• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    COMODOR_FALKON: aha, takze mas tak brilantne nastavenej google, ze ti na "mulcovana trava" nic nevyhodi. Bravo. Nemas na ten filtr relevance link, rad bych si ho poridil.
    Me je technika upravy travniku tim, ze se v nem necha na drobno rozsmelcovana hmota, znama nikoli z marketingovych pindu, ale ze ZF v Lednici z doby pred x lety a to pod nazvem "mulcovani travniku" a sekacky, co posekanou hmotu rozemilaj a do travniku sypou pak pod nazvem "mulcovaci sekacky".
    Ale samozrejme ti nehodlam branit, kdyz se budes dal valet po zemi, kopat kolem sebe a dal to po sobe rozmazavat, tvuj boj.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LA_PIOVRA: Reklamovat netřeba... Spíš Tvůj google by potřeboval doinstalovat filtr relevance aby házel kvalitní odkazy a ne splašky marketingových copywriterů...
    Ale jedno pozitivum to má - je zřejmé, že pojmy "mulčovaná tráva" a "mulčovací sekačka" vymysleli na marketingovém oddělení..
    Kupodivu, v tomto případě poskytuje docela kvalitní text i česká Wikipedie

    KAREN: Nepochybně...
    Netřeba obíhat zahradníky (ti to nepoužívají - ani praktici, ani profesionálové), to spíš "lufťáky z města" co věří každé marketingové hovadině, tzn. např. na existenci mulčované trávy, mulčovacích sekaček, vzácných probiotických kultur bifidus activ, nutnosti přidávat vlákninu i do vlákniny a podobných hajpr-kchůl fíčur plynoucí z ignorantského přístupu k jazyku...
    KAREN
    KAREN --- ---
    COMODOR_FALKON: ja bych rekla, ze kytkam bude uplne jedno, jak se ta nasekana trava, ktera jim prospiva, nazyva.

    ad sekacka: viz http://bit.ly/YHYr9R . kdyby ti tyhlety kolokace delaly zasadni problem, muzes obehat lingvisticky nenadane zahradniky a mlatit je treba bambusovou tyckou od rajcat a pak si vzit na paskal vyrobce zahradni techniky;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Ten Sep to umí pěkně napsat, určitá dávka občanské neposlušnosti je na místě
    http://www.paprsky1.de/zpravy_a_elanky/elanky/otevoeny_dopis_Seppa_Holzera/otevoeny_dopis_seppa_holzera.html
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    COMODOR_FALKON: v tom pripade bych tvuj google nechal reklamovat
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LA_PIOVRA: Žel, ani strýček Google o "mulčované trávě" nikdy neslyšel... :)

    KUATO: :-D :-D :-D Nemám dneska nějak na trollení náladu, takže:
    Slovní spojení "mulčovaná tráva" neexistuje. Je to asi stejný nesmysl jako "izolovaný polystyrén", "sádlovaný vepř", "hnojené hnojivo". Mulčovaná může být tak maximálně plocha pokrytá mulčem. Tráva může být s trochou tolerance leda tak VYmulčovaná (vymýcena z plochy mulčováním) nebo možná Zmulčovaná (zničena na ploše mulčováním)
    To co popisuješ je "travní mulč" - žádná speciální sekačka na něj neexistuje a mulč může být jak z travní drti, tak dlouhých stébel trávy, sena, rákosu, štěpky, pilin, "mulčovací folie", nebo čehokoliv co bude bránit růstu nežádoucí vegetace.... Tedy by se tak možná dala chápat i dlažba....
    Konkrétně třeba levandule vypadají úžasně obklopené mulčem z lesní hrabanky... ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: dostala jsem seminka b. salveje s navodem a tam pisou, ze mraz ani nahodou + to doporucujou sadit do chudyho substratu a plny slunce. chci mit nejakou doma v kvetinaci (asi letnit na balkone) a dat nejakou na chatu na slunny misto vedle materidousky - kvetinacovy nejspis necham na zimu v byte a venkovni asi sklidim na vykurovani... uvidime, jak se jim bude darit, zacinaj mi vylejzat (v tom navodu psali, ze to trva 2-3 tydny, mne zacly vylejzat prvni rostlinky do tydne).
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ELGATOVERDE: SEMO dela chilli papricky tribarevny, zluty oranzovy a cerveny, porad jeste stihas to nechat vyklicit a vyrobit si sazenicky sam/a. A urcite nejaky koupis i v dobrych zahradnictvich, pokud nesezenes u nekoho znameho. Ja mam letos naklicene habanera, tak jsem zvedava...
    LURA
    LURA --- ---
    Zdieľajú spoločné hodnoty. Opúšťajú mainstream a zakladajú komunity - Aktuálne.sk
    http://aktualne.atlas.sk/zdielaju-spolocne-hodnoty-opustaju-mainstream-a-zakladaju-komunity/slovensko/spolocnost/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DACUBE: aha tak sem si to nasel a ze nejvic v kalifornii v pobrezni oblasti v suchu. tak to je asi dost jiny podnebi nez u nas. ja si myslel ze to roste v mirnym pasmu puvodne kdyz to pouziva pulka indianu na vykurovani :D
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    OGMIOS: bílá šalvěj je z tropů si myslím, venku by určitě nepřežila. mám je doma v květináči a když jsem je v říjnu zapomněl schovat, tak s nima první mrazík celkem zacvičil
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: zkousels to nechat i venku pres zimu? bila salvej je z mirneho pasma ne?
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    DACUBE: a kde si je v tom snu kupoval? :) já bych chtěla fialový....
    XL1
    XL1 --- ---
    OGMIOS: v létě venku ,přezimuje v květináči doma.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    ELGATOVERDE: dnes v noci se mi zrovna zdálo, že jsem kupoval balíček jalapeńos a nemohl jsem si vybrat barvu .-)))
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    zdravím, nemáte někdo sazeničky chilly papriček, resp. nevíte, kde by se dali sehnat? díky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: jak pestujes bilou salvej? venku nebo v kvetinaci?
    KUATO
    KUATO --- ---
    COMODOR_FALKON: v podstate takove to bezne rozsekani na kousky, co delaji obycejne sekacky, co s nima lidi sekaji kolem baraku. my mame akorat bubnovou sekacku na dlouhou travu. teoreticky, kdyz by se tim sekala trava casto a byla kratka (treba 7-10cm), tak by to mohlo jit mozna tez, ale tuhle kratkou travu ze dvora oma susi pro slepice, jinak sekame travu dvakrat do roka a ta by nesla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam