• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANABEL_LEE: jen to nechas v jejich blizkosti. ze silnych vcelstev proudi takova vitalita, ze to je az neprijemne nezvyklemu cloveku. to se tezko popisuje. lip si to vyzkouset. ja kdyz pomaham tchanovi tocit med, tak me to uplne nuti ke spani (kdyz jsem jen pasivni odvickovavac), kdyz jsem u svych vcelstev, a vyladim se na ne, tak byvam nekdy takovy zjemneny/rozciteny, ze je to skoro az jako na trave. zajdi za nejakym vcelarem, ktery ma kocovak nebo vcelin, tam je to patrnejsi nez u ulu volne postavenych na vcelnici (prostranstvi).
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    me by ale zajimalo jak se teda ta voda pres ty vcely "filtruje"? technicky... postavite nadobu na ul? a z ceho teda musi byt ta nadoba, je nejak specifikovany material?
    MATT
    MATT --- ---
    JAGA: pokud vim, tak struktury vody se zkoumaj, vi se, ze to vlastne neni H2O jak si predstavujem, ale porad menici se chuchvalce nekolika "molekul" propojenejch vodikovejma mustkama
    KUATO
    KUATO --- ---
    KILP: divokyma vcelama myslis nejaky zaletly roj nekde v dire ve zdi, nebo vcely samotarky, ktere maji nakladene vajicka v tunylcych treba ve stare omitce?

    vim, ze se tak nabiji voda, ze se da nad ul se vcelama, to si umim predstavit, ze to muze s tou vodou neco udelat, protoze kdyz delam u vcel, tak nekdy pozoruju, ze to se mnou dela zvlastni veci, ale u samotarek by to imho nemohlo delat nic. jednak tim, ze jich je jednotky kusu (oproti vcelstvum, kde jsou vcel desetisice) a druhak ony tam vlastne v tech komurkach ani nejsou, ony tam akorat nakladou vajicka, nanosi pyl, zalepi a uleti.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA: strucne receno je zdravejsi a pro zive tvory vhodnejsi voda ktera tece horským potuckem, omilajici se o kameny, vytacejici spiraly nez voda ktera tece rovnym kovovym potrubim. V PK designu se pouzivaji treba flowformy
    Flowform technology: Acqua Viva. Con Iain Trousdell alla scoperta dell’Intelligenza della Natura. Sculture Flowform, come rivitalizzare l’Acqua con il giusto ritmo | Genitronsviluppo.com
    http://www.genitronsviluppo.com/2008/07/07/flowform-technology-acqua-viva-con-iain-trousdell-alla-scoperta-dellintelligenza-della-natura-sculture-flowform-come-rivitalizzare-lacqua-con-il-giusto-ritmo/
    KILP: prosimte a jak to ty vcely delaji? technicky.. dik
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KILP: ANABEL_LEE: JAGA: OGMIOS: spis pujde o tvorbu clasteru molekul vody. Jsou to vlastne molekuly H2O spojene do urcitich struktur - retezcu .. vice na toto tema napr zde v dile Viktora Shaubergera nebo treba v dokumentu http://www.youtube.com/watch?v=QcjlSgmiVaI
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JAGA: molekula vody ma "tvar" pismene V, tak jestli nemysleli, ze to natahnou do linearniho tvaru, no jako nevim .)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KILP: prosim te co ze to tam delate? muzes to nejak rozvest?
    JAGA
    JAGA --- ---
    To je asi myšleno totéž, s čím operují homeopati, jakési "mřížky" molekul vody? To nikdy nikdo nedokázal ověřit.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KILP: prosim? jak ji narovnavaji? jako ze ta voda je pak sypka nebo co?
    KILP
    KILP --- ---
    ...mame na zahrade par let divoke vcely, se cmelaky nemam zkusenost. maji cmelaci stejnou schopnost jako vcely narovnavat chemicky vzorec vody jako vcely?nechavame si delat vceli vodu z tech divokych po vzoru starych vcelaru. Mate nejakou zkusenost?
    LEMS
    LEMS --- ---
    LA_PIOVRA: wow, to se dela takhle nasilim jo?:) ja bych na 100 vypad a uz se tam nikdy nevratil:))
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MRTS: klasicky musis kdyz vidis matku, jak koncem dubna hleda krouzenim v osmickach hnizdo, tak ji musis lapnout, umistit na 10 minut do tebou pripraveneho zazatkovaneho cmelina a pak cmelin otevrit a mas tak 50 na 50, ze se ji tam zalibi a nastehuje se.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: kdyz to udelas nekolikrat po sobe tak se to postupne vycerpa .)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: jojo, ja ted pozoruju ze ono to je schopny vyrust treba z centimetrovyho zbytku korene cely znova. takze je pravda ze to rozkultivatorovat tak to clovek akorat namnozi :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MATT: nemam mechanizaci, soused neco dovalil ale vubec to tim neslo urvat tak jsem se dal do toho manuelne.
    LEMS
    LEMS --- ---
    JANYNA: mam kamose ve vcelarskym vyzkumaku, to to s nim proberu:)

    MRTS: dik za tip! tady to vypada, ze si dycky nakonec samy vyvrtaj hnizda v zemi, ale moc dlouho jim to nikdy nevydrzi. pak to vypada opustene. nicmene po kytkach tu litaj furt. by me zajimalo kde teda bydlej:)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    MATT: u "plevelu" ktery se mnozeji oddenkama ti kultivator nepomuze- napriklad ta brslice nebo pyr plazivy. Oddenky tim akorat nasekas a za par mesicu tam mas to samy co predtim .. reseni je to poradne vyplet - jemna rucni prace :) popr. tam ten koberec nechat dva tri roky
    MATT
    MATT --- ---
    OGMIOS: co nakej rekultivator, kterej by rozsekal koreny a castecne i vrchni porost zapravil pod zem..

    JAGA: tam je asi problem, ze malejch zemedelcu, jestli je 10%, tak je to hodne.. taky by se dodatecne asi menila skladba plodin a konecne bysme se zbavili repky..

    taky je otazka potravinovejch zasob, ktery v cechach snad nejsou ani na mesic..
    MRTS
    MRTS --- ---
    LEMS: Nechci tě odrazovat, ale moje zkušenosti s chovem jsou takovéto:
    Postavil jsem úlek a čekal na jaro. Na jaře jsem pak běhal za čmeláky a snažil se zjistit jestli hledají hnízdo, nebo už shánějí potravu. Než jsem to vymyslel, tak uletěli.;) Takže jsem úlek nechal přístupný a doufal, že si ho nějaký čmelák najde. Za celé 4 roky co ho mám, se do něj nastěhovali akorát tak mravenci (Lasius niger).
    Jinak doporučuji knihu "Chov čmeláků v laboratoři" od Ptáčka (http://www.sci.muni.cz/ptacek/VP-pub-cmel.htm), nějaké články byly i v časopise Včelařství.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam