• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DA_NIELA: díky
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DENDROBATA: Blatno u Jesenice
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: bych musel vsechno nakoupit, jsou tam sice uly ale nemyslim si ze by bylo rozumny pouzivat stary uly co staly buhvi jak dlouho. premejslel jsem o tom, ale zatim to je moc na me.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: pekny vcelin, jenom trochu pospravovat a muzes zacit :o).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SELECTOR_IX: no to vypadalo jeste dobre :) u me to vypadalo nejak takhle kdyz jsem zacal naivne plejt vsechnor ucne s tim ze sem si myslel ze to vypleju a vono mi to ve finale zaclo prerustat pres hlavu. ted to je uz posekany a pujdu cestou pravidelnyho sekani.


    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    on je důvod, proč sme tu začli až v qětnu, zkoušeli sme štěstí u nich... myslím, že ten měsíc, co jsme to tam vydrželi by se dal, vzhledem k okolnostem, považovat za rekord...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    on se nestal, on takovej je, prostě rapl...
    JAGA
    JAGA --- ---
    SELECTOR_IX: Dík za radu, už s PermaLotem zkušenost mám, s Maxem Jensenem jsme se tak strašně porafali, že by mě tam asi neviděli rádi... přitom šlo jen o to, že jsem nechápala jeho model absolutně otevřené organizace bez struktury, tedy nechápala jsem, jak by to mohlo fungovat, a on ztratil trpělivost (pokud nějakou kdy měl) a stal se agresivním...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    JAGA: hlavně se vyhni permalotu, je-li ti zdravej rozum milej :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    škoda že mě nenapadlo vyfotit tu džungli než sem na ní naběhl s křoviňákem...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    OGMIOS: já to pořešil takhle, teď už jen vytaahujem ty kořenový spletence a čas od času to přejedu kultivátorem. začli sme až v qětnu, takže to je fakt na poslední chvíli, ale dá se...

    JAGA
    JAGA --- ---
    Kdepak, bršlice má míň členité listy a většinou zůstává nízká (tedy relativně), pozná se hned! Moje zkušenost je, že s pravidelným sekáním skutečně ustupuje trávě, jelikož celé to místo je pak sušší a tráva odnožuje, zatímco bršlice se vysiluje.
    Naklepávání kosy... asi se přihláším na kurz, myslím, že na kosimesnadno.cz je taky pořádají.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    mám dost problém od sebe rozeznat jednotlivé rody z čeledi miříkovitých. tř bolševník, andělika, zmiňovaná bršlice,..podle fotek je to skoro stejné.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    No mne se brslice libi, ma takovy pekny dekorativni listy, moc mi teda nechutna ale zase dela pekny stin pro spalkum naockovanym houbama, a roste fakt jen podel zdi pod jablonema v stinu kde sviti snad jen navecer, zbyetk secu nebo zdupeme my a pes :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LA_PIOVRA: dokazu si predstavit ze ti roste nekde v koute, kde chces mit treba maliny, ostruziny, nebo nejake nadoby, vyvyseny zahon, kompost, atd apod...
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    OGMIOS: My na tom jsme stejně - stovky metrů čtverečních kopřiv a bršlice pod rozložitými ovocnými stromy. Sekáme a vytrácí se. Ani jsme nemuseli trávu vysévat...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: jj, ja uz sekal, jelikoz mi ale vyhnala travu tak seju novou a tak zatim ma i posekana brslice navrch.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: sekat sekat sekat, brslice ma opravdu rada vlhci zem a pristin (ten, ktery te zemi dela sama, staci).
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ANABEL_LEE: vzhledem k tomu na jakych stanovistich brslice obvykle rustava a jak je velka a tvarovana, by me zajimalo, jakym jedlym vecem muze konkurovat:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam