• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TWORBO: popravde jedinej problem, kterej je u ostruzin vnimam je ten, aby neprerostly pres hlavu:)
    Kazdopadne mas pred sebopu volbu, zda nasadis beztrnny nebo trnity, nemuzu si pomoci, ale vsechny trnity me osobne prijdou aromatictejsi a chutnejsi, beztrnny zas vic plodej a cesat je nekdy bojovka.
    Odplozeny vyhony se urezavaj, ty na kterejch rostou plody se nekdy zkraje jara proberou a vyberes podle stari a mohutnosti rostliny 2-5 nejsilnejsich, vsechny ostatni ufiknes. Ty co nechas zariznes na konci o 20-50 cm, pak vas vetsi vynos.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    vsechno. typ, zazimovani, zastrihovani a prakticke zkusenosti...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    OGMIOS: jojo, každá zahrada je jedinečná ;), ale stejně zkušenosti někoho, kdo zahradničí v podobný nadmořský výšce jako já (cca 700mnm) jsou pro mě hodnotnější než někoho kdo zahradničí o 500 metrů níž...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TWORBO: ano, co bys potreboval?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    pestujete tu nekdo ostruzinik?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: hele 5km muze bejt nekdy silenej rozdil. ja napriklad mam zahradu asi 3km od nasich a +- ve stejny nadmorsky vyssce, presto je vegetacne moje zahrada asi o tejden az 14dni pozadu. proste tam maj vic tepla.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    BROZKEFF: :-) konečně někdo, kdo pěstuje ve stejných podmínkách jako já (zahradu mám cca 5 km od Herálce pod Žákovou horou), nezkoušel jsi v našich podmínkách pěstovat kustovnici, schizandru nebo dřín?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Alias merlík čilský, amarant, laskavec .. imho v obsahu anthokyanu, ale jinak to bude asi to same :) a je to teda peknej plevel, musim rict :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Sedmá generace - Quinoa: svízelný zázrak z polopouště
    http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/quinoa-svizelny-zazrak-z-polopouste
    XL1
    XL1 --- ---
    Quinoa - ví někdo jakej je podstatnej rozdíl nemzi červenou a černou? mam tu ted semena tak to chci vysejt co nejdriv....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KACHNIK: Zrýt, povybírat + pustit na ne slepice
    BROZKEFF: A jak se stim ohnutym plechem teda pracuje? Onehda tu probehla takova diskuze k tomuto tak se treba zasvecena recenze uzivatele bude hodit :)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    KOCOURR: nad Sázavou
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Máte někdo nějakou osvědčenou metodu na likvidaci drátovců?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    BROZKEFF: pěkný fotky, Žďárů je v republice několik, v jaké Žďáře hospodaříš?
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Tak u nás ve Žďáře taky konečně začalo jaro. Poslední dva víkendy jsem tak místo dokončování diplomky obdivoval krásu nového života ;o)

    Zahradní práce jsem poprvé prováděl Fokinovým ploskořezem a je to vskutku užitečný nástroj, který zdejšímu osazenstvu doporučuji sehnat:


    Vděčný plevel a jarní špenát bez práce aneb artiplex hortensis rubra (červený kultivar lebedy zahradní)


    Galerie falických symbolů:



    a další fotky zde :-)
    https://plus.google.com/photos/115551517855988543399/albums/5871615908207113905

    Zájemce zvu na víkend
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: to nejspis bude muset zajistovat "skupina nadsencu";))
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    THEO_PHIL: Videl jsem tam dobre ceduli s napisem Hearth.net ? :) podle iDnes prej skupina nadsencu :) LOL ..
    Dotaz k truhlikam.. Udrzba zelene to nekdy zaliva? Prece v lete to musi uplne vyprahnout ..
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JAZZZ: Díky za link, to vypadá zajímavě... Přeci jen, zahradu mám asi 100 km jižně, tohle by mohlo být kousek... :)
    XL1
    XL1 --- ---
    potrebuju premalovat pruhlednej plast. barel tmavou barvou nejlepe tmavemodrou tak pokud by nekdo nasel zbytek barvy dejte vedet diky.
    KAREN
    KAREN --- ---
    THEO_PHIL: zrovna jsem to sem chtela dat - jsem zvedava, co z toho vyroste a co zbyde;) nasim u domku v praze (krc) ukradli postupne nejaky nacini a pak ze zahonu uprostred zahradky azalku (no a nedavno jim nekdo odriz 2,5 m medenyho okapu primo od baraku). sousedum (ti meli u vchodu pro jistotu kamery) nacini a kytky v kvetinacich a slysela jsem z vic stran, ze zrejme jezdi tymy lidi, ktery si zakladaj zahradkz - tzv. srani do vlastniho hnizda, kdyz se doma clovek diva na kradeny kytky, pripadne si pochutnava na plodech...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam