• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DENDROBATA: Nedělní oběd..? :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Poradí i někdo co se slepicí, která se rozhodla zasednout na vejcích? Kohouta nemám, tudíž z toho ani kuřata nebudou. Spíš bych potřeboval aby sháněla a nesla na vajíčka. Mám jenom jednu kukaň (pro 3 slepice), tak by je taky někdy mohla pustit že :) Dík
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    Změna na plevel mi nevadí, potřebujeme jej na dvůr na místo, kde je teď jehličnan - za zenitem (zerav západní nejspíš) a tam na tom místě jsou vlastnosti plevele celkem žádoucí. Půda se jeví dosti vyčerpaná a množství zeminy není velké. Mno a případné nežádoucí odnože spase plánovaná kozenka :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LALAKREJCI: Akorát s bezem opatrně, má sklony k změně na plevel...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    a jsem zas rad, ze te zajimaji takove druhy:)
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    takto jsem si to i představovala...jsem ale jen teoretik a praxe přichází postupně s přetvářením zahrady... převelice děkuji
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LALAKREJCI: cus, jasmin narezkujes docela ok, sipkovou ruzi a bez si nekde vykopes a preneses a budes mit hotovou rostlinu:)
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    ahoj, mám dotaz jako naprostý laik...lze vypěstovat keře jako jsou šípková růže, jasmín a černý bez jenom z uřízlé větvičky? poradí mi někdo? nechci za ně utrácet a ráda bych je na zahradě měla... investovat chci případně do jiných rostlinek...
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KUATO: mně nevadí, že brouci jedí listí, ale všeho s mírou :) lidi jíst třešně nebudou, protože žádný nebudou, těch pár nezralých plodů co tam visí teď tak začíná padat k zemi .. tak si myslím, že se ta třešeň prostě nemá dobře, no, že jí ožíraj až příliš :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    MRNOUS: lito stromu? takze ti nevadi, ze lidi ji tresne (i kdyz tobe nechutnaji), ale chces zabranit, aby brouci jedli listi? no teda :o).
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    VODA: hmm, dlouhý sosák, to nevím, budu se muset příště líp podívat a prozkoumat .. ale tvar tělíčka tomu docela odpovídá .. každopádně díky ..

    teď jsem si chvíli googlil a zjistil jsem, že i mšice jsou třeba černý (ty co maj rády třešně) ..

    jako nechci použít žádný postřik, o třešně mi nejde (nechutnaj mi:), ale je mi líto toho stromu a taky bych neraad, aby se breberky potom daly třeba do jiného ovoce/teleniny, co tam možná ještě teď stihnu vysadit
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    TSOH: super, díky moc
    VODA
    VODA --- ---
    MRNOUS: Má dlouhý sosáček? Pak by to mohl být některý ze skupiny krytonosců.
    BioLib - Ceutorhynchus obstrictus (krytonosec šešulový) - Obrázek
    http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id23906/
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    je mi schopen prosím někdo takhle podle fotky říct, co mi to bydlí na třešni a vesele ožírá? //mám zahradu krátce, a zatím minimální znalosti (nejsem ani schopen identifikovat to, co mi na tý zahradě roste po původních majitelích zatím :)

    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, nemáte někdo v pdf knihu od Miroslava Kaliny "Kompostování a péče o půdu"? Na netu jsem zatím nalezl jen prvních 20 stran a v knihkupectvích je rozprodáno...díky
    JAGA
    JAGA --- ---
    Permakulturní setkání na Třeboňsku

    První setkání příznivců permakultury s exkurzí na zajímavé projekty Třeboně a okolí se uskutečnilo v loňském roce, letos je další poznávání naplánováno na sobotu 7. září 2013 s návštěvou houbařské poradny, výstavy bylinek, ekodomku v Majdaleně a přírodní zaHRAdy v Hamru. Lektor Jan Papáček. Bližší informace o programu a přihlášky si vyžádejte na

    e-mailu venkov.idyla@seznam.cz.
    BIOH
    BIOH --- ---
    na zahradě mam cypřiše i thůje a na 50 letý hrušce rez, ale plodí okolo 70 kg ročně, takž neřeším
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    OGMIOS: nesvítím jim u toho, ale každopádně by měli
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: U hrušeň má sklony k partenokarpii, tzn že tvoří plody i bez opýlení, tedy bez jader. Tak je IMHO možné že právě při tom červnovém propadu si je strom vytřídí ..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam