• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    WOKO
    WOKO --- ---
    zdravím, prosím o radu. Sháním knížku o permakultuře pro švagra. Neměla by být ale úplně laický... Švagr už má doma hospodářství (kozy, ovce, kraliky, včelín, přes léto prase a krůty...). Můžete mi poradit i něco jiného než Zahrada k nakousnutí - Permakultura podle Seppa Holzera. Máte s nějakou knížkou osobní zkušenost? Předem dík
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KLATIC: mame neco podobneho
    Solární odpuzovač krtků - BONUSLAND.cz
    http://www.bonusland.cz/4-solarni-odpuzovac-krtku.html
    ale nevim nakolik to pomaha .. posledni rok krtincu moc nebylo, tak mozna to nejaky vliv ma. bohuzel to sere i lidi :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    resite take nekdo problem s krtky? a to jako treba 10-20 novejch hromad kazdej den?
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    OGMIOS: moje zkusenosti s Povodim byly skvele (jasne, muze byt urad od uradu). Nechali nas pokacet dvouradi smrku, ktere blaznivy byvaly majitel vysazel podel reky a prisel jim legitimni argument, ze smrky tam proste nemaji co delat. Chlapik po mem telefonatu prijel, skoukl to a rovnou jsme se domluvili i na primerene dalsi udrzbe vzrostlych vrb a dalsich stromu (metodou my to resime a drevo je nase). Celkem naprimo nam vysvetlil jejich politiku, ze jsou radi, kdyz sousedi dohlizeji na to, co se u nich na pozemku deje a berou to za sve.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLOUCZEK: jo to je dobry, diky :)
    KLOUCZEK
    KLOUCZEK --- ---
    OGMIOS: ořezávání stromů je jeden z dobrých způsobů k podpoře biodeverzity. Neexistuje pro to právní rámec, každý úřad se k tomu staví jinak. Snažím se v rámci svojí práce zavádět tento management kolem vodních toků, úřady se k tomu stavějí většinou pozitivně, i když se taky najdou úředníci, co se striktně drží zákona o ochraně přírody, ořezávání berou jako poškozování stromů (to jsou ti, co berou ochranu dřevin jako svátost a jedino možnost chránění přírody, i když je to spíš naopak).
    Ti moudří už vědí, co je ořezávání stromů vlastně zač
    koukni třeba sem http://www.calla.cz/stromyahmyz/dutiny.php
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    LURA: Ja jsem to taky nejdriv sned nez jsem zjistoval co to je :o))
    LURA
    LURA --- ---
    KLATIC: To jo, ve Hvězdě jsem ho svého času trhávala a používala na ten chleba. Sice jsem ještě nevěděla přesně, co to je, ale vypadlo to česnekovitě a jedle :-)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    doporucuju vasi pozornosti (a to jak k pestovani tak jen k ozirani :o)
    Cesnek podivny http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek_podivn%C3%BD

    roste ve Hvezde, kolem libockeho rybniku, myslim ze i ve stromovce....a tak za mesic ho bude vsude vic nez travy a cela Hvezda voni cesnekem....nakrajenej na chleba s lucinou, do salatu, nakladani masa atd...genialni jarni delikatesa...

    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    DRUDRIGER2: Maj ho v Albertu mezi seminkama ;-)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    medvedi cesnek take zhanim par semniek, prinesl sme si dve cibulky pred 5 lety s karpat trochu se rozmnozili ale neni to nic veikeho ale dari se jim.nabidnout muzu fazule ale co to je odrudu original gengel,plazive, mastnaky takove velke plody to ma pekne kvitka,kdyz tka poslu foto, take muzu anbidnout BOB ten uz tu mame par generaci poriginal s gengelu. velice chutny smradlavi, vyska kde pestujeme 720mn
    LURA
    LURA --- ---
    BLANITCHKA: Topinambury najdeš skoro všude, stačí vykopat. Třeba u nás tu rostou podél trati a u řeky. A viděla jsem je růst i v Praze na Černém mostě v nějakém příkopě.
    KUATO
    KUATO --- ---
    BLANITCHKA: topinambury a medvedi cesnek ti muzu poslat. divoka rajcata asi tez, pokud ma zena seminka, jinak ony se semenari uz nekolik let samy. u brambor je to skoro jedno, ty jsou relativne nenarocne (na teplo, vodu a ziviny chteji), kdyz si koupis poloranne, tak ti dojdou i ve vyssich odrudach.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    a doprdele... na amazon.co.uk je i semenářství s organic osivem.. to vypada na dlouhou noc dneska. :)))
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Ehm... tak jsem letos opět nezvládla gengel, ten systém je pro mě tak nepřehledný, že jsem se tak dlouho odlodlávala, až jsem na to zapomněla.

    Vlastně mi neni jasný ani ten systém výměn (např. tady http://diskuse.nachvojnici.cz/viewforum.php?f=1).

    Každopádně zkusím štěstí tady, třeba se někdo chytí.

    Sháním:
    - medvědí česnek
    -topinambury
    -divoká rajčata
    - sadbové brambory vhodné do vyšších poloh (více odrůd)
    - dýně (vhodné do vyšších poloh)

    koukám na potravinové zahrady na Resilient Gardener a rovou ho objednávám na amazonu. One click shopping je mor.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: aaa ta vypada moc pekne, dik za tip!.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Fiskarsku mi kamarad zlomil a nahradni isty se nedelaji ale byla fajn. Tedka rezu timto a spokojenost
    Cesta dřeva - Ruční lesnické a zahradní japonské pily
    http://www.cestadreva.cz/page/obchod/lesnicke-japonske-pily
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    OGMIOS: bych taky při zmlazovani vrby byl opatrnej ,si myslím že potom vyrasi dost mladejch vetvicek ktery můžou roztrhnout kminek
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    BUBLINATOR: to se ai bavíme každý o něčem jiném, protože ten list má asi 3-4 mm v průměru a rozhodně se nedá ohnout. To by jsi ho spíš zlomil. Zuby jdou ve 2 řadách
    používal jsem to při kácení ořecha, horní větve do průměru 10 cm se stím daly odšmiknout, i když to byla dřina, ale byl jsem třeba 8 m nad zemí, takže jsem ocenil váhu, rozměr i to, že jsem při přwlézání čepel zatáhnul a šupnul pilku do kapsy
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Nejlepší pilky na řez i nůžky na střih jsou Felco a Bahco, cena tomu odpovídá. Profi nařádí. Na řez je asi nejlepší menší oblouková listová polohovatelná pilka, tento typ: [ KUATO @ permakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy :) ♣♣♣ ]

    FELCO, the world-leading manufacturer of professional pruning shears and cable cutters since 1945.
    http://www.felco.com/felco/home.page
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam