• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Už i ptáci vědí :)


    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: lol tak tamhle rikas ze si nemaj nechat spadnout stodolu kvuli mravencum na hlavu, ale sam si nechas sezrat slepice kvuli kune :D Kuato Kuato, clovece taky te ta srdnatost bere :D musis zacit bejt neviditelnej a vystopovat tu kunu kde bydli, pak ji chytit, vybrat mlady a odvezt je tak daleko do lesa ze uz nenajdou cestu zpatky. a nebo zkusit odpuzovace na kuny, prej to dokonce i funguje.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CHESUS: je fakt, ze lepsi by bylo zuzitkovat destovou vodu jako v zemelodi, ale kdyz uz to v panelaku nejde, tak at maj aspon kvalitni sezonni zeleninu a pekne misto k posezeni :)

    celkove se mi cim dal vic zamlouva tenhle styl staveni :)
    Sustainable Green Buildings - Vaulted Global Earthship Design - earthship.com
    http://earthship.com/vaulted-global
    KUATO
    KUATO --- ---
    hospodareni kuny (cca 2 tydny zpatky), synuv predposledni holub :o)


    uvazoval jsem, jestli nastrazit sklopec nebo zeleza, ale pak jsem to nechal. kuny jsou mrchy opatrne, malokdy se chytnou. tahle ma beztak nekde pobliz mlade. vybrala jeste slepicim par vajec, ktere snasi do hnizda v pristresku vedle kurniku. kdyby se ale dostala do kurniku, tak to bych mel asi drahe, to by mi babina otloukla o hlavu, ze jsem nejakou past po dedovi nenatahl :o). hele, jeden den slepice vubec nechtely vylezt z kurniku, jak se baly. az kdyz pak capla toho holuba, tak jsme pochopili proc :o)
    KUATO
    KUATO --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI: decka, nebudte jak mali, nenechate si prece spadnout stodolu kvuli mravencum, tech je vsude jak nasranych. na uredniho simla se vykaslete a nejak je zlikvidujte a napuste to nejakym sracem pro budouci doby. nezapomente pak zajit za nejakym tesarem, at tu stodolu projde a eventuelne vyztuzi ty tramy, ktere mohou byt poskozene.
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    OGMIOS: zrovna to taky řešíme - máme je ve stodole (rozuměj koupili jsme barák loni, takže naše první jaro tu, takže objevujeme různé špeky) a už rozežrali značnou část spodního trámu a dřeva na jedné stěně (dřevěná stěna mezi kamennými pilíři) - nevíme jak je odtamtud dostat - vypadá to že mraveniště mají z obou stran podezdívky. představa, že to bude muset projít přes úředního šimla a pak nám to někdo odborně příjde přestěhovat mě kapku děsí
    FARGO
    FARGO --- ---
    OGMIOS: No zkusím pogooglit...vypadá to,ze přísunu matrose z komposteru se jen tak nevzdaj :-)
    LURA
    LURA --- ---
    Чудо-лопата - изобретение отца Геннадия - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=THDs88eDNok
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    FARGO: likvidujou msice ale taky vsechno dreveny, my je meli vedle zahrady a sezrali nam plot. respektive podezraly dreveny kuly. jinak tyhle velky mraveniste se stehujou dost casto kvuli tomu ze jsou chraneny. takze podle me na to navod nekde bude.
    FARGO
    FARGO --- ---
    KUATO: Jj., dik, to byla jedina varianta, ktera me taky napadla. No moc jsem nechtel prijit o to hafo kompostu, kterej si tam pres rok vyrabim...tak jsem si rikal, jestli neni neco, co by je odlakalo o kus dal. Ty lesni mravenci likvidujou prej msice, takze vcelku uzitecna zalezitost na zahrade :)...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    JAZZZ: coz je ovsem podobne kratkozrake (although visually pleasant)
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAZZZ: to mi pripomina, ze mi dneska Voda (dovolim si predat) posilala mozna zajimavou nabidku prace tam u vas:

    Blog - Kokoza
    http://www.kokoza.cz/blog/17-kokoza-hleda-multifunkcniho-manazera-a-nadseneho-zahradnika-v-jedne-osobe/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kdyz hloupi lide umistili solarni panely na pole misto strech, tak nezbyva, nez pole umistit na strechy :)

    http://rooftopfarms.org/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Jo, pamatuju jak mne i tobe loni zarazili rust po vysadbe do volne pudy.. Mám info že by mely jit z hrnku ven jakmile maji 2-3 dospele listy .. takze jde asi o to si to nacasovat. Kdo ale vi jak bude, cili ja bych to dal ven jak to tak bude narostene a v pripade hrozicich mraziku prikryl bílou textilli bo urizlou petlahvi ...
    Venku uz je to slusny blazinec, jak to jaro porad ne a ne prijit tak ted se to vsecko snazi dohnat, nevim co driv :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KAREN: Mně dýně také kolikrát stihnou nasadit na květy. To máš jedno, jsou to bujné rostliny, ty se dokáží srovnat i pomalu z polomrtvého stavu. :-) Já je akorát 1x přesadím do větších květináčů (v okamžiku, kdy mají první normální lístek).
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    OGMIOS: No, 3km za Prahou, smer R7 (na Chomutov). Vlastne skoro na letisti :-)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KAREN: Rajčata seju v březnu, dýně v dubnu a oboje dávám ven ve druhé půli května.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOUSICEK: jak moc na sever? ze bysme se treba nejak pospojili s pripadnym somrovanim seminek :D
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DA_NIELA: Bohuzel, bydlim na sever od Prahy. Poslu ti odpoledne vice informaci v SZ.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: to je jasny.) mne jde spis o to, jak dlouho si je doma na okne hyckat, kdy nachystat kvetinacky - loni my hokaido stihly doma zadelat na kvety a to mi neprijde uplne optimalni, ale nemam zkusenosti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam