• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUATO
    KUATO --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI: decka, nebudte jak mali, nenechate si prece spadnout stodolu kvuli mravencum, tech je vsude jak nasranych. na uredniho simla se vykaslete a nejak je zlikvidujte a napuste to nejakym sracem pro budouci doby. nezapomente pak zajit za nejakym tesarem, at tu stodolu projde a eventuelne vyztuzi ty tramy, ktere mohou byt poskozene.
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    OGMIOS: zrovna to taky řešíme - máme je ve stodole (rozuměj koupili jsme barák loni, takže naše první jaro tu, takže objevujeme různé špeky) a už rozežrali značnou část spodního trámu a dřeva na jedné stěně (dřevěná stěna mezi kamennými pilíři) - nevíme jak je odtamtud dostat - vypadá to že mraveniště mají z obou stran podezdívky. představa, že to bude muset projít přes úředního šimla a pak nám to někdo odborně příjde přestěhovat mě kapku děsí
    FARGO
    FARGO --- ---
    OGMIOS: No zkusím pogooglit...vypadá to,ze přísunu matrose z komposteru se jen tak nevzdaj :-)
    LURA
    LURA --- ---
    Чудо-лопата - изобретение отца Геннадия - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=THDs88eDNok
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    FARGO: likvidujou msice ale taky vsechno dreveny, my je meli vedle zahrady a sezrali nam plot. respektive podezraly dreveny kuly. jinak tyhle velky mraveniste se stehujou dost casto kvuli tomu ze jsou chraneny. takze podle me na to navod nekde bude.
    FARGO
    FARGO --- ---
    KUATO: Jj., dik, to byla jedina varianta, ktera me taky napadla. No moc jsem nechtel prijit o to hafo kompostu, kterej si tam pres rok vyrabim...tak jsem si rikal, jestli neni neco, co by je odlakalo o kus dal. Ty lesni mravenci likvidujou prej msice, takze vcelku uzitecna zalezitost na zahrade :)...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    JAZZZ: coz je ovsem podobne kratkozrake (although visually pleasant)
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAZZZ: to mi pripomina, ze mi dneska Voda (dovolim si predat) posilala mozna zajimavou nabidku prace tam u vas:

    Blog - Kokoza
    http://www.kokoza.cz/blog/17-kokoza-hleda-multifunkcniho-manazera-a-nadseneho-zahradnika-v-jedne-osobe/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kdyz hloupi lide umistili solarni panely na pole misto strech, tak nezbyva, nez pole umistit na strechy :)

    http://rooftopfarms.org/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Jo, pamatuju jak mne i tobe loni zarazili rust po vysadbe do volne pudy.. Mám info že by mely jit z hrnku ven jakmile maji 2-3 dospele listy .. takze jde asi o to si to nacasovat. Kdo ale vi jak bude, cili ja bych to dal ven jak to tak bude narostene a v pripade hrozicich mraziku prikryl bílou textilli bo urizlou petlahvi ...
    Venku uz je to slusny blazinec, jak to jaro porad ne a ne prijit tak ted se to vsecko snazi dohnat, nevim co driv :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KAREN: Mně dýně také kolikrát stihnou nasadit na květy. To máš jedno, jsou to bujné rostliny, ty se dokáží srovnat i pomalu z polomrtvého stavu. :-) Já je akorát 1x přesadím do větších květináčů (v okamžiku, kdy mají první normální lístek).
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    OGMIOS: No, 3km za Prahou, smer R7 (na Chomutov). Vlastne skoro na letisti :-)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KAREN: Rajčata seju v březnu, dýně v dubnu a oboje dávám ven ve druhé půli května.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOUSICEK: jak moc na sever? ze bysme se treba nejak pospojili s pripadnym somrovanim seminek :D
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DA_NIELA: Bohuzel, bydlim na sever od Prahy. Poslu ti odpoledne vice informaci v SZ.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: to je jasny.) mne jde spis o to, jak dlouho si je doma na okne hyckat, kdy nachystat kvetinacky - loni my hokaido stihly doma zadelat na kvety a to mi neprijde uplne optimalni, ale nemam zkusenosti...
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: tradice (vychazejici ze zkusenosti) rika, ze ven se tyhle haklive veci vysazuji po zmrzlych :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    zacatecnicky dotaz nedockaveho pestitele: jak dlouho nechavate predpestovat hokaido, divoky rajcata a podobne pozdni sadbu? prijde mi, ze prilis dlouhy pestovani v kvetinacku neni az tak dobry, nevim...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KOUSICEK: Mela. A pokud jsi z Brna, dám ti i sazeničky (malinké sice), ony jsou potvory strašně klíčivé a mám jich nějak moc. Plody cca 2 cm velké.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DA_NIELA: nemela bys par divokych rajcat? Strasne me to laka..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam