• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    GHOSTDOGG: DENDROBATA: Proto se taky na alumatce nespí na bílé straně, ale na té hliníkové. :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    GHOSTDOGG: hlinik odrazi celkem dobre, ale jeste lepsi by byl chrom nebo zrcadlo. Dá se tím v klidu zapálit smrkové prkno. Mám obavu že na bílé barvě bych ale nic neuvařil :)
    KUATO: Ano přesně tak, jednou za dva dny výlet na kompost.. jinak to smrdí doma
    KUATO
    KUATO --- ---
    AAANN: my mame ve skrince u odpadu maly trilitrovy plastovy kyblik s vikem. zhruba jednou za den az dva, kdyz je plny bordelu, ho zajdu vysypat cestou na zahradu. je jasne, ze vynaset kazdou slupku od bananu je nesmysl. ovsem udelat si odpadiste hned pod oknem rovnez nevypovida o velkem duvtipu ;o).
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    DENDROBATA: K tomu vařiči alobal pohlcuje poměrně dost světla oproti bílé barvě, diamantový folii nebo černobílý folii. Nejsem tak zběhlej ve fyzice, ale předpokládám, že teplo, co to odráží bude úměrný množství světla (ale je to jen můj předpoklad), takže by se to eventuelně dalo ještě vylepšit.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AAANN: kromě zde uvedeného přemístění nebo instalace sítky, mně napadá tento fakt permakulturne prijmout anebo za chvíli pockat, bude zima a hmyz letat prestane. S tím hrebickem pak poreferuj, mohla by zabrat i smes z pomerancove kury nebo nejakych aromatickych bylin.

    Jinak u nas se bavime..solarni varic v akci (naklady cca 500,- Kc + 2 hod práce) stará parabola, hlinikova folie, podvozek z koleckove zidle .. Litr vody k bodu varu tak 20 minut ... ma to jeste mouchy a to ze voda vre jen z jedne strany, cili brambory jsou na jedne pulce rozvarene a na druhe nedovarene . .zatim varim pejskovi maso s ryzi, vodu na zeleny caj to taky ohreje, vejce uvari ..


    AAANN
    AAANN --- ---
    KUATO: no já to nevymyslela, to spolubydlící ;) Také bych to neudělala ;)


    BOREC: no ale to by pak musela obcházet celý dům, aby tam vyhodila ty zbytky třeba a to je asi na to moc pohodlná. Já nejsem skoro doma, takže mě je to jedno.


    DACUBE: Děkuji :) Zkusíme
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Redaktorky Daniela Vrbová a Klára Janicki věnovaly díl svého pořadu městům přechodu (transition towns)

     Český rozhlas
    http://m.rozhlas.cz/cro6/tipy/_zprava/transition-towns-novy-projekt-o-sobestacnosti-komunit--1051196

    Pro Pražáky jedna pozvánka na poslední chvíli.

    Dovoluji si vás pozvat na přednášku Jan Froňka o hnutí Transition Town,
    spojenou s promítáním skvělého filmu na toto téma:
    dnes 5.9. v Creative Gate od 18 do 20:30
    http://www.facebook.com/events/116767348470671
    JZ

    Zde je anotace a další informace:

    Hnutí proměny - film "In Transition 2.0"
    „Budoucnost bez ropy může být lepší než současnost,
    pokud využijeme svou představivost a kreativitu.“

    Rob Hopkins

    Hnutí proměny představuje tvořivou odpověď na závažné problémy současného světa (ropná krize, krize klimatu). V průběhu večera se dozvíme, jak se tomuto hnutí podařilo během několika let dosáhnout opravdu působivých praktických výsledků ve zvyšování odolnosti měst a vesnic (film "In Transition 2.0", se slovenskými titulky, 66 minut).

    Creative Gate,
    Jindřišská 5
    110 00 Praha 1
    Czech Republic

    Prostor se nachází v Jindřišské pasáži, III. schodiště, 3.patro.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    docela se osvědčila hrst hřebíčku v misce s vodou. Kupodivu to mouchy celkem dost odpuzuje
    KUATO
    KUATO --- ---
    BOREC: no, krom sitky a prestehovani kompostu me nic moc nenapada :o). osobne bych si nainstaloval kompost u baraku pod okno leda ve stavu pokrocile opilosti, protoze nektere latky organickeho puvodu pri rozkladu jaksi zapachaji.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    to je moc mastňácký :)
    BOREC
    BOREC --- ---
    mozna by to resila síťka do okna proti hmyzu ? :) napriklad permakulturne :)
    AAANN
    AAANN --- ---
    Ahoj lidi, nevím jestil to patří sem, ale máme u okna kompost a lítá nám sem dost much. Okno u kuchyně. A jedinej kdo mouchy chce zabíjet je spolubydlící muž:D a my ne..takže hledáme radu, jak na mouchy ekologicky, permakultuně:D děkujeme :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    A zacnou mit tvrdou slupku - dulezite, jinak moc dlouho nevydrzi skladovani.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    FRUTAA1: uschnu jim stopka, která je vyživuje.
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    aktuální stav dýní, to jsem si prve nevšimla, že je to druh GOLIÁŠ, hehe
    a dotaz - jak poznat, že jsou zralý? jednu tu menší jsem utrhla na zkoušku, ale nijak na ně nespěchám, hlavně ať jsou dobrý
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LUKAS: motolice koluji pres vodni sneky (a mravence), takze na vlhkych pastvinach
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    nejvydatnější, co do dusíkatých látek je drůbeží, je to ale až moc, takže se ředí, dále ovčí, pak koňský a pak kravský...
    pak je tu zajímavý koloběh některých parazitů jako je motolice jaterní... vajíčka>slimák nebo šnek>přežvýkavec>výkaly(hnůj) a zase nanovo
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ANABEL_LEE: musim rict ze jsem v kravine nebyl 15 let .. kravky vidam jenom na pastve
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: dneska se kravam moc nestele, mali sedlaci to maji na slame, ale velkohnuj z velkochovu byva ridsi, stazeny jen z betonovych chodeb no
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ANABEL_LEE: jak kde, zalezí ja sedlak podestyla .. stejne je asi nejdulezitejsi blizkost dopravy u tohoto .. Soused ma kone tak mam konskeho kolik chci takrka pres plot .. s pilinama :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: od skotu je vetsinou hodne ridky, sedlaci ho radi michaji se slamnatym konskym, aby se tam dodal uhlik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam