• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Narazil jsem na celkem zajímavou diplomku na téma "Zahrádkář". Výsledek výzkumu? Ústup od užitkové zahrady k okrasné a dominance používání chemie. Ale není to samozřejmě tak černobílé, analýza dat je IMHO zdařilá a je to celkově čtivé. Bídná je v teoretické části kapitolka o permakultuře, kde je jen odcitovaný seznam hesel z Holmgrena/Mollisona, bez jakékoli zmínky o čemkoli novějším.

    http://is.muni.cz/th/343171/fss_m/Zahradkar_diplomova_prace_kompletni.pdf

    "Jestli je (pozn. chemické přípravky) ještě zdraţí,
    vykašlu se na stříkání“. Zahrádkáři přemýšleli, ţe kdyby se zdraţili
    přípravky, tak přestanou stříkat nebo zkusí „babské recepty“ v podobě
    rostlinných výluhŧ. Tento názor projevili ty osoby, pro které je zahrada
    velký koníček a ţivot bez ní si nedokáţí představit. U několika lidí
    s neutrálním vztahem k zahradě se projevil názor, ţe by bylo lepší celou
    zahradu zatravnit, protoţe zelenina v obchodech je po celý rok a je levná.
    Finanční motivace se tak projevuje na jedné straně odklonem od chemické
    ochrany k přírodní, na druhé straně ukončením pěstitelské činnosti. "
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    Přímý majitel prodá soubor pozemků v sousedství permakulturního projektu Kolektivu DVP - PermaWeb
    http://permaweb.cz/forum/topics/p-m-majitel-prod-soubor-pozemk-v-sousedstv-permakulturn-ho

    Přímý majitel prodá soubor pozemků v sousedství permakulturního projektu Kolektivu DVP
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Usilujú sa o sebestačnosť. Porady majú na lúkach - Aktuálne.sk
    http://aktualne.atlas.sk/usiluju-sa-o-sebestacnost-porady-maju-na-lukach/slovensko/spolocnost/
    KUATO
    KUATO --- ---
    BUBLINATOR: to jsem nezkousel. vune i chut moci se ale nepochybne zlepsi po diete s vypustenim masa :o)
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    já myslel, že se ti po užívání tinktury zlepšila barva i vůně moči, dobrý:)
    KUATO
    KUATO --- ---
    BUBLINATOR: ? ne, na slunicko tu tinkturu z lichorerisnice. kdybys delal neco z moči (archeus nebo esenci, kuprikladu), tak to bych spis drzel v chladu ;o)
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    moči?
    KUATO
    KUATO --- ---
    BUBLINATOR: velmi dobra na zanety mocovych cest. udelat tinkturu v lihu a to pak postavit na slunicko. ja to tak par let zpatky udelal a neskutecne se promenila k lepsimu - barva i vune.
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    lichořeřišnice chutná podobně jak řeřicha, taková trochu štíplavá, tak na chleba s máslem nebo do salátu. jinak je dobrá prej na střevní katar a podporu trávicího traktu obecně, mám dojem teda:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    jak vyuzivate lichorerisnici?? ve smyslu konzumace, jinak z hlediska podpory zeleniny, pudy atd. tak nejak "benefity" tusim)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    TYET: ocenuju ten zahon s denivkama (Hemerocallis), cukety uz taky budou no a brambory vypadaji hodne stavnate :)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    TYET: Krásný :)
    TYET
    TYET --- ---
    Dalších pár fotek ze zahrady




















    JAGA
    JAGA --- ---
    Jo taky tam mám obrovské množství náletových javůrků, kdo by chtěl vysazovat les, větrolam apod... ale postupně je musím likvidovat. Kdyby někdo chtěl, do podzima příslušný počet ušetřím.
    JAGA
    JAGA --- ---
    SARKALINA: A odkud jsi? Já jsem teď získala zahrádku v kolonii na Praze 6 a je maliníkem a ostružiníkem neuvěřitelně zarostlá, jedna sousedka teď pokosila ostružiník až k zemi křovinořezem a nemůže se ho zbavit apod. Přitom jsou na tom myslím docela dobré plody, ale nejsem si jistá. Jestli jsi z Prahy a okolí, tak by sis mohla na podzim nakopat odnoží, kolik bys chtěla - taky už by se vědělo, jaké na tom jsou plody. Když tak napiš do zpráv.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SARKALINA: jak pise Karen, mivaji je v baumarketech, mivaji je v zahradnictvi, taky staci odkopnout slahoun u nekoho na zahrade... kde budes shanet? V Lisem v kralove Dvore jeste minuly tyden meli velmi slusnou nabidku
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    THEO_PHIL: máte to tam krásný.....
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    THEO_PHIL: Hezký to tam máš. :-)
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    SARKALINA: Muzu kdyztak vyrejpnout na zahrade...v Praze
    KAREN
    KAREN --- ---
    SARKALINA: to bys mela sehnat v kazdym vetsim zahradnictvi, pripadne baumarktu - uz je teda pozdeji, tak to maj mozna probrany...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam