• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DARJEELMakrobiotika a výživa podle pěti elementů
    KAREN
    KAREN --- ---
    KERRAY: hmm, no spatny. jim ho,D ale snazim se i vybirat cesky sezonni veci... nicmene citrusy, to avokado apod., to je dalsi kapitolka oblibenejch;)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: jsem pohodlnej a nesnidam - vstavam v 8, v praci si dam teplej caj a v 11 jdu na obed... a k veceri zalezi, jak prijdu pozde a jak se mi chce, nicmene kombinace nejakych obilovin, neco sojoveho nebo obcas ryba nebo kruti maso, pripadne lusteniny, a nejruznejsi zelenina, priprava tak na 15 minut plus cas, nez se uvari ryze nebo fazole... no a kdyz se mi nechce, tak si budto cestou domu koupim nejakou cinskou ryzi s necim, nebo si vezmu ovesny vlocky, nebo i na to pecivo dojde, s nejakou svacinkou nebo tak...
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: Btw co ty a tropicke ovoce? :)
    SVA
    SVA --- ---
    KAREN: no ten pripad mi dost pripomina mne, echinaceu si uz asi taky vyzkousela, no mne taky nic moc nepomohlo s "domaciho lecitelstvi"
    mozna ti neco chybi, a ta nemoc zaplnuje nejake prazdne mistecko
    KAREN
    KAREN --- ---
    SVA: jo, v tomhle se este musim dovzdelat a neco ozkousim)


    hmm... ja s tim mam problem tak 12 let treba... klasicka stalice podzim-jaro. + diagnoza "kombinovana porucha imunity"... praveze sem o tom dost premejslela (i za asistence ruznejch substanci), ale zatimco u dost problemu sem reseni relativne snadno nasla, tohle sem este nerozlouskla;/ ale jo, zkusim to este cely nejak projit... ale mam takovej pocit, ze to bude chtit nejakej hlubsi vhled...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KERRAY: ;DDD nj a co snidane a vecere?;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KERRAY: presne tak, ja se odmitam cejtit ve stravovani nak omezovane. je fakt, ze spousta kulinarskejch pochutin a postupu mi zatim unika, ale o par vecech prehled mam, a stejne me to zcela nenaplnuje. jo, klidne bych chodila kazdej den treba do beas dhaba na obed, ale asi by mi to moc dlouho nevydrzelo... a na snidani bych si stejne davala nejakou vec, ktera mi momentalne chutna a ktery se nechci vzdat./
    SVA
    SVA --- ---
    KAREN: ja bych volila to tofu klasicke ciste, s toho se pak da udelat pomazanka s pazitkou, cibulkou, orisky, nebo na sladko, jak na sladko to necham na tobe:)staci to pekne rozmackat, rozmixovat, naredit treba sojovym mlekem, vodou, olejem co doma najdes, aby to ziskalo tu konzistenci jako u tvarohu, navrh muzes dat jeste ovoce a mas desert
    (...pracujes s tim jako s normalnim tvarohem...)
    k tomu vsemu se da koupit levne a ve velkem u vietnamcu
    dalsi alternativa sojove jogurty, soj.pudink..

    dale smazene neobalovane tofu taky moc dobre(ted je treba celkem kosa, tak zahrivaci smazene veci prijdou i vhod:)a tobe obzvlast, chce to zahrat aby se ti ty hleny uvolnili(mlecne vyrobky maji chladivy ucinek), zahrivaci:feferony, zazvor,myslim ze i cibule(sirup), zabaly,

    ja mnela podobny problem s h.a d. cestami, nevyresila mi to teda MB, ale spis jsem "tu nemoc" vzala jako uhlavniho nepritele, s kterym se musim vyporadat, tak jsem nad tim "zameditovala", nevim jak to napsat, nekdy se proste nektere veci vraceji protoze chceme aby se vratili, odpoved jak na to mas v sobe, nekdy pomuze zasah do zmeny vnimani(treba slupky s opiovych makovic, ale decentne, jde se jen uvolnit a zapomenout a nechat odejit)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BOSSORKA: jo, tak to zatim delam... kdyz cejtim, ze na me neco leze, tak to omezuju. a kdyz uz kaslu a prudusky sou v haji, tak to utinam uplne. nj, uvidime...)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: jako taky jsem si to nedokazal predstavit, protoze jsem proste nemel kde vubec vzit predstavu toho, jak by to mohlo vypadat jinak, tim padem jsem ani nemohl tusit, jestli by mi to mohlo vyhovovat nebo ne... ted kdyz tu predstavu mam, tak pro mne treba syry jsou neuveritelne mrnava vysec chuti a vuni, ktery si muzu dopravat, a ze bych mel chut si je mazat na chleba... ani v nouzi ne
    to sladky jsem nadhodil kvuli te potrebe mit vyber... moct si doprat sirokej vyber veci... kdyz tahle moznost chybi, mysl zacne hledat nejaky nahrazky... no a prave rikam to, ze povazovat sirokou paletu syru za sirokej vyber je sice normalni, ale bolestive omezeny... na druhou stranu, alternativy ti pod nos nikdo neprinese - nejsou ani v restauracich, ani v normalnich obchodech, ani v reklamach... takze to vypada, ze nejsou
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    Hmmm s těma sýrama je to těžký, miluju holandský kozí mnammnam...
    a z tofu je mi poslední dobou zle (už i z mýho oblíbenýho marinovanýho), mno máma jednou prohlásila, že to chutná, jak kdyby cucula mrtvýmu nos :DDD (To sem teda zrovna měla tofu natural - musí se to prostě dobře ochutit a pak se to dá) akurát mám z tofu poslední dobou pcoit, že je takový nakyslý nebo co...) takže tempeh ruleeez :)


    KAREN: zkus vynechat mléko atd. jen v tomhle kritickým období, kdy je ti fakt mizerně, myslím, že se jich nemusíš vzdávat navždycky :)

    KAREN
    KAREN --- ---
    KERRAY: nj, vim ze tam ten problem je... ale momentalne asi takovou askezi nezvladnu./ dovedu si predstavit, ze to nak omezim... ale je to pro me tvrdy odrikani. sou lidi, ktery neumej zit bez masa nebo sladkejch dobrutek, to mam zmakly... ale ty mlecny vyrobky sou pro me sakra problem.[ jo, sem schopna semtam snidat nejakej mix cerealii nebo ovoce, orisku apod., ale porad bych to nevydrzela. popravde z toho jidla nemam takovou radost jako z kusu dobryho syra a toho, co pisu... leda avokado, to by me mohlo spasit,D jenze porad sou tam chutovy pozitky z dobry syrovy omacky... ach jo.
    nemas treba nekde svuj - dejme tomu - tydenni jidelnicek?;)) chtela bych videt nejakej nazornej priklad, jak by to mohlo jit... ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KERRAY: no praave... skale syru se to nevyrovna. a ja syry a tvaroh treba fakt mam hodne rada... syrovy omacky, hmmm. pride mi to docela narocny, cerveny maso nejim vubec x let, ted semtam naka ryba, jinak bez masa. jo, varim si spoustakrat jidla, do kterejch zadny mlecny vyrobky nedavam, ale tahle strava by me porad az tolik nebavila. proste by mi ty mlecny vyrobky pocitove chybely... snazim se je omezovat, ted kdyz sem nemocna, tak je vynechavam, v podstate cejtim, ze by mi jakejkoli mlecnej vyrobek ve vetsim mnozstvi nez malym "prihlenil" organismus, ale jak budu zdrava, tak se do toho urcite zas pustim./ je to docela tezky vzdat se neceho, kdyz to cloveku dela vylozene dobre (pri konzumaci teda)
    ja sladky nijak zvlast nejim... ted teda med do bylinkovejch caju tak akorat;)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: kdyz uz resis zahlenenost, tak si predstav testo, mazlavy, lepkavy, slizky, rozkydnuty... fakt si na neho chces neco mazat? .)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: mne bavi tempeh... nicmene tech veci je par, skale syru se to nevyrovna, mne funguje si ten sirokej vyber moznosti, chuti a odstinu najit jinde... jinak pak zas zeru sladky nebo neco...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DARJEEL: aaaa, a neuzeny s rasou nebo tak nemuzu?;) uzeny zrovna nemusim... joo, to si taky rikam, ze je super alternativa, ale ponekud luksusnejsi;) no ale... misto tvarohu s jarni cibulkou nebo bylinkama a podobnejch pomazanek? ,/
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: uzeny tofu na prvnim miste, pak treba tempeh... jinak aspon ovci a kozi syry, i ksyz sou nekrestansky drahy... =/
    KAREN
    KAREN --- ---
    ach jo... a poradite mi nekdo, co jist, aby se mi nestejskalo po syrech? dost o tom premejslim, kdyz mam problemy se zanetem prudusek a s dejchanim v sezone smogu... ale nejsem schopna se syru a tvarohu apod. vzdat. nejsem si jista, jestli to nekdy zvladnu, ale urcite by to moh bejt prinosnej experiment...
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    KERRAY: tak ja na normalne taky reaguju s odstupem :D ale pze vim, ze chlorella je fajn, tak mi to ani neprijde a to nadseni k tomu prodavani proste patri (kdyz sem o necem presvedcena, ze je to fakt dobry, tak to proste prodam, pze tomu verim a lidi to z toho citi, takze to neni o manipulaci jako "beznej marketing":)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam