• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    A ještě něco: kombinace tematicky orientované sociální sítě, katalogu, crowdsourcingu...
    Permacultureglobal.com - the interactive map and database of the Worldwide Permaculture Network
    http://www.permacultureglobal.com
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Integralpermanence - Regenerative Agricultural and Permaculture Design - Home
    http://www.integralpermanence.org/

    a teď vzniká dokumentární seriál
    - Home
    http://www.impermanencefilm.org/
    autor, který se teď nachází v belgickém Plukrijpu, mě svou prezentací naprosto přesvědčil, že tohle bude něco mimořádného :) Pokud máte pár volných (tisíc) dolarů a nevíte co s nimi, můžete přispět na dokončení tohoto projektu.
    RFK
    RFK --- ---
    BIOH: dobrý jsou vohnutý roxory do oblouku,a přez to smršťovačka.(ale to je mikroverze):)
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    BIOH: asi bych určitě vytrhal nějaké desky aby ti to dřevo nepohlcovalo moc světla, ni?
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    BIOH: Mělo by jít o mini-foliák ve smyslu jen na výšku europalety, nebo velký tunel o výšce min. 2m? U miniverze to je asi triviální, zapustit částečně palety vertikálně do země, na kontaktní plochy palety-folie případně dát nějakou netkanou textilii/cokoli co omezí poškození folie a zvýší životnost, a přetáhnout folii. U stavby aby uvnitřmohl chodit člověk mě nenapadá konkrétní metoda konstrukce a mít možnost si volit, asi bych to nezkoušel dělat v prvním plánu z europalet. Ale rozumím tomu tak, že palety jsou volně k dispozici a je potřeba foliovníku. Nevím, jak bezpečně postavit několik palet vertikálně na sebe...
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Bylo mi doporučeno a dále doporučuji!

    Soil And Health Library:
    Health begins in the soil; Healing begins with hygiene; Liberty begins with freedom.


    Soil and Health Library
    http://soilandhealth.org/

    This website provides free e-books, mainly about holistic agriculture, holistic health and self-sufficient homestead living. There are secondary collections about social criticism and transformational psychology. No fees are collected for this service.

    The library's subject seemingly-diverse topic areas actually connect agricultural methods to the consequent health or illness of animals and humans, shows how to prevent and heal disease and increase longevity, suggests how to live a more fulfilling life and reveals social forces working against that possibility.

    The Free Digitalized Library:

    There are four major subject areas:

    Radical Agriculture.

    The Restoration and Maintenance of Health.

    Achieving Personal Sovereignty.

    Achieving Spiritual Freedom.
    JAGA
    JAGA --- ---
    BBAN4N: Mně chcípnul, ale já mám na zahradě hodně sucho. Neprosperují ani kupříkladu mochyně (ty obyčejné naše) nebo máta.
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    mědvědí česnek je jednoduchý na pěstování, mám ho v obyčejným substrátu na slunci a jede :-)
    BIOH
    BIOH --- ---
    náhodou jste někdo nestavěl foliák z europalet?
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    KUATO: Tak včera vydal ČSÚ statistiku české potravinové bilance. Klíčové věty jsem ze zprávy vykopíroval a doplňuji kratičkým komentářem. Pozoruhodný je úvod a pak kratičký jednoodstavcový "závěr", který je více než zdrženlivý a docela v rozporu se všemi ostatními údaji.

    » Potravinová bilance v ČR: V chovu zvířat kolaps » Brozkeff's Mandala
    http://brozkeff.net/2012/04/12/potravinova-bilance-v-cr-v-chovu-zvirat-kolaps/
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Už se to tu objevilo, ale myslím, že opakování si to zaslouží:

    Ján Šlinský - Agrokruh (TEDx Bratislava)
    TEDxBratislava - Ján Šlinský - Revolutionary organic vegetable farming - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=ZwP3A6z4sFc
    JAGA
    JAGA --- ---
    Začínáme chystat nové číslo permakulturního časopisu Klíčová dírka, hlavní téma má být Zelené stěny, ale mohou tam být i jiná témata, hlavně praktické návody, nápady, zkušenosti apod., nemáte někdo nějaký příspěvek? Uzávěrka je až na konci května. Když tak nabídky prosím do pošty!
    KATJA
    KATJA --- ---
    tak vás tedy srdečně zvu na naší zahradní akci - nakonec budeme prodávat a sázet rostlinky ze Stanice přírodovědců, ceny od 20 Kč. To vše spojeno s výtvarnou dílnou, kde budeme přetvářet staré květináče...
    [ Jarní zahrádky - Prodej a sázení rostlin s dílnou / ostatniother / 23.4.2012 / CR - Praha ]
    KAREN
    KAREN --- ---
    IRO: my to meli sekany jen tak na pomazance, pak jsem ho davala do polivky, byl i ve "smetanovy" omacce
    VODA
    VODA --- ---
    IRO: Taky se dá nakrájený zalít sádlem nebo ghí. Takto upravený můžeš mazat na chleba nebo použít na vaření.
    DISONANCE
    DISONANCE --- ---
    využití - např. krémová polévka z MČ, králík pečený na MČ, sekaný do tvarohové pomazánky ap. Sušený pak používám do bylinkového másla a na pečení králíka na bylinkách.
    u nás se mu daří přímo i ve vlhčích zahradách - zrovna soused toho má pod ořešákem lány.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    IRO: čerstvý ho míchám s tvarohem a solí jako pomazánku.
    Zkusil jsem ho usušit, ale dost to změní vůni. Ještě jsem to nezkoušel použít.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    IRO: My jsme si z medvediho cesneku udelali vyborny spenat. Kamarad ho mrazi, takze si myslim ze takto uchovany je bez problemu.
    IRO
    IRO --- ---
    ahoj, chci se zeptat, jak používáte medvědí česnek, případně, jestli jde uchovat zmrazený, sušený nebo nějak jinak? uvažoval jsem, že to dám do salátu nebo to rozmixuju s vodou a vypiju jako smoothie :) objevil jsem toho u nás lány. myslím, že potřebuje specifické klima, listnatý les a stín.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nemate nekdo knihu Solar Air Heating Systems?
    Myslim, ze kdysi byla dostupna v PDF
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam