• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    RFK
    RFK --- ---
    MATT: proč bych googlil,kdzž mě to napadlo samo?:)
    MATT
    MATT --- ---
    RFK: kdybys pouzil google, tak bys zjistil, ze ten tvuj napad je presne to Comploo.. ... schvalne jsem do zavorky psal klicovy slova..
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MATT: radky jsou dobry, ony stejne zpunkovati samy od sebe casem :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    RFK: a kdybys tam dal pasovej posuvnik tak by se to i samo po case mohlo vymenovat, horem by to tam padalo a dolem by to odjizdelo pryc ;)
    RFK
    RFK --- ---
    MATT: jakože barák zasypanej hnojem?:)..mohlo by fungovat:)

    ...jsem takhle jednou fantazíroval,že bys měl dvojitý stěny,do kterejch bys pral bioodpad a ten by hřál:)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    MATT: Řádky nejsou vůbec špatné, dokonce bych řekl, že ve většině případů jsou nejefektivnějším způsobem, jak dosáhnout na ploše maximálního výnosu a jak zjednodušit práce v průběhu sezóny :) Klíčové dírky jsou fetiš :)
    MATT
    MATT --- ---
    BROZKEFF: ja se o nem doszvedel tusim v naky knizce od weinfurtera, pak jsem si kdysi rek o jeho knizku k narozeninam, ale nak jsem poplet nazvy a dostal jsem tu jeho "ekonomii" .. :-/ zahradu jako mikrokosmos mam, bohuzel jsem docet zatim jen do pulky, ale chce to mit kde zkouset.. na chate jsem zkousel naky "punkovy" zahonky, a zase se asi vratim k tatovejm radkum..

    jsou i technologie vytapeni celyho domu kompostem (compost heating), nejvic me pobavil navrh igloo vytapenyho kompostem (comploo)

    LINKOS: ja zas slysel, ze cesky zemedelci maj docela hluboko do kapsy, tak se snazej strikat co nejmin..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    dneska sem slyšel jak se zaorává, prý se to nejdřív postříká randapem a když je vše dead, tak se to zaorá. Zajímalo by mě jak to je rozšířená praxe mezi klasickými zemědělci.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    jejej tak tech vinic je hrozna skoda :(
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PUKPUK: nezávidím českým vinařům, tohle a navíc je ještě stát chce znevýhodnit tou daní
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Rajcata ani okurky ci dyne, tak nemrzi - daji se snadno nahradit , ale co vidim kolem zmrzle vinohrady tak to neni pekny pohled --/.

    Vypadaji vetsinou takto:
    RFK
    RFK --- ---
    PUKPUK: upřímnou soustrast..:(
    KAREN
    KAREN --- ---
    PUKPUK: ojoj./
    TYET
    TYET --- ---
    PUKPUK: no panejo :(
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    TYET: Moje rajcata --D
    Mrazik na Slovacku delal divy.

    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    KUATO: OMG, ten konec článku teda ... "Mluvil jsem s jedním agronomem, jestli ví, že jejich stylem hospodaření půdu likvidují. Řekl, že ano, a v klidu dodal, že až ji zničí úplně, vrátí ji vlastníkům,“ tvrdí jihomoravský farmář"


    MATT: Steinerovo biodynamické zemědělství z primárních zdrojů skoro neznám, prakticky jenom nepřímo ze "Zahrady jako mikrokosmos" od Wolfa-Dietera Storla.

    Teplo z rozkladných procesů využít rozhodně jde a myšlenka je to naprosto správná, a jak uvádíš, i funkční. Lze tím vyhřát i přes zimu polytunel, atd. Tady je moc pěkný dokument s čísílky o tom, jak silný zdroj tepla kompost může být a jak správně nadimenzovat kompost v poměru ke skleníku:
    http://www.thegreencenter.net/pdf/compost.pdf
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: ja mam jeste minimalisticka rajcata, ale ony to dozenou .)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    TYET: parádní tyčky
    MATT
    MATT --- ---
    BROZKEFF: mas naky poznatky i ke kurzum Rudolfa Steinera (vyslo knizne) ? ja se k tomu jeste nedostal, abych moh sam posoudit..

    BROZKEFF: monza by slo vyuzit i teplo z rozkladnejch procesu. kamos takhle kazdej rok zaklada taokvej "hrobecek" z listi a odpadu, pretahne to folii a da sazenice.. cely to pekne topi..
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA: mraz jde ve vlnach, neni to tak, ze vsude klesne teplota stejne, ten studeny vzduch jde pri zemi a vytlacuje teplejsi vzduch nahoru. z toho duvodu pri sireni mrazove vlny hodne zalezi na clenistosti terenu, ja mam taky nektere rostlinky na jednom kraji zahonu chycene a na druhem kraji jsou nedotcene.. zalezi kam az ta oblast ledoveho vzduchu zasahne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam