• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    hmm..... tak slimáci sežrali VŠECHNY sazenice zeleniny, dokonce i letniček (afrikány apod.) za 10 dní, co jsem na pozemku nebyla. Jsem v tom pravda za 800 kc a 2 dny práce... Goodbye dýně, cukety, brokolice, rajčata,....... a x dalších.

    jsem se opravdu vytočila a cítím jak mi vůči slimákům klesá zen. Jsem z toho vypruzená fest, ani nevím, jestli má smysl to sázet znovu...

    Asi se zaměřím na ovoce, zelenina (kromě ředkviček, ty jenom nahlodali) je letos asi passé.
    Kachny ani každodenní sběr není možný. Přemejšlím o nějaké mechanické ochraně- znáte někdo něco?

    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LURA: No fuj, ještě se na to po večerech dívat. Už takhle po nich šlapu večer na dvorku v trávníku a poprvé v životě běžně potkávám 15cm exempláře. Potřebovali bychom běžce velikosti krocana. :-)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    DENDROBATA: vsak zase zacnou ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Uff ten překlad je strašný ! Ale jako jo :) Když lidem ukazuji ve Zlíně 50-ti leté jabloně mezi činžákama tak taky koukaj :) Akorát že dneska už to tam nikdo moc netrhá ani nesbírá ..
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Seattle postaví jako první americké město jedlý les - Free Pub
    http://www.freepub.cz/2013/seattle-postavi-jako-prvni-americke-mesto-jedly-les/
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JAZZZ: To právě funguje jen pro ty, kdo na zahradě bydlí a jak píše
    DRUDRIGER2, můžou je hlídat... Na chalupě, kam obvykle jezdíš na víkend a třeba ani ne každý, to je dost nepoužitelné - zvlášť když pokud teprve nedávno (kvůli ultrazvukovému plašiči) z izolace vystěhovala kuna... To bys tam taky za 14 dní mohl dorazit a najít jen hromádku peří...
    To pak fakt funguje jen nějaký dekl (kryjící plodiny před slimáky i nástrahu před zvířectvem) v kombinaci s Vanishem...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    slimaci, no j mam kachny ale sousedne pozemky sou nesekane leta takze je neudtale prison novych zivin pro kachny... ono kdyz mas kachny musis hlidat kachny a ne slimaky.ale s kachnama je to lepsi to je jasny
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAZZZ: jedny urcite jo..kdyz uz tak aspon par :D
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OGMIOS: nechtel bys udelat jarni kachni pujcovnu? kazdej by si misto jedu hodil na dva mesice na zahradu jednu kachynku a bylo by po problemech:) nebo myslis ze by ji bylo smutno a zalem by ty slimaky nechtela zrat?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAZZZ: vsechny kachny je zerou :)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    COMODOR_FALKON: kach ny
    Jak na slimáky - bojová příručka: Indický běžec: Kachna, která žere slimáky
    http://jak-na-slimaky.blogspot.de/2011/05/kachna-ktera-zere-slimaky-indicky-bezec.html
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KLATIC: Asi jediné univerzálně použitelné, jakkoliv dočasné, řešení - otázkou zůstává, co až cukety svoje kryty přerostou...?
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    malý spam, po vcelku velkém zájmu po této předášce [ Hrana architektury + zeměloď kavarna Cross / ostatniother / 22.4.2013 / CR - Praha - Cross Kavárna ]

    se koná ...

    16.6.2013 - 10.7.2013

    [ Sláma | Odpad => udržitelný rozvoj / vystavagallery show / 16.6.2013 / CR - Praha - Cross club - kavárna ]



    Výstava a přednáška, která představí dvě techniky aletrnativního stavění domů. Slaměné domy představí o.s. Baobaby a Zemělodě uvedou Nenásilné alternativy. Bude se jednat o přednášku a následnou výstavu fotografií, která bude v kavárně Cross přístupná do 10.7.2013. Výstava bude mapovat vývoj stavby domu ze slámy i z odpadu a představí jednotlivé systémy soběstačných domů.



    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KLATIC: Dobrý, já zachránit nestačila.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    VODA: prkno nezni spatne...to asi otestujem
    DENDROBATA: sbirame a sbirame...problem je ze tam nejsme porad a slimaci maj volne pusobiste

    OGMIOS: sousedni pozemky jsou nesekane a lesni takze jsme slimaky zcela obkliceni :o/
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    DENDROBATA: hehehe...presne tohle jsme aplikovali jako tu nejjednodussi metodu...pul kyble slimaku za vikend ;-)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Já zas potřebuju sehnat na půjčení kachny (jestli bude vůbec někdo ochotný). Nemůžeme si je nechat, jezdíme v zimě na několik dnů pryč. Ale letos přes léto to je bez nich už neúnosný.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ty jo ja vam trochu ty slimaky zavidim..mi je lito kachynek ze ted zadny nemaj k sezobnuti :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam