• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    IORETH: a tohle je která? :-)
    Čokoláda Lindt Excellence 99 % 50 g, Čokoláda.cz
    http://www.cokolada.cz/cokolada-lindt-excellence-99-50-g/
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    GOBERS: Popravdě mě možnost podobné odpovědi napadla :-)
    IORETH: Tak snad v červenci... :-)
    ALEXIS: Díky, to vypadá v současnosti jako nejreálnější varianta.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GIMEL: ze maju pravdu, Valrhona je uplne ina kategoria :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GIMEL: Tak ve švýcarském kontextu Lindt skutečně střední třída je. Na té vysoké třídě jsou firmy jako Läderach a řada malých specializovaných výrobců.
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Bavila jsem se s čokoládovnicemi z Rozbíjím se a ty mi obě shodně tvrdily, že Lind je taková střední třída oproti Valrhoně. Co si o tom myslíte?
    Jak to tu tak čtu, tak myslím, že asi bude rozdíl mezi "českým" Lindt a Valrhonou, ale švýcarský v tom porovnání na tom tak špatně nebude.

    Jinak tu mám přichystanou i tu levandulovou od Coppeneur a 64% Valrhonu. V Makru měli akci :)
    Na nich se mi líbí, že je to "jednodruhová" čokoláda - třeba z Trinidadu nebo Madagaskaru, takže člověk pak může při ochutnávce rovnou cestovat.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    jé, tak to se rozhodně těším, mléčnou mám moc ráda :-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GENEVIEVE: Tak v rámci průřezové tématické ochutnávky Läderachu se určitě na mléčnou čokoládu dostane... dělají jich spoustu.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Kupovala jsem čokolády k vánocům a narazila jsem na kolekci od Figaro, Sladká vášeň. Jejich extra mléčná vůbec není špatná! Naopak, je moc dobrá, s ohledem na to, co je na českém trhu.
    Někdy by mě zajímalo porovnat různé mléčné (hořké, bla bla bla) čokolády na českém a potažmo, ideální, švýcarském trhu...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TMA: Přesně jak říká ALEXIS, nemít tenhle zážitek, tak bychom byli o jednu podstatnou zkušenost chudší. Takže díky!
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SIBYLA: tu vytahol on, nebola v povodnej davke cokolad na degustaciu ;)


    TMA: keby si ju nebol vytiahol, tak by sme boli prisli o ten zazitok, takze sa neospravedlnuj ;)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    TMA: o co jde?
    TMA
    TMA --- ---
    Za tu 85% Lindt pro východní trh se omlouvám. Ale teprve v porovnání je vidět, jaká je to hrůza.
    IORETH
    IORETH --- ---
    CNV: jiné kakao, jiný tuk a mnohem méně míchání, tipla bych. Když jsme jedli 85% Lindt "exportní", tak křivila hubu... když Lindt švýcarský 99%, bylo to úžasně jemné pohlazení.
    CNV
    CNV --- ---
    IORETH: Ale na tom složení snad není moc co pokazit? Jedině že by použili jiné kakao.
    IORETH
    IORETH --- ---
    CNV: jo, je to nechutný... Nejmenovaná firma byla nucena veřejně přiznat, že "receptury se liší podle místních zvyklostí" :-/. Takže když jsou Češi zvyklí na zmrzlinu z oleje a vody, proč jim dávat smetanu, že. S čokoládou to bude dost podobný :/
    CNV
    CNV --- ---
    IORETH: To je pěkně sprostý...
    IORETH
    IORETH --- ---
    FRENZY_: pokud budeš mít možnost, vol šarži určenou pro Švýcarsko. Na chuti je to zatraceně znát :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    FRENZY_: v predajni Lindtu v Prahe vo Fashion arene alebo v Bratislave v Polluse :)
    Coppeneur som mala akurat kusove pralinky (rozne prichute) a boli velmi chutne
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    FRENZY_: Hihi... v obchodě naproti nádraží v Bernu. :)
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    Zeptám se, kde kupujete tu Lindt mango a cayenne, co zmiňuje GOBERS? Tady ve Sparu v hlavní vesnici Moravistánu mají jen Cherry & Chilli...
    BTW nenašel jsem tu nic o čokoládě Coppeneur, co na ni říkáte? Některé mě opravdu zaujaly, namátkou Habendero & levandule, 62% mléčná nebo s kávou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam