• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    ZUZKAOU: no mi neprijde, ze cokoladu dela cokoladou kakaove maslo, ale kakaovy prasek a cim ho vic, tim lip. Je to sice lepsi nez veci typu "cukrovinka cokoladoveho typu", v kterych sem tam to kakao je, ale demonstruju tim svoje chute, stejne jako moc nemam rada, kdyz se tam strka mleko, natoz susene :( ale nijak tim na tebe neutocim, spis jsem chtela rozjet trochu diskusi :) a kazdopadne chvalim za to, ze je ferova.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIBYLA: Moment - tohle je čokoláda, protože ten základ je jen a jen čokoládové máslo (tuk z bobů), zatímco ve zbytku bílých čokolád je ledacos...
    DASIK
    DASIK --- ---
    SIBYLA: a co je cokolada?
    Kakaovy maslo to ma (jen nevim kolik, ale jestli je na prvnim miste ve slozeni, tak ho nebude malo), rostlinny tuky nema ... ja bych to za cokoladu klidne povazovala :)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    SIBYLA: ta pani je Eva moravkova (manzelka rezisera vladimira moravka) jestli teda myslis tu samou...a cokoladovnu jsem v praze fakt zatim (nastesti:-) neobjevila
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SIBYLA: Ale ja myslim, ze bilo cokoladu muzeme vzit v tomhle klubu na milost, i kdyz to cokolada neni...;-)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    ZUZKAOU: promin, no offence, ale jenom kvuli tomu, ze to je baleny jako cokolada to imo cokolada vubec neni :)))
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    GHOSTDOG: v brne je cokoladoven uz vic, pochybuju, ze by v pze nebyly.. ale musim rict, ze tahle vede:) napis Death by chocolate je proste... :)))) ! Je tam prijemny prostredi a byva tam jedna pani, co je uplne jako Juliette Binoche z filmu Chocolat s Deppem, parada :-) sezeni je tam fajn, clovek ma pocit luxusu, dost me tesi, ze se Cesi uz naucili, jak moc delaji detaily a ze lidi travi cas tam, kde je jim prijemne....
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    ve fair trade shopu jsem potkala horkou cokoladu s cajovejma listkama... miluju ji, bezvadne krupou :-)

    jinak co se tyce zn. Lindt, tak za tyhle truffles bych vrazdila :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ANEKKE: Lindt maji urcite na Flore. Caillei, Frey a Läderach jsem v Cechach moc (nebo vubec) nikde prodavat nevidel (ale mozna jsem jen blbe koukal).
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    v sobotu jsem byla po dlouhe dobe v brnenske cokoladovne http://www.cokoladovna.com/ Pokud budete mit nekdo cestu tak fakt doporucuju! Myslim ze v praze nic podobneho neni.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    CMLKA: dík, udělám výpravu na Floru a uvidíme.. :-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    HAMSTER: ja mam zrovna doma hot Grenadine od Lindtu a tu jsem koupila na Flore,v takovym tom stanku u jezdicich schodu, kde maj ruzny bombony a cokolady...je vyborna
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    LA_CHOUETTE: Frey jsem netestoval... jak jsem ho videl v Migrosu, tak mi prislo, ze je to takova ta typicka nic moc supermarketova znacka.
    LA_CHOUETTE
    LA_CHOUETTE --- ---
    NELLINDA: Párkrát jsem měla od Frey velikonoční vajíčko - spodní část tvoří silný kus mléčné čokolády a na horní části vejce jsou pralinky - byl to skvělý - zvlášť si pamatuju vůni, když jsme teplým nožem půlili (bratrsko-sestersky) tu mléčnou čokoládu nahřátým nožem...
    NELLINDA
    NELLINDA --- ---
    LA_CHOUETTE: Frey imho výborná! Zvláště hořká s pomerančem mě dostala.
    LA_CHOUETTE
    LA_CHOUETTE --- ---
    GOBERS: No, dlouho jsem si myslela, že Lindt je hodně dobrej, ale když jsem ochutnala Cailler (bylo to víc příchutí) tak mléčná i hořká mi přišly o hodně lepší než Lindt. A co třeba Frey?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    LA_CHOUETTE: Jedna ma starsi recenze z meho reportazniho klubu ze Svycarska:

    Rozhodl jsem se pro takovou malou recenzicku. Koupil jsem nasledujici:

    * mlecnou s orisky od Lindt (2,70 Fr. / 100g)
    * mlecnou s orisky od Caillei (2,70 Fr. / 100g)
    * mlecnou s orisky vazenou od Läderach (5,90 Fr. / 100g)

    a dojmy jsou tyto: Subjektivne mi vic chutna cokolada od Caillei nez od Lindta. Ta od Lindta je sice jakoby hebci a sametovejsi, ale tak nejak umele, nechutna to moc prirozene. Ale orisky na Lindt lepsi, ty od Caillei byly mirne nahorkle. Ovsem Laderach vsechny na hlavu porazi. Cokolada je naprosto heboucka a to uplne prirozene, proste jen tak klouze po jazyku. Orisky jsou asi mirne osmahnute, nebo tak neco, protoze prasknou, kdyz do nich clovek kousne a jsou obalene tenkou vrstvickou zrejme karamelizovaneho cukru.
    Nicmene ani jedna z tech tri se neda srovnavat s cimkoliv, co jsem ochutnal u nas...
    LA_CHOUETTE
    LA_CHOUETTE --- ---
    Tak teda, pro mě byl velký chuťový zážitek Cailler - jestli máte chuť slintat nad čokoládou ve flashi, tak zde: http://www.cailler.ch/caillerflash.asp ...nebo třeba pralinky z nové patisserie Musso ...nebo 85% hořká GEPA.
    Jsem si spočítala, že nastanou-li u nás nějaké oslavy, činí obvykle příliv čokolády do mé spíže alespoň půl kila, to se pak těžko bojuje s čokoholismem :-)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    nevíte někdo, kde by se v praze dala sehnat Lindt Hot Maracuja?
    http://img.dooyoo.de/DE_DE/orig/1/2/9/8/5/1298528.jpg
    LALINA
    LALINA --- ---
    mě vozí moje setřička z Brusíku toto:
    v životě jsem nic lepsího nemela (teda co se cokolady týče...)
    říkala, že belgicka cokolada je vyborna, ale nejlepsi je z tutoho obchudku:

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam