• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DARJEELMakrobiotika a výživa podle pěti elementů
    SVA
    SVA --- ---
    muzes dat nejaky ten priklad insirace, ja si posledni dobou varim jen 5 jidel do kola, jestli se ti chce teda:-)
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    SVA: Je to normoš čajovna. Jen tam začali vařit makrobiotické menu, které je každý den jiné. Já tam chodíval pro inspiraci a pak si to doma zkoušel vařit. Teď si tam chodím zpravit žaludek, když mám období, kdy můj jídelníček je fakt ubohý..
    SVA
    SVA --- ---
    tak to tam musim taky zajit, jeste jsem v makrobioticky cajovne(?)nebyla:-)
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    SHI: V čajovně Amana v ulici Záhořanského (rovnoběžná s Myslíkovou) vaří makrobiotické menu od 12h, každý všední den. Teď o prázdninách ale ne. Když si dáš kompletní menu, tak to stojí tuším 110,-. I když vaří z nejlevnějších surovin, tak je to pokaždé zážitek. Ten kuchař to vaří prostě s láskou :)))
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    SVA: Rozmarýna je asi nejlepší. Sice tam nemají mou oblíbenou sojovou smetanu ke šlehání, ale stejně je nejlepší :)
    SVA
    SVA --- ---
    parada dik:-)))
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    http://www.rozmaryna.cz/obchod/conditions.php mají i e-shop a rozvážejí domů což se mi zdá naprosto geniální :)

    podle mě zelenina se nejlíp nakupuje rovnou z biofarem, jinak doporučuju prozkoumat toto [ Biopotraviny a jine bioprodukty - kam pro ně, co nam jak chutna? aktualni tema: dovolena na ekofarme.) ]
    SVA
    SVA --- ---
    nemate nekdo typ na obchod s vetsim vyberem bio potravin, hlavne zeleniny teda, nakupovala jsem neco v country life, ale asi neprilis cerstvou zeleninu:-(asi se o zeleninu jevi mensi zajem..)

    pak mam jeste jeden dotaz, nemate nekdo zkusenosti s vlastni vyrobou soj.mlika?kupuji si zajice, ale je tam hodne Ecek, primesi,barviv,aromat,etc.
    SHI
    SHI --- ---
    SHMAIDA: jinak jako govindy, country lify, radost fx, lehka hlava, himalaya, maly buddha, albio - vsechny
    jsou super...
    SHI
    SHI --- ---
    SHMAIDA: Ja jim denne v restauraci Beas, kde se da vybrat tzv. "talir vsech chuti", asi 7 malych
    misticek, vzdycky obsahuje 3 druhy lustenin a 7 druhu zeleniny (cca).)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    ne, ale taky se do toho nebudu pouštět :) ale tak něco by se pořešit dalo
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    KERRAY: a zdroj peněz máš? nebo jenom kontakty? prže bez peněz makrobio stravovnu zaožit nejde... :o) ale nápad je to každopádně dobrej :))) mohla by se udělat sbírka :)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    každopádně kdybyste někdo nějakou čistě makrobiotickou restauraci (nebo spíš něco jako dobrušský makrobioklub, makrobio restaurace je imho skoro oxymoron, když má být všechno pořád čerstvý) chtěli zřídit, tak vím o pár lidech, co by do toho šli ,))
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    SHI: obávám se, že čistě makrobiotická restaurace v Praze neexistuje... :(

    ale je výborná restaurace Lehká hlava http://www.lehkahlava.cz/
    a objevila jsem seznam restaurací http://www.vegetarian.cz/kde_najist/kde_pr.html
    až něco vyzkoušíš, dej sem report :)
    SHI
    SHI --- ---
    Neni v Praze nejaka ryze makrobioticka restaurace?
    SHI
    SHI --- ---
    PALEONTOLOG: z toho me teda priserne pali zaha... z te stavy z kysaneho zeli, co prodavaj
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    LILY: to je mi líto, tak příští anketu pořádně promyslím :)))
    LILY
    LILY --- ---
    SHMAIDA: Chjo, když já jsem hlasovala ještě před doplněním.. :(
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    KERRAY: není problém, doplníme :)))
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    chybi odpoved "min nez bych chtel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam