• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    RFK: to asi jo, ja ale k tomu prisel az ted od brezna, tak dohanim co muzu.
    RFK
    RFK --- ---
    OGMIOS: nejlíp se to dělá na podzim,nebo v zimě.teda..když moc nemrzne:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    RFK: to byla jedna pokusna metoda, nahodit starej koberec at to pod tim zajde. ale je to zbytecne zdlouhavy. zkousel jsem na ruznejch mistech jak nejlip na ten plevel. jedna metoda bylo zakryt pred svetlem(zmineny koberec). druha metoda bylo vyplejt, treti posekat a ctvrta presit 20cm pudy a vybrat vsechny koreny.
    ad 1) je to zbytecne zdlouhavy, koberec tam byl veskrze vic jak mesic a stejne mi je jasny ze ted co jsem to sundal tak z korenu to zase vyrazi, trochu jsem je vyhrabal ale i tak jich tam vic zustane.
    ad 2) rucne plejt je docela dobry, vytrha se spousta korenu. nevyhodou je vyssi casova narocnost a stejnak ze zbylych korenu ten plevel zase vyjede.
    ad 3) casove nejmin narocny, nevyhodou je ze z korenu to zase rychle vyroste. nadeje je ze pravidelnym sekanim plevel postupne vymizi.
    ad 4) plevele se clovek zbavi, ale je to desne casove narocny a vzhledem k tomu ze to je pod stromama tak sem bral casem i koreny tech stromu. tudiz sem se rozhodl ze budu pravidelne sekat a vytaham ty nejvetsi koreny co jsou na povrchu, treba od kopriv a i brslice docela vycuhuje. proste soustavna pile :)
    RFK
    RFK --- ---
    OGMIOS: to je dobrej systém odplevelování s tim kobercem!
    FUCZA
    FUCZA --- ---
    OGMIOS: Když to vyčistíš, repasuješ, dezinfikuješ, tak by neměl být problém...myslim.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    tak morava neměla chybu, mrzelo mě, že sme ji tak nakvap opouštěli...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SELECTOR_IX: ok, toz tam je to myslim hezky kraj, sem myslel ze jste nekde tady na morave
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DA_NIELA: díky
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DENDROBATA: Blatno u Jesenice
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: bych musel vsechno nakoupit, jsou tam sice uly ale nemyslim si ze by bylo rozumny pouzivat stary uly co staly buhvi jak dlouho. premejslel jsem o tom, ale zatim to je moc na me.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: pekny vcelin, jenom trochu pospravovat a muzes zacit :o).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SELECTOR_IX: no to vypadalo jeste dobre :) u me to vypadalo nejak takhle kdyz jsem zacal naivne plejt vsechnor ucne s tim ze sem si myslel ze to vypleju a vono mi to ve finale zaclo prerustat pres hlavu. ted to je uz posekany a pujdu cestou pravidelnyho sekani.


    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    on je důvod, proč sme tu začli až v qětnu, zkoušeli sme štěstí u nich... myslím, že ten měsíc, co jsme to tam vydrželi by se dal, vzhledem k okolnostem, považovat za rekord...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    on se nestal, on takovej je, prostě rapl...
    JAGA
    JAGA --- ---
    SELECTOR_IX: Dík za radu, už s PermaLotem zkušenost mám, s Maxem Jensenem jsme se tak strašně porafali, že by mě tam asi neviděli rádi... přitom šlo jen o to, že jsem nechápala jeho model absolutně otevřené organizace bez struktury, tedy nechápala jsem, jak by to mohlo fungovat, a on ztratil trpělivost (pokud nějakou kdy měl) a stal se agresivním...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    JAGA: hlavně se vyhni permalotu, je-li ti zdravej rozum milej :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    škoda že mě nenapadlo vyfotit tu džungli než sem na ní naběhl s křoviňákem...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    OGMIOS: já to pořešil takhle, teď už jen vytaahujem ty kořenový spletence a čas od času to přejedu kultivátorem. začli sme až v qětnu, takže to je fakt na poslední chvíli, ale dá se...

    JAGA
    JAGA --- ---
    Kdepak, bršlice má míň členité listy a většinou zůstává nízká (tedy relativně), pozná se hned! Moje zkušenost je, že s pravidelným sekáním skutečně ustupuje trávě, jelikož celé to místo je pak sušší a tráva odnožuje, zatímco bršlice se vysiluje.
    Naklepávání kosy... asi se přihláším na kurz, myslím, že na kosimesnadno.cz je taky pořádají.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam