• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERobálky dopisů, balíčků, krabiček,kuriozity z pošt, pošta, dhl, ems, ppl

    U obrázku vždy prosím pište: co v tom bylo/ kolik to cca vážilo / kolik to stálo a za kolik to přišlo
    rozbalit záhlaví
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    BUNDA: tak to zatím vypadá na happyend. V úterý sem musel s balíkem na poštu. Vedoucí to se mnou sepsala (ručně 3 papíry A4 některé oboustranné) popsala balení, obsah a rozsah poškození. Peníze za poškozenou věc sem chtěl na účet. Balík sem musel nechat na poště (prý pokud by se z reklamačního chtěli přijet přesvědčit na vlastní oči). A v pátek sem dostal dopis z reklamačního, že to uznávají a peníze posílají na účet. S tímhle papírem sem si mohl vyzvednout balík. Takže až se objeví peníze na účtu (clearing se přes víkend fláká) tak budu spokojen. No vlastně mě tedy čeká hledání té samé věci, ale raději s osobním převzetím :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    BUNDA: ano, reklamaci musí přijmout na každé poště a to kdykoliv.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    BUNDA: To tě vochcali, vedoucí má vždycky zástupce - pokladníka,
    reklamaci může sepsat i on. Btw mě se asi ztratil balíček u DHL, z GB obvykle chodí
    obden, posláno ale již v pondělí a stále nic......
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Tak mě zase čeká zážitek s Českou poštou. Jedna z věcí v obchodním balíku byla na sra*ky. Reklamace prý řeší jen vedoucí a ta bude až v úterý :-(
    YNZA
    YNZA --- ---


    poprve sem dostal mejlem takoveto potvrzeni
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    znáte někdo kód 2FaBe ? používá se místo poštovní známky. chtěl jsem si zjistit něco víc, ale google, alespoň ne hned, nic nevyhazuje.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ADAM: neumí. resp. jen do několika málo zemí, vesměs "středoevropských" (polsko, slovensko, maďarsko, rakousko)
    SYLVIII: UPS a DHL to uměj ale jedině kdybych byl firma a dělal u nich 30 a více takových zásilek ročně, jednorázově ani náhodou. zkoušel jsem taky ppl a fedex a ti mě taky poslali do háje, s tím že to nedělaj vůbec.

    se fakt divim, sem si myslel, že to je tak běžná věc, úplná samozřejmost...

    nonic.
    SYLVIII
    SYLVIII --- ---
    ZUZU: Zkus UPS....Pošta do některých zemích neposílá zásilky na dobírku....To si najdeš na internetu.....
    ADAM
    ADAM --- ---
    imho pošta i mezinárodní dobírku umí
    YNZA
    YNZA --- ---
    balik na dobirku z jineho statu opravdu vypada jako trivialni, ale neni :D
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    ZUZU: Slyšel jsem o posílání taxikářů (byla to velká firma šlo prý o nějaké akcie), těžko ale říct, zda to byla pravda.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    drazí znalci poštovního doručování, právě řeším triviální zásilku, ale česká pošta, dhl apod. mě všichni posílají do prdele, že to nejde. existuje nějaká možnost jak:

    doručit z čr do itálie 2.5 kg 45x30x5cm balík na dobírku?

    klidně pošta. anebo mě pošlete do jinýho klubu.
    SENIN
    SENIN --- ---
    GLACIER: kabelka :))
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    SENIN: husta story :) a balik je pekne osklivej co v nem bylo?:D
    SENIN
    SENIN --- ---
    no tak dneska mě dost vytočil chlap z UPS ... jedu domu autem a vidim před sebou ups auto, zastavilo na vedlejší cestě. tak si říkám, už jede ke mě, tak vyjedu na kopec, zastavim před barákem a slyšim telefon. tak to zvednu a slyšim jak řve "zvedni to ty krávo". a já do toho "prosim..." a pak jsem dodala takový ty zvuky ehm echm atd. :)) chvíli ticho a pak on "no teď jsem úplně zapoměl co jsem Vám chtěl" tak mu říkám, no asi jedete za mnou, jsem Vás viděla ... no tak jsem mu řekla kam a přijel. tvářil se jak ... neměla jsem nějak chuť mu něco říct, ale měla jsem ho trochu popíchnout. fakt blbeček ...

    připojuji obrázek nic moc zajímavýho balíku z Itálie :))
    ARZA
    ARZA --- ---
    BLAAZEN: já jsem tohle zkoušela a neprošlo mi to.
    imrvére mi volala buďto matka nebo někdo kdo byl zrovna v tu chvíli v baráku, jestli mi maj zaplatit dobírku na tohle a na tohle, převzít tohle a tamto a podobně...
    prosila jsem na poště jestli by nešlo zařídit aby mi házeli do schránky jen upozornění o uložení, ale prý ne.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MAGGIE: Neobhájila, to je chyba doručovatelky - pouze tomu kdo se zdržuje v bytě (ale i tyhle lidi můžeš z přejímání zásilek vyloučit), správně ti doporučenou zásilku nesmí dát ani třeba když tě potká před domem.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BLAAZEN: ze mi u nich nechaji obycejne zasilky vetsich rozmeru, mi nevadi, ale ty doporuceny dopisy - nechapu, jak to podepsali, resp. jak by to obhajila, kdyz bych si na ni sla stezovat
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MUSTAFA: R nejspíše znamená doporučeně. Tu může předat oproti podpisu tomu kdo se zdržuje v bytě (tobě, spolubydlícímu, rodičům) pokud to není odesílatelem určeno jinak (do vl. rukou apod.). Obyčejnou poštu může nechat u sousedky, narvat do schránky, nebo uložit na poště, záleží na doručovateli.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    MAGGIE: Pokud ti to vadí, tak si nech sousedy vyloučit z osob, kterým se může dopis předat.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    jeden cas mi postacka nechavala i doporucene (!) dopisy u sousedek.. udelala jsem tehdy na poste trochu rozbuch, protoze to uz bylo na me moc - mimochodem, tohle nechavani u sousedu mi celkem vadi, protoze zrovna sousedi u mamky (mam tam stale bydliste, i kdyz bydlim jinde) nepatri zrovna mezi ty, u kterych jsem rada, ze maji "prehled", co mi chodi postou
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    BUNDA: :) no já měl na tom balíčku u sousedky dokonce mobil pod adresou a ani SMS nikdo nedokázal poslat.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MUSTAFA: si zvykneš. Já nedávno přijedu domů a z okna sousedka máte u mě balíček. Poděkuji a cestou domů volá druhá sousedka máte u nás balíček, poděkuji kouknu do schránky a oznámení o uložení zásilky na poště tak tam jedu a dostanu další. Vše přišlo jeden den. Co mě na tomto nepochopitelném způsobu doručování vadí? Nemám ve schránce ani jinde žádné upozornění o uložení balíčku u sousedek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam