• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.


    Původní šesté přikázání: Nevyhodíš čokoládu i kdyby ti tisíckrát na zem spadla!

    Spratelene kluby:
    [ Všechny sýry světa, brie, gouda a feta! ]
    [ Vino - klub pratel kvalitniho moku ]
    rozbalit záhlaví
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    SANDRI: ježiš ale na tý první fotce vypadá fakt nádherně!! hned bych si kus dala:)
    SANDRI
    SANDRI --- ---
    TAMARIX: vážně to neni těžký.Já ho dělala na podzim dceři,zdvojnásobila jsem sice dávku,,protože strávníků bylo asi 15,,ale byl naprosto perfektní.Lepší jsem nejedla a neustále jsem musela vysvětlovat recept:-))
    Tohle je jediná detailnější fotka toho,,jak to vypadalo http://kotenka.rajce.idnes.cz/mix/#dort.jpg,,to bylo ale ještě čerstvě potřený a posypaný hoblinkama.V lednici ta čokoláda ztuhla a nebyla pak tak lesklá,,navíc jsem dort po obvodu převázala širokou starorůžovou mašlí a i svíčka byla v podobné barvě.Ikdyž nevim,,jestli by se mašle hodila pro chlapa:-)
    http://kotenka.rajce.idnes.cz/mix/#dortik.jpg
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAMARIX: Strach neměj, není složitý a úspěch zaručen. A fakt se toho nedá sníst moc...
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SIBYLA: No vypadá to převelice luxusně.. Hmmm.. :-) V úterý se chystám udělat drahému k narozeninam ten nejčokoládovější dort - [ ZUZKAOU @ Čokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol. ] . Už jsem sehnala všechny suroviny a to rovnou v bio kvalitě (když už, tak už.. :-)). Nicméně docela začínám mít strach.. :-)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    recept na pohadkove truffles, nikdy by me nenapadlo, ze je to tak jednoduche, miluju je!
    DASIK
    DASIK --- ---
    Dneska jsem na Spektru viděla vaření s Nigellou a byl to moc pěkný díl :) Tady jsou nějaký recepty, možná už je znáte:

    Triple choc Brownies
    350 g nasekané hořké čokolády + 375 g másla – rozpustit, přidat:
    - 4 vejce – postupně zamíchat
    - lžičku vanilkové esence
    - lžičku soli
    - 350 g cukru
    - 225 g mouky
    - 100 g tmavých kousků čokolády a 100 g kousků bílé čokolády
    Vylít na plech s alobalem, píct při 170°C asi 25 minut (vrch svetlejší, spodek tmavě hnědý)

    Chocolate Caramel Crispy Cakes
    4 malé tyčinky Mars (nebo Milky Way) + 50g másla – rozpustit, přidat 2,5 šálku corn flakes. Na plech na pečení muffinů (nebo normální) dát papírové košíčky, do každého asi lžíci směsi. Nechat v ledničce asi 1,5 hodiny.


    Horká čokoláda
    - 1 hrnek plnotučného mléka
    - celá skořice
    - lžíce medu
    - lžíce hnědého cukru
    - vanilková esence
    - 50g hořké čokolády
    - rum
    Zahřát, šlehat, vytáhnout skočici, vypít :)

    První dort jsem nestihla, ale vypadal skvěle:

    http://www.youtube.com/watch?v=Sk-obgix23Y
    CNV
    CNV --- ---
    Myslím, že ta čokoláda používaná na vyválení osob nebude nic moc. Vidím to na tuk s kakaem a ještě něčím naředěné, aby to netuhlo. Nejde o kvalitu, ale o kvantitu a cenu :)
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    GOBERS: :))) ano..raději budu diskrétní:D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: Já bych tohle téma ma veřejnosti raděj dále nerozváděl... :-D :-D :-D
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    GOBERS: jo hned bych věděla o pár lidech který bych k tomu přizvala.))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KALHOTKA: No já právě taky... :-D :-D :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: To může být zábava pak dostávat dolů... ;-))
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---

    ano...
    AETHER
    AETHER --- ---
    LEONKA: stoji ted 29.90
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    AETHER: jj, mela jsem a je vyborna...nevis na kolik slevnili?:)
    ROBOTON
    ROBOTON --- ---
    ahoj, rád bych se optal, zda se v praze dají koupit čokoládový bonbony Maltesers nebo i rada, kde je objednat přes e-shop...thx
    AETHER
    AETHER --- ---
    V Albertu ted maji velkou slevu na tyhle cokolady:


    + jeste citronovou - a vubec nejsou spatne:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STEPNI_VLK: já kupuju Alnatura tyčinku hořko-smetanovou Bitter Sahne...je ňam :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    CNV: Však je také tak hutná, že skoro ani nejde ulomit - je to hodně silný a úzký špalek. Dokonce i když ji krájím ostrým nožem, tak musím pořádně přitlačit. :) A díky za ten tip na bílou čokoládu. Mrknu po ní až zase příště někam vlezu.. a v případě zachutnání velmi rád nahradím dosavadní zdroj bílé pochoutky, tedy fialovou krávu. ;)

    Jo, a teď jsem si uvědomil, že bílou čokoládu si možná i častěji než v Milka podobě kupuji v DM v rámci jejich bio kolekce Alnatura, ovšem ta má v sobě navíc křupinky a tak to není úplně ono.
    CNV
    CNV --- ---
    Aha, tak to byla asi taky Vivani:



    Složení: kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, přírodní třtinový cukr, Bourbon vanilka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam