• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    DENDROBATA: někdy pak ty ostatní začnou zanášet, když je slepice nepustí, ale mám zkušenost, že i dvě slepice se snesou, často mi snáší i k sedícím kachnám... udělej další kukaň :) jinak mě takový chování nevadí, najednou mi naprázdno zasedly dvě koroptví vlašky a jedna andaluska, všechny jinak parádně nesoucí, tak jsem podstrčil vajíčka a sedí furt... nevím jestli to nastartovalo jaro, ale před kvokáním jsem krmil asi týden nebo déle jen máčeným ječmenem, protože jsem chtěl, aby konečně zasedly roznesené kachny
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: sehnat nasadovy vajicka a udelat dalsi kukan ;) nebo vzit slepici a zavrit ji nekam do krabice. u slepic to prej jde je takhle prenyst. nicmene na to aby slepice prestala sedet jsou jen drasticky metody co vim.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DENDROBATA: Nedělní oběd..? :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Poradí i někdo co se slepicí, která se rozhodla zasednout na vejcích? Kohouta nemám, tudíž z toho ani kuřata nebudou. Spíš bych potřeboval aby sháněla a nesla na vajíčka. Mám jenom jednu kukaň (pro 3 slepice), tak by je taky někdy mohla pustit že :) Dík
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    Změna na plevel mi nevadí, potřebujeme jej na dvůr na místo, kde je teď jehličnan - za zenitem (zerav západní nejspíš) a tam na tom místě jsou vlastnosti plevele celkem žádoucí. Půda se jeví dosti vyčerpaná a množství zeminy není velké. Mno a případné nežádoucí odnože spase plánovaná kozenka :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LALAKREJCI: Akorát s bezem opatrně, má sklony k změně na plevel...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    a jsem zas rad, ze te zajimaji takove druhy:)
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    takto jsem si to i představovala...jsem ale jen teoretik a praxe přichází postupně s přetvářením zahrady... převelice děkuji
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LALAKREJCI: cus, jasmin narezkujes docela ok, sipkovou ruzi a bez si nekde vykopes a preneses a budes mit hotovou rostlinu:)
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    ahoj, mám dotaz jako naprostý laik...lze vypěstovat keře jako jsou šípková růže, jasmín a černý bez jenom z uřízlé větvičky? poradí mi někdo? nechci za ně utrácet a ráda bych je na zahradě měla... investovat chci případně do jiných rostlinek...
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KUATO: mně nevadí, že brouci jedí listí, ale všeho s mírou :) lidi jíst třešně nebudou, protože žádný nebudou, těch pár nezralých plodů co tam visí teď tak začíná padat k zemi .. tak si myslím, že se ta třešeň prostě nemá dobře, no, že jí ožíraj až příliš :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    MRNOUS: lito stromu? takze ti nevadi, ze lidi ji tresne (i kdyz tobe nechutnaji), ale chces zabranit, aby brouci jedli listi? no teda :o).
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    VODA: hmm, dlouhý sosák, to nevím, budu se muset příště líp podívat a prozkoumat .. ale tvar tělíčka tomu docela odpovídá .. každopádně díky ..

    teď jsem si chvíli googlil a zjistil jsem, že i mšice jsou třeba černý (ty co maj rády třešně) ..

    jako nechci použít žádný postřik, o třešně mi nejde (nechutnaj mi:), ale je mi líto toho stromu a taky bych neraad, aby se breberky potom daly třeba do jiného ovoce/teleniny, co tam možná ještě teď stihnu vysadit
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    TSOH: super, díky moc
    VODA
    VODA --- ---
    MRNOUS: Má dlouhý sosáček? Pak by to mohl být některý ze skupiny krytonosců.
    BioLib - Ceutorhynchus obstrictus (krytonosec šešulový) - Obrázek
    http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id23906/
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    je mi schopen prosím někdo takhle podle fotky říct, co mi to bydlí na třešni a vesele ožírá? //mám zahradu krátce, a zatím minimální znalosti (nejsem ani schopen identifikovat to, co mi na tý zahradě roste po původních majitelích zatím :)

    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, nemáte někdo v pdf knihu od Miroslava Kaliny "Kompostování a péče o půdu"? Na netu jsem zatím nalezl jen prvních 20 stran a v knihkupectvích je rozprodáno...díky
    JAGA
    JAGA --- ---
    Permakulturní setkání na Třeboňsku

    První setkání příznivců permakultury s exkurzí na zajímavé projekty Třeboně a okolí se uskutečnilo v loňském roce, letos je další poznávání naplánováno na sobotu 7. září 2013 s návštěvou houbařské poradny, výstavy bylinek, ekodomku v Majdaleně a přírodní zaHRAdy v Hamru. Lektor Jan Papáček. Bližší informace o programu a přihlášky si vyžádejte na

    e-mailu venkov.idyla@seznam.cz.
    BIOH
    BIOH --- ---
    na zahradě mam cypřiše i thůje a na 50 letý hrušce rez, ale plodí okolo 70 kg ročně, takž neřeším
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    OGMIOS: nesvítím jim u toho, ale každopádně by měli
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: U hrušeň má sklony k partenokarpii, tzn že tvoří plody i bez opýlení, tedy bez jader. Tak je IMHO možné že právě při tom červnovém propadu si je strom vytřídí ..)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    IPH: tůje a jalovec mají jedni sousedi, sice nás dělí pár domů a další 3 zahrady, ale vzdušnou čarou je to tak 200m daleko ( i když od nich skoro nikdy nefouká, spíš naopak)

    DENDROBATA: vidíš, opylovače nemám, dosud jsem žil v domění, že je samosprašná, takže budu muset na podzim jednu hrušeň přidat a snad to bude ok...i když teť mě napadá, jestli je to nutný, když jsem tam malý hruštičky měl, to to muselo být opylováno dobře ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam