• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: tak to ja videl prejetyho psika myvalovityho minulej tejden :D ale to bylo v polsku
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    ja ted o minulem vikendu videl ve volne prirode jezevce, kousek od Berounky .. ale nemuzu napsat "zivyho", 'spal' na lesni ceste, ale zadny zraneni videt nebylo, tak cert vi, mozna otrava ..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: jinak zavidim navstevu na Krameterhofu. taky bych to chtel tam videt.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: jeste kdyby ti pstruzi behali po zahrade a sami to sbirali co :D
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Musím se podělit o nový způsob nakládání se slimáky, minulou sobotu jsem byl na exkurzi u Josefa Holzera na Krameterhofu (mimochodem doporučuju, má to tam fakt krásný a celkově inspirativní) a tam nám říkal, že jeden jeho známý si stěžoval na slimáky a taky na to, jak jsou drahé granule na krmení pstruhů...Josef mu poradil, ať slimáky krmí pstruhy, no a od té doby si ten jeho známý stěžuje na to, že má slimáků málo...

    No a ono to opravdu funguje, včera a dneska jsem posbírané slimáky hodil ptruhům (momentálně mají asi 15-20cm) a žerou je s chutí, doslova se po nich můžou utlouct. Takže u mě na zahradě se slimáci ze dne na den staly z nevítaného hosta a požírače zeleniny nedostatkovým zbožím, kterým zdarma dokrmuju pstruhy :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAIRRA: trochu jsem to prohlidl a to mi taky neprijde uplne ono. melo to jeste cernou skvrnu na zadech. jinak podle obrazku ty pruhy a tak jsou dost podobny.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    OGMIOS: nebylo to tohle? http://vtm.e15.cz/files/imagecache/ogimage/icons/Housenka%20tabakovy%20list.jpg
    lišaj tabákový, kamarád kvůli tomu volal někam na universitu :)) prý tu normálně nežije, ale občas vyleze z nějaké zásilky potravin odkudsi
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Jo, já taky ne.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VEVER: to uz jsem patral ale nenasel jsem takovou. no holt to uz asi bude pase. ale chtelo by to dobrou databazi kde by clovek videl jak dospelce tak housenky, kukly a tak. a to jsem jeste nenasel.
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Anténku mívají lišajové, všetně dlouhozobek. Tak zkus pátrat tam někde :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: no byla to rychlovka, sedel u cesty na konci vesnice. projel jsem autem, se vyplasil a uletel. jen jsme se na sebe s kamaradem podivali a..ty vole dudek :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: u nas jesterky lovi i slepice, minule jednu rozklovaly zaziva, dury jedny!
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: tak kolibrika u nas v cechach asi nechytneme :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: tyjo, dudka bych taky rád viděl, to máš velký štěstí!!!
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: presne, dudka stejne jak lednacka (no a taky kolibrika, ale nesmim byt rozezrana ,D) touzim spatrit.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    T6MA: no vlastne toho dudka to neni uplne u nas. videl jsem ho par kilometru od baraku u lesa v obci Hradcany. jel jsem na drivi a von se tam promenadoval rovnou u cesty, chocholac jeden.
    T6MA
    T6MA --- ---
    OGMIOS: a kde je u vas? dudka bych hrozne rad nekdy videl..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: jo jesterek bylo spousta vloni. mel jsem totiz vyvezeny kusy betonu pres cestu od baraku a jesterkam se tam libilo. kdyz blo chladnejs tak stacilo jit, odvalit kamen a tam jesterka. ale prijde mi ze je taky vychytaly sousedovic kocky.
    KUATO
    KUATO --- ---
    BLANITCHKA: zavidim, my meli doma akorat slusne kolonie jesterek, dokud byl vsude za zahrade vetsi bordel, ale i kdyz jsem extra pro ne zbudoval hadnik (kde i jednou nebo dvakrat vyvedly mladata), tak se postupne vytratily, je u nas moc kocek, ktere je lovi. stejne tak jako kazdy rok pozabiji zaby v jezirku.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: ja si myslel jak je lednacek vacnej a tak nadsene rikam brachovi ze mi lita u zahrady a von..no jo no..vzdyt jich je tady vsude spousta...holt rybar no..ma prehled u ty vody a ja si myslel ze to je vzacnost :D
    jinak posledne jsem taky videl Dudka, poprvy v zivote. ale to bylo u lesa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam