• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    zdravím vespolek, budu sázet asi 25m divokého živého plotu a nějak mi dochází inspirace, co tam dát (již mám zasazeno na cca 120-ti metrech rakytníky, trnky, růže šípkové/svraskalé/dužnoplodé, asi 3 druhy hlohů, bez černý, ptačí zob, dříny, kalinu obecnou, tam kde nechci mít plot vysoký mám ostružiny.
    Hlavním požadavkem který by měl plot splňovat je neprostupnost pro člověka a vysokou zvěř, co nejmíň práce s údržbou (všechny víše zmíněné keře mám v plánu stříhat jen prvních pár sezón, aby se už od spodu rozkošatěly a pak je nechát volně růst a zasahovat do jejich vývoje pokud možno vůbec) a samozřejmě aby rostliny v plotě plodili nějakou dobrotu buď pro mě nebo alespoň pro místní ptactvo/hmyz. Kvůli světlu tam zase nechci nic co by rostlo moc do výšky, ideální vzrůst tak 2-4m. Napadá Vás něco co by dobře prosperovalo v drsných podmínkách Vysočiny (700 mnm)?

    Momentálně se přikláním k tomu, že tam dám asi ještě rakytníky a možná nějaký ten muchovník, ale u něj se obávám toho, že nebude dostatečně plnit funkci :"neprostupnosti", tzn. možná zkombinuji s mahónií nebo další ostružinou..ještě v tom nemám jasno...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    kdyz nic, stihnes to pristi rok. zivot je dlouhej.jaro se zpravdila opakuje kazdy rok...hodne stesti
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ANABEL_LEE: ok..snad to nevyklíčí na podzim:)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA: no tak to jeste pockej...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ANABEL_LEE: tak uvidíme, ale příjde mi to už jako opravdu dlouhá doba, asi 14 dní a nic:(
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    LOOKASH_II:
    DENDROBATA: to by mohlo byt tim....zajimavy typ :o)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA:duvodu muze byt mnoho, stara seminka, plisen, malo zalivky... ale jeste pockej, ne vsechna seminka klici najednou, vzdycky je nejake napred a nejake hodne pozadu a mezitim vylezou ty ostatni :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    prosím z 6 semínek kukuřice mi vyrostla jen jedna rostlinka. Jak je to možné, proč to nevyklíčí? Máte s tím někdo zkušenost?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LOOKASH_II: Možná v té pomaloběžnosti je síla /fréza vs. sekací nůž
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    KLATIC: Mam uz par let Rigid a naprosta spokojenost. Kdyz tam nestrcim nejakou +5cm vetev se sukem, tak to schroupe tise a rychle. Bordel vetvi z 8m hrusky jsem zdelal za odpoledne.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    OGMIOS: střední Morava, no. Kvůli proutí fakt daleko.
    JANITA
    JANITA --- ---
    JAGA: já strašně chci jít. Už jsem na to koukala. Akorát ten termín mi nevyhovuje.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Mno.. Jak tak ctu ty reakce, tak to vidim spis na nakup spekacku.. :-)
    APPU
    APPU --- ---
    Drtič na štěpku máme na chalupě a je to pecka. Je to právě ten s ozubenym kolem a vydrží fakt hodně i tlustý větvě. Jestli si vzpomenu napíšu značku a cenu po víkendu :) Z hlavy to nevim.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    GENTIANA: odkud?
    JAGA
    JAGA --- ---
    Milí přátelé,
    ráda bych vás upozornila na dvě zajímavé nabídky.

    Kurz kosení v pražském Ekodomově 30. - 31. 5. má ještě volná místa!
    Zúčastnit se můžete buď celého programu v pátek a v sobotu, nebo přijít jen v sobotu odpoledne. Pokud něco sami pokosíte, můžete získat slevu! Bližší info o kurzu nalezete tady:
    Kurz kosení v Ekodomově
    http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=313&Itemid=157
    Nemáte vlastní kosu? Nevadí, můžete si ji objednat tady:
    kosimesnadno.cz
    Nebo si na kurzu zapůjčíte kosu organizátorky.

    Nový minikurz o přírodních městských zahrádkách 24. 5. je v nabídce tady:
    http://www.naucmese.cz/kurz/prirodni-bezudrzbova-zahradka

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: Pred rokem jem koupil asi 5 typů lopatek, první co odeslo tak Gardena, někdo ji prostě zlomil pač má dlouhé madlo a dobře se s ní páčí .. nejdýl zatím drží jakási nerezová z BAUMX noname, Navarená tyčka na te ploše lopatky .. asiproto že ji mám jako vlastní/osobní..asi se dívej na provedení, takový ty co jsou lisované z jednoho kusu plechu se fakt dost kroutí, tím spíš když máš šutry v zemi
    MRTS: JAZZZ: na ja tož to mi vychází nejlíp drtič benziňák s vlastním podvozkem - ale to uz aby mel clověk na to nějakej job .. pro představu co to stoji v robustním provedeni http://stroje.profit-bazar.cz/inz/prodam-drtic-vetvi-baracuda-bystronmalo-153846.html
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    JAZZZ: plati v podstate vsude...s poradnym naradim je prace radost....jinak opruz :o)

    coz mi pripomina da se vubec jeste sehnat sazeci/rejpaci lopatka z poradnyho plechu? par jsem jich novych poridil od ruznych vyrobcu a nakonec nastesti nasel v temnych zakoutich kulny stare orezle ktere pouzivam stejne jako babicka a prateta pred lety.... ty nove vydrzely asi dva dny nez se zlomily nebo zohybaly k nepotrebe...zlo..
    MRTS
    MRTS --- ---
    DENDROBATA: Měl jsem půjčený levný drtič (ozubené kolo) a nic moc. Další rok jsem si půjčil nožový a snad ještě horší... Nebo spíš, jak co. Dlouhé rovné nerozvětvené větvičky si oba braly celkem dobře. Ale rozvětvené a měkké (šeřík) se akorát jen zasekávaly (jak zmiňuje
    KLATIC - pořád jen rozebírat). Drtič nezvládal měkčí materiál (velké stonky).
    Celkově spíš k zlosti...
    Zato na brigádě jsem kdysi pracoval s pořádným drtičem na naftový pohon, na oji bylo oko (na traktor / jeep). A ten schroupal i pařezy, které sotva člověk unesl.;)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KLATIC: jj spotrebni naradi je k nicemu. nejlepsi moznost je sdilet v par lidech poradne profi naradi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam