístup na Jánský převis... (3 fotka)
    Trampský camp Jánský převis v Zadní zemi - www.toulavci.com
    http://www.toulavci.com/fotogalerie/trampske-kempy/jansky-previs/#!
    --
    Jánský převis
    Kemp na který hodně jezdila osada Big Horn. Přístupovou cestou na Jánský převis je skalní průrva z masívu. Bývaly doby, že v průrvě nebyly žádné schody a sestup byl (zvláště v zimě či za deště) trošku krkolomný a mnohý z kamarádů uklouzl a sjel až dolů.
    Název převisu a kempu Janova zátoka pochází podle loupežníka a pytláka Jahna, který v oblasti působil stejně jako Stulpner ( Stulpnerova
    poustevna).
    Dnes je převis v první zoně NP. Pochopitelně zcela zrušený.
    ----
    nemá někdo info jak toto místo vypadá dnes ?

    VISNAK
    VISNAK --- ---
    MORVAGOR: No, abych pravdu řekl, tak nevím zcela jistě, přespáním na vyhlídce jsem asi nějaký pravidla porušil, ale bylo to ve všední den, nikdo mě nechytl a když přišel ráno první člověk (taky fotograf), tak jsem už dávno byl na nohou.

    V první zóně je zakázanej jakejkoliv vstup mimo značený stezky, jako u nás. Na horolezecký stezky můžeš myslím s platnou průkazkou. V druhé zóně je podle mě povolenej pohyb volně. V rámci parku maj několik míst, kde lze legálně nocovat - např. přímo pod Schramsteinama, kousek od Heilige Steige a jinde, nesmí se tam ale dělat oheň.
    Podrobnosti a to jak to ve skutečnosti je lze určitě zjistit na stránkách parku.

    Celkově mě německej přístup připadá výrazně benevolentnější něž k lidem než náš, na druhou stranu je vidět že první zóna u nich je opravdu bezzásahová a ne taková "zahrádka" jako u nás...
    MORVAGOR
    MORVAGOR --- ---
    VISNAK: Maji na bivakovani v narodnim parku Nemci nejaka specialni pravidla, nebo je to bez problemu? Premyslim, ze kdyby nemelo moc prset, chtel bych se tam vypravit a prespat na tom samem miste, tak abych vedel :)
    VISNAK
    VISNAK --- ---
    MORVAGOR: jj, dlouhá noc :)
    MORVAGOR
    MORVAGOR --- ---
    VISNAK: Krasny fotky, to jsi bivakoval primo na te vyhlidce Schrammstein?
    VISNAK
    VISNAK --- ---
    Většina z fotek je vyfocená na německé straně, ale myslím že to sem patří...



    Zbytek zde:
    visnakovo | Spanilá jízda do Saska (dočasné album) – rajce.net
    http://visnakovo.rajce.idnes.cz/Spanila_jizda_do_Saska_docasne_album/
    RABBIT
    RABBIT --- ---
    PUPU: no jo, mě by nadchlo, kdybych si ty německé historické názvy mohl promítnout do stávající mapy.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RABBIT: jo, ja si k tomu otevrel mapu 1:25000 a da se tam toho dost najit, i kdyz ne uplne vsechno. z tech historickych jsou tam prilis male vyrezy...
    RABBIT
    RABBIT --- ---
    PUPU: úplně stejný pocit mám i já. Musí za tím být neuvěřitelná spousta práce. A kdyby tam byly mapky, bylo by to úplně dokonalé !!
    PUPU
    PUPU --- ---
    RABBIT: tak knihu mam od minuleho tydne doma a musim rict, ze cena je uplne v pohode. krasne udelane, neuveritelne mnozstvi dat a dokumentu, vcetne fotek. pravda, neni to pro kazdeho, ale me perfektne sedla. jedinou vytku bych mel k 'spadlym' indexum poznamek, trochu to rusi... jinak perfektni
    KOSTRA11
    KOSTRA11 --- ---
    KIDLI: díky za typ, ale stačí mi to napsat jednou.
    KOSTRA11
    KOSTRA11 --- ---
    Čau ne, nevíte někdo o levném a slušném ubytování někde v Labských pískovcích, Českém švýcarsku, Lužických horách a v okolí Hrádku nad Nisou?
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Ahoj, proctu se taktez mistnim auditkem, ale stejne bych moc uvital tipy. Chci jet na 5 dni s pritelkyni na kombinovany vylet kolo a peskydo NP Ceske Svycarsko...co nesmime minout, nejaka hezka cyklotrasa? Fajn bydleni? Chtel bych klidne ruznorodost, adrenalin, lodky , jeskyne , vyhledy...jsem narocny ze, ja vim:) Dekuji za cokkoliv, klidne i jeden den na chvili na nemeckou stranu. Ktere z mest stoji za navstevu? Moc diky ahoj!
    PUPU
    PUPU --- ---
    jen pro zajimavost - ted jsem narazil na zminku o historicke 'Fremdenweg' a o useku, na ktery jsem se tu kdysi ptal - konkretne Webergrotte-Pravcicka brana (Prebischtor). a je to tak, jak jsem si myslel - tohle propojeni skutecne existovalo a po roce 1990 se dokonce uvazovalo o jeho obnoveni, ale po vyhlaseni narodniho parku z toho seslo. tedy pokud spravne rozumim nemeckemu textu ;-) http://de.wikipedia.org/wiki/Webergrotte
    YNZA
    YNZA --- ---
    ne, me to proste prijde hodne na knihu, nejsem z prahe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam