• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DUL: jsi me navnadil....uz se tesim na schovku v houstinach divokych rajcat :o)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    COMODOR_FALKON:
    LA_PIOVRA: Nechtěla jsem to slyšet, ale co se dá dělat. Až ze mě zase nějakej vejcožravej vegetarián bude dělat barbara, protože svoje přebytečný kohouty na půl roce sežeru, umlátim ho zplynovanejma kuřatama!
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ANABEL_LEE: Ne tak docela.. Tam nejde o zamenu pojmu...
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    na google books je zda se cela Holzerova kniha Desert Or Paradise: Restoring Endangered Landscapes Using Water Management, including Lake and Pond construction

    pise tam o zakladani rybniku, napr. o projektu ve valdepajares del tajo (anglicky) ve spanelsku, kde na 300ha vytvoril asi 16 rybniku. uplne tu oblast se 400mm rocnich srazek premenili postavenim nekolika hrazi bez betonu/izolace.





    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: Nechat zmrzlý a pak co nejdřív tepelne zpracovat.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    AQUALOCO: uvarit?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    prosim vas,
    je nějaká smysluplná varianta jak naložit s přemrzlýma jablkama, hruškama, cibulí a bramborama? (od každýho trochu naštěstí.)

    dík!
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KACHNIK: naprosta vetsina jde do drticky, jsou o tom "prima" videa. Staci googlovat.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: No jak chceš, zmíněný odkaz směřuje na odolnější druh proti plísni bramborové (i když je to teda F1 hybrid). Ono třeba i to divoké odolné není ale zdá se že spíš hypersenzitivní, tzn že napadené listy rychle odumřou a odpadnou a plíseň se tak nešíří dál do pletiv. Tyto pak nahrazuje rostlina dalším bujným růstem nové nati.. Pěstování pod římsou, zálivku podmokem tady snad nemusím zmiňovat.

    Případně uveď prosím názvy těch odolných odrůd které si měl, ať jsme tady chytřejší, děkuji :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    COMODOR_FALKON: nojo, to je neco jako kdyz je neco "chemickeho" :))
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KACHNIK: Nekde jsem videl na to tema i dokument - zplynuji se. Uvadelo se tam, ze se pouziva vysoka koncentrace CO2.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ANABEL_LEE: Nejen ortodoxni genetik.. :D
    I spouste lingvistu by se jiste nezamlouvalo uzivani obecnejsiho terminu pro konkretnejsi pojem.

    Taky se podle toho vetsinou pozna, jestli diskutuji ctenari bulvaru, nebo lidi co o tom fakt neco vi..

    Na druhou stranu, diky nizke informovanosti je straseni pojmem "GMO" efektivni, protoze v nejhorsim se misto omluvy (ev. nahrady skod) jde odkazat na to, ze GMO je vlastne vsechno "NEdivoke"...
    VEVER
    VEVER --- ---
    My jsme brali jednodenní kohoutky na krmení po čtyřech korunách (většina z toho asi padla na dovoz až domů :))a zbytek se prý zplynuje.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    OGMIOS: Dík
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: pokud je to masne plemeno jdou na vykrm, pokud jsou to nosni, tak spis ne, usmrti se a do kafilerky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KACHNIK: tak jsem se ptal na chovatelsky skupine a prej podle lihne. nekde se odprodavaj za mizernej peniz treba korunu a nekde to rovnou likvidujou.
    XL1
    XL1 --- ---
    DENDROBATA: Dendrobato pokud sháním nějaké které JE odolné tak asi vím že takové odrůdy JSOU -měl sem je. takže doporučovat mi shunt co se dá normálěn koupit v obchodě je trochu mimo. děkuju.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KACHNIK: no ja nevim co se deje v prumyslovejch odchovnach s kohoutama po vysexovani.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    OGMIOS: Výkrm a prodej pro běžnej trh mi právě nesedí. Nikdy jsem nikde neviděla prodej "obyč" kohoutů, na maso se chovají broileři. Když vezmeš, že zhruba z poloviny vajec jsou kohouti a většina lidí nakupuje hybridní kuřice na snůšku, muselo by to být někde vidět. Ten odpad se snažím vytěsnit s tím, že to určitě mají nějak rozumně zmáknutý...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KACHNIK: prodaj se jako kohouti bych rekl a nebo se vyhazou jako nerentabilni odpad. pripadne jdou na vykrm jako brojleri?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam