• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: vsak jsme na tom podobne... tu dyni ti klidne dam, jako bonus si ke kliceni, pokud si ji predpestovavas (ja uz ne), muzes udelat treba dynovy hranolky ,D
    karotku a repu sazis, nebo vysevas?? salvej lekarskou mam, divotvornou par let taky))
    MILUCH: po+ut jsi propas, koren je streda + ctvrtek 2. a 3.
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    může mi někdo mrknout plís kdy je nejbližší kořenový den?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: bohužel se zeleninou letos teprve začínám (od podzimu mám zasazenej česnek a chystám se sázet karotku a nějakou tu červenou řepu), ale z loňského zázení se mi pěkně rozrostla např. šalvěj lékařská - (mám i divotvornou kdybys měla zájem), a od loňska mám daný nahřížit kanadský borůvky...jinak je to u mě na zahradě zatím taková klasika co má každej, holt jde to pomalu, když se začíná v podstatě na holé louce...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: jojo, maj v podstatě stoprocentní klíčovost, hroznej nezmar, tydle dýně :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: mozna nejakej kerickovej fazol?;)
    jinac bych ti klidne dala celou dyni - predat ti to muzu uz pristi tyden. se semenama to bude trvat o neco dyl.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: tak semena by z nich vyklíčit asi měla, takže bych zájem měl, bohužel nemám nic z toho, co si poptávala níže, ale třeba by se u mě našlo něco, čeho mám dostatek a ty ještě nemáš... ;)

    DARJEEL: super ;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    OGMIOS: loni jsem jedl poslední dýni v květnu, když je místo suché s konstantní teplotou, tak mnohé z nich drží jak kamenné
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: jsme to prehnali se zasobama, resp. zima byla tak mirna, ze jsme toho letos tolik nesezrali - mivame 30-40 kil ,D na jablka je ten sklep skoro k nicemu, ale dynim se tam libi [krome ty jedny, kterou jsem v pondeli vytirala z regalu;))]
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: jojo, dobrej suchej sklep... občas něco zplesniví, ale chodíme celkem pravidelně kontrolovat :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    mate jeste dyne jo? ty kraso ja vlastne ani nevedel ze to vydrzi takhle dlouho
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: sáfra, jsi byla rychlejší :o)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KUATO, OGMIOS, KOCOURR: toš budu na vás myslet pánové, až budu nakrajovat další dýni :o) Libereckej kraj asi e-e, ale pošlu poštou :-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: my mame ve sklepe jeste asi 11 dyni, tak ti muzu jednu prenechat, v Brne. jsou teda kupovany z trhu.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KUATO: rád ti pošlu brachu, nahoď adresu do pošty. Mám i bublinkovou obálku, můžeš si večer na zápraží, až budou semena v zemi, vypráskat bublinky ,)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    tak o hokaido bych měl taky zájem...Brno/okolí Žďáru nad Sázavou, kdyby měl někdo navíc...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a kdyz by nekdo z vas mel tyhle seminka v Libereckym kraji tak bych taky bral
    KUATO
    KUATO --- ---
    kdyby mel nekdo nejake seminka hokaid navic, rad se necham obdarovat :o)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    KAREN: můžu ti poslat Echinops ritro subsp. ruthenicus a Echinops sphaerocephalus. Nahoď celej seznam, co potřebuješ, třeba budu mít eště něco ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Pastinák mám vlastní osivo puvodem z Francie odrůda Le Guernsey (muzu poslat v obalce)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: no kromě brokolice, která nejezdí formulí 1 (v dotyčnym "semenářství" mi říkali, že ne-hybridy nemívaj. možná je to nějaká moje umanutost, cojávim...), chci pro dekoraci máčku a bělotrn (měla jsem za to, že v tom stejnym obchodě to loni mívali, ale paní mi tam svorně tvrdily, že to chci obyčejný "štětky", který se po květinářstvích dobarvujou namodro, že nějaký modrý bodláky přece neexistujou...), pak jsem uvažovala o pastináku (ok, v našich podmínkách asi krapet scifi, ale když už jsem ten seznam osiva projížděla...) a pak už jen docela běžný věci...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Tu sem našel nějaké recept na výrobu etanolu z topinambur, jsem to proletěl očima a je to ale jakási věda, rozkládají inulín na nižší cukry kys. sírovou a poté se zas neutralizuje hydroxidem .. no říkám, jakási věda :)


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam