• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LURA
    LURA --- ---
    BLANITCHKA: Topinambury najdeš skoro všude, stačí vykopat. Třeba u nás tu rostou podél trati a u řeky. A viděla jsem je růst i v Praze na Černém mostě v nějakém příkopě.
    KUATO
    KUATO --- ---
    BLANITCHKA: topinambury a medvedi cesnek ti muzu poslat. divoka rajcata asi tez, pokud ma zena seminka, jinak ony se semenari uz nekolik let samy. u brambor je to skoro jedno, ty jsou relativne nenarocne (na teplo, vodu a ziviny chteji), kdyz si koupis poloranne, tak ti dojdou i ve vyssich odrudach.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    a doprdele... na amazon.co.uk je i semenářství s organic osivem.. to vypada na dlouhou noc dneska. :)))
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Ehm... tak jsem letos opět nezvládla gengel, ten systém je pro mě tak nepřehledný, že jsem se tak dlouho odlodlávala, až jsem na to zapomněla.

    Vlastně mi neni jasný ani ten systém výměn (např. tady http://diskuse.nachvojnici.cz/viewforum.php?f=1).

    Každopádně zkusím štěstí tady, třeba se někdo chytí.

    Sháním:
    - medvědí česnek
    -topinambury
    -divoká rajčata
    - sadbové brambory vhodné do vyšších poloh (více odrůd)
    - dýně (vhodné do vyšších poloh)

    koukám na potravinové zahrady na Resilient Gardener a rovou ho objednávám na amazonu. One click shopping je mor.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: aaa ta vypada moc pekne, dik za tip!.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Fiskarsku mi kamarad zlomil a nahradni isty se nedelaji ale byla fajn. Tedka rezu timto a spokojenost
    Cesta dřeva - Ruční lesnické a zahradní japonské pily
    http://www.cestadreva.cz/page/obchod/lesnicke-japonske-pily
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    OGMIOS: bych taky při zmlazovani vrby byl opatrnej ,si myslím že potom vyrasi dost mladejch vetvicek ktery můžou roztrhnout kminek
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    BUBLINATOR: to se ai bavíme každý o něčem jiném, protože ten list má asi 3-4 mm v průměru a rozhodně se nedá ohnout. To by jsi ho spíš zlomil. Zuby jdou ve 2 řadách
    používal jsem to při kácení ořecha, horní větve do průměru 10 cm se stím daly odšmiknout, i když to byla dřina, ale byl jsem třeba 8 m nad zemí, takže jsem ocenil váhu, rozměr i to, že jsem při přwlézání čepel zatáhnul a šupnul pilku do kapsy
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Nejlepší pilky na řez i nůžky na střih jsou Felco a Bahco, cena tomu odpovídá. Profi nařádí. Na řez je asi nejlepší menší oblouková listová polohovatelná pilka, tento typ: [ KUATO @ permakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy :) ♣♣♣ ]

    FELCO, the world-leading manufacturer of professional pruning shears and cable cutters since 1945.
    http://www.felco.com/felco/home.page
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    DACUBE: na mě moc měkký list
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: jasne, ja jsem spis lezec.)
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: jelikoz ja vzdycky prorezavam stromy spolu s dvojakem zebrem, takze tuhle mam prave povesenou nahore na tom zebru. a jen si ji vezmi, kdyz ji potrebuju.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DACUBE: mne se takovahle taky libi (no koukala jsem ted o vikendu [ Malý workshop péče o stromy / workshopworkshop / 2.3.2013 / CR - Stredocesky kraj - Říčany u Prahy ] na arboristickou tohoto typu v akci) - ale u tyhle mi z obrazku prijde, ze nema moc jemny zuby;/
    KUATO: to mi prave taky prijde, ze je spis na hrubejsi praci, drivi na podpal...
    MILUCH: no prave - i proto me laka mit tenhleten typ, pripadne zasouvaci/zaviraci a je klid. s tim typem, kterej ma Kuato, mam trosku problem, ze jsem ponekud leva a vzdycky mi to nejak prekazi, navlikam si to na rameno, vesim na vetev, pak mi to spadne a tak podobne .))
    KUATO
    KUATO --- ---
    DACUBE: nekde jsem cetl, ze je to super vec do lesa (vetsi velikost tehle pilky) - na rezani dreva na ohen - jako doplnek k sekere, pac je vyhodnejsi hrubsi vetve narezat, nez sekat.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KUATO: jj, od loňska ale používám

    a je to velice faň věc
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: mozna jo, ja s tou malou fiskarsovitou nikdy nedelal, tak muze byt, ze je uplne v pohode.
    KAREN
    KAREN --- ---
    doporucite mi prosim nejakou jednorucni pilku na prorezavani stromu? koukam na Fiskars 123870, 123880, ale z obrazku mi prijde, ze to ma prilis velky/hruby zuby. nebo radsi Fiskars 136528 prořezávací přímá? laka me mit zasouvaci/zaviraci, ale mozna to neni podstatny. a nejak nevidim, ze by fiskars k ty prorezavaci nabizel nahradni listy...

    KUATO: pardon, jsem to chtela hodit radsi do zahradnickyho klubu a akorat jsem to smazala... aha, my mame na chate nejakou starou tohohle stylu, ale nejak me ted nalakala ta mensi, pripadne i skladaci. vyhody x nevyhody techhle dvou typu mi nejsou moc jasny - krome toho, ze tahle ma moznost otaceni a ta mensi mi prijde min neohrabana.
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: ja mam pilku (obr. nize) s nizsim a tencim listem, ktery je mozne pootocit, takze se daji vyrezavat i vetve se spatnym pristupem. po nekolika letech uzivani jsem s ni spokojen -
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    OGMIOS: Podle zákona je nutno žádat o povolení kácení stromu, když má ve výšce 130 cm obvod větší než 80 cm. Jinak logicky, pokud je můj strom na mým pozemku beru za svou povinnost prořezávat ho tak aby nebyl nebezpečnej ani mě ani okolí. Pokud je na obecním a ohrožuje mě to, zažádám o prořez obec. Pokud to chci udělat samodomo a je na obecním (nebo si nejsem jistá jestli je nebo není), pro jistotu bych se na ten úřad prošla.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JANYNA: aha to bych mohl zkusit, pokud mi nabehnou jejich stranky a tam najdu kontakt :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam