• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: redkvicky jsou zajimava zalezitost. ja treba vloni sazel nekdy v srpnu a nestihl jsem je snist a vykvetly. tak si rikam ze budou drevnaty. nic dalsiho jsem uz nesazel tak jsem je tam nechal a pak v rijnu jsem z nudy do jedny kousl a zjistil ze jsou vlastne uplne v pohode a nejsou vubec drevnaty tak byly jeste pozdni redkvicky :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: dik)


    ja mam zimolez 2. sezonu, a zjara trosku nakvet, nejaky minibobulky se objevily, ale nic z toho nakonec... tak snad pristi rok. maliny u nas ani nekvetou, zacinaj konecne lesni jahody. konecne mi po 2 a 3 tydnech vylezly tyckovy a kerickovy fazole. divoky rajcata moc nechtej rust (dala jsem ty sazenicky docela brzo a maly...), ale opet se skvele dari kedlubnam (v mulci). mozna se zacnu specializovat na kostaloviny,D
    sklidila jsem varku redkvicek, ktery jsem davala jeste nadeji, ale jsou miniaturni a drevnaty (byly tam dlouho + malo slunce, tipuju) - no aspon poradne palej;) konecne nejaky salaty o vikendu sklidim, hrasky krasne kvetou a zacly plodit, to je radosti.) stejne jako cibule, ty valej krasne... mrkve konecne uz vystrkujou listky, vylezlo mi minimum rep (tak jsem nejaky semena jeste pridala) a mangoldy na to jdou taky pomalu. dosety hokaida (prvni varku sazenicek zmydlil dest) se derou na povrch jak z divokejch vajec, tak jsem zvedava, co z nich bude... volne chvile si kratim sberem bezu, hermanku a hub. nuz takto u nas na pernstejnsku;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Ne, na takovej luxus se mi nedostava prostoru. Tolik potřebnější práce mně čeká :) Jinak v praxi se tomu říká probírka, asi bych si to pohlídal na nějakým stromu, kde po výsadbě očekávám první plody ale v sadu bez šance :)

    Jinak jak jde zahradničení? Zimolezy mám sklizený, jahody kulminují, dneska první malina, muchovníky už se velice hezky vybarvují a rajčata nakvétají :)
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    OGMIOS: Tak si je vyměňte.)
    _ANICKA_
    _ANICKA_ --- ---
    KAREN: Jestli se můžu přidat, my to neodštipujeme, podle mě je to zbytečné. Ta jabloň si to vyřeší sama. Navíc jestli máš víc stromů....akorát práce navíc a ztráta času...ale není to doporučení, jen názor =) nějak moc se tomu nevěnuju, ale máme na zahradě jabloně, tak se o to člověk musí starat =)
    KAREN
    KAREN --- ---
    TURF: dik) ja se do toho protrhavani nehrnu, tak to asi necham na jablonich.) jen mi to prijde nejak hodne - treba 4 uplne stejny kousky a tri miniaturni k tomu... tak si asi poradej)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: LITTLEPUNKK: prave ze lidova praxe studenou vodu na to pouziva. podle me to je ale dost drsny. taky prej se ma slepice strcit do pytle a sup s ni na chvili do studeny vody. no to ji rovnou muzu poslat na guantanamo. ja bych naopak uvital kdyby nejaka slipka zasedla ale nechce se jim.
    TURF
    TURF --- ---
    KAREN: loni jsem poctive protrhaval nasi jablon a vysledek byl k nerozeznani od drivejsich let neprotrhavani. ony ty mensi jablicka imho fakt opadaj. ale odborna rada to teda neni :))
    KAREN
    KAREN --- ---
    zastipujete prebytecny jablicka?
    mne po jarnim rezu vyrasilo treba i 7 plodu z jednoho mista (8O) - nezda se mi, ze by byl dobrej napad pockat, az/jestli slabsi kousky odpadnou... jak to delate, co doporucite, prosim?
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    DENDROBATA: někdy pak ty ostatní začnou zanášet, když je slepice nepustí, ale mám zkušenost, že i dvě slepice se snesou, často mi snáší i k sedícím kachnám... udělej další kukaň :) jinak mě takový chování nevadí, najednou mi naprázdno zasedly dvě koroptví vlašky a jedna andaluska, všechny jinak parádně nesoucí, tak jsem podstrčil vajíčka a sedí furt... nevím jestli to nastartovalo jaro, ale před kvokáním jsem krmil asi týden nebo déle jen máčeným ječmenem, protože jsem chtěl, aby konečně zasedly roznesené kachny
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LITTLEPUNKK: Tak víš jak, postupně :) zatím sbírám zkušenosti ...
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    KOCOURR: no nevím jestli si to nepleteš stím že se slepice dávala do "kýble" se studenou vodou :D do ní se ji špatně sedá a rozmyslí si to zasedávání ...

    to dendrobata: ať žije přirozenost ! stou kukaní jste šetřili na špatným místě si myslím...to si říkáte o to aby vám začli slepice zanášet jinam pokud mají volný výběh ...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    OGMIOS: jo, kdysi se to snad řešilo kýblem studený vody, kterej se vylil přímo na slepici, pokud mě paměť neklame...ale estli je to spolehlivá metoda, to netuším...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: sehnat nasadovy vajicka a udelat dalsi kukan ;) nebo vzit slepici a zavrit ji nekam do krabice. u slepic to prej jde je takhle prenyst. nicmene na to aby slepice prestala sedet jsou jen drasticky metody co vim.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COMODOR_FALKON: To by neprošlo ! ale dík :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DENDROBATA: Nedělní oběd..? :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Poradí i někdo co se slepicí, která se rozhodla zasednout na vejcích? Kohouta nemám, tudíž z toho ani kuřata nebudou. Spíš bych potřeboval aby sháněla a nesla na vajíčka. Mám jenom jednu kukaň (pro 3 slepice), tak by je taky někdy mohla pustit že :) Dík
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    Změna na plevel mi nevadí, potřebujeme jej na dvůr na místo, kde je teď jehličnan - za zenitem (zerav západní nejspíš) a tam na tom místě jsou vlastnosti plevele celkem žádoucí. Půda se jeví dosti vyčerpaná a množství zeminy není velké. Mno a případné nežádoucí odnože spase plánovaná kozenka :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LALAKREJCI: Akorát s bezem opatrně, má sklony k změně na plevel...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    a jsem zas rad, ze te zajimaji takove druhy:)
    LALAKREJCI
    LALAKREJCI --- ---
    takto jsem si to i představovala...jsem ale jen teoretik a praxe přichází postupně s přetvářením zahrady... převelice děkuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam