• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    OGMIOS: i kdyby jsi měl jen sekat trávu, sežeň tam aspoň jetel nebo vojtěšku, jak radil KUATO. Ty patří mezi bobovité a díky symbióze s hlízkatými bakteriemi do půdy dostaneš aspoň nějakej dusík... a nebo tam ještě můžeš vysít lupinu (Lupinus polyphyllus), je okrasná, některé odrůdy i normálně jedlé a ještě obohacuje půdu dusíkem
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    DENDROBATA: nedávno jsem buď tady, nebo v nějakém auditku vedle četl, že nezaorávat, protože to pak podpoří půdní mikroorganismy. Osobně si jako studovaný zemědělec myslím taky, že je lepší zaorat (jak správně píšeš kvůli dusíku - čím dřív, tím líp, i pouhé hodiny hrají roli) jen nevím, jak moc je OGMIOS technicky vybaven...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: hmm je to na dlouho no, toho sem se obaval. je naprd ze to je tak intenzivne vycerpavano :(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: 60 tun jo? to je dost hafec, to by se musely posrat vsechny kravy v sirem dalekem okoli :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: premejslim jestli to ma cenu zurodnovat a nebo jen sekat travu :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Naopak musí, akorat jej musis zaorat jinak se ti vsecek dusik odpari .. Hektarek jo, tak to jej budes potrebovat tak 60tun :) A jaky s tim pozemkem mas umysly?
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: cpi tam vsechen hnuj co sezenes, ruznou zterelou slamu, jakykoliv organicky material co se ti dostane do ruky. budes potrebovat vhodne stridat plodiny, co par let tam dej jetel nebo vojtesku. jinak co nejvic zelene hnojivo. podle toho vol plodiny, abys tam nemel furt ozim. nez ta zem bude jak se patri, budou tvoje decka fusate, jak se u nas rika. proste udrzovat pudu v dobrem stavu neni zadna legrace. to co se dneska s ornou pudou deje je regulerni zlocin. obnova znicene (humusove vycerpane) pudy je generacni zalezitost. generaci vybirame generaci obnovujeme.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: jo to mi je jasny, jenze si rikam jestli se vubec v dnesni dobe muze vyvazet hnuj na pole, aby mi pak nedali nejakou pokutu za znecistovani :D jinak vetsi plocha +- hektar.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Tak tam tu organickou slozku musis nejak dodat, hnuj, zelene hnojeni . .Se sazenim na vetsi plose to myslis jak?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    kdyz byste meli k dispozici pole kamenity pudy s minimalni organickou slozkou kde predchozi hospodareni bylo ve znameni "co nejvic vyzdimat a po nas potopa", jak nejlip by se to dalo zurodnit a co sazet na vetsi plose?
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    tohle je dobrá diskuze :) máme zahradu a teprve se učíme, hned jak roztaje sníh, tak vás budu otravovat častěji s dotazy, moc tomu nerozumim, vlastně vůbec...jak řikám začínáme :))) a děkuju mějte se tu pěkně a ať to roste (všecko co potřebujete) :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EJDRI23: Ono na tom rezani zas tak moc neni, chce to ctit par zasad a hlavne praxi, jak si osahas par stromu tak se citis jistejsi :)
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    no ráda bych dorazila, ale koukala sem, že nejkratší cestou to mám 350km :( kže nic
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    děkuju :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    no ja si ten hostetin zakroukoval v kalendari ale uvazuji ze vyuziji penize na to ze se dohodnu s mistnim pane jednym at mi udla malej pidi kurz. je to por mne dalka
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EJDRI23: víme, )) čekuj toto ... popř. se dostav 12-13.4. do Hoštětína kde má probíhat kurz
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    nevíte někdo jak se prořezávaj jabloně?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    720nm napadlo 20cisel snehu stred slavkovskeho lesa..
    medvedi cesnek mame ho pod liskou ale nejak nezvetsil svoje teritorium je stale stejnej o par cibulek je ho vice za ty leta...nebyl ze seminek ale z cibulek privezenech s malych karpat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam