• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Koprrr..)


    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JAGA: a co elektronicky? EPUB, MOBI atd.?
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAGA: planujete v dohledny dobe vydavat dalsi svazky? ze bych si pripadne pockala a objednala to nejak pohromade...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZATAMOKO: Myslíš na mulčování? Když už tak raději ty obyč, hnědé, bez potisku ale je v tom spousta sajrajtu i tak, jak jsem četl někde na na netu .. takže jej dávám fakt jenom kolem stromku a plošně raději moc ne, spíš mulčuju trávou, slámou ale tam je zas problém s množením hlodavů .. no a nebo obracím drn rýčem
    JAGA
    JAGA --- ---
    Právě vyšel první svazek nové edice permakulturních příruček Klíč k soběstačnosti. Jmenuje se Malá velká voda a na 84 stranách zde najdete koncentrované informace o zadržování a využívání vody na pozemcích. Z obsahu: článek o zachycování a využívání vody ve městě od Lucie Komendové, o zahradních jezírkách od Dany Křivánkové, o koupacích jezírkách od Kláry Nepustilové, podrobný rozpis Plánování domovní kořenové čistírny od Jaroslava Kršňáka, úvod do akvaponie od Jana Richtra, přehled mokřadních zemědělských plodin a možností jejich pěstování od Jana Květa, přehled vodních a bahenních jedlých rostlin od Hely Vlašínové, a mnoho dalších zajímavostí a podnětů.
    Doporučená cena 100 Kč.
    Brožurku si můžete objednat v on-line obchodě na www.permakulturacs.cz.


    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Mám dotaz na kartonové krabice.

    Používáte jen nepotištěné? Je mi jasné, že ty leskle potištěné nebudou úplně ok, ale to ty černě potištěné?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: kdybych měl cestu kolem, tak se určitě zastavím ;-)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    DENDROBATA: moc pěkné fotky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Florianus.cz, anebo si prijeď odkopnout něco k nám do Zlína :)

    Zajímavý info o půdě pokud se to někomu chce louskat, fotky taky pěkné
    Our Future Needs Soil
    http://www.acffa.org/classes/Articles/Plant_Science/Our_Future_Needs_Soil.html
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: ja skoro vsechno kupuju na trhu, t. c. na Moravaku - kdyz si to tam obejdes, muzes zkusit s nekterym z prodejcu dojednat nejakou velkou objednavku - neni problem se tam domluvit na vetsim odberu zeleniny, s jednou pani jsem se domlouvala na konikleci, kterej uz bezne po odkvetu nevozi, pac to neni dostatecne atraktivni a prodejny... jinak zahradnictvi, co znam, jsou pro tyhle ucely zrejme prilis "posh".)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    mám dotaz zejména na lidi z Brna a okolí, poptávám větší množství bylinek k výsadbě (v podstatě jakékoliv trvalky), nemáte doporučení na nějakého osvědčeného/levného prodejce v Brně? Rozkopal jsem totiž hráz rybníka, abych utěsnil díru v hrázi a teť když to mám tak pěkně bez drnu, tak z toho chci vytvořit "bylinkovou hráz", na výsadbu ze semínek už je asi pozdě, ale předpěstované sazeničky by se chytit měly...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: mam vic komodit za odvoz, takze jsem za mapu
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ANABEL_LEE: Mně napadlo že jak je taková ta vajíčková a kvásková mapa tak by mohla vzniknout mapa hnoje za odvoz. Naštěstí máme ob dvě ulice tři kobylky takže přísun organické hmoty je jakž takž zajištěn.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Berrytime :)

    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: hnuj se lentilkama moc nemeni, akorat kdyz zerou oves, tak ti z toho pak klici oves no .) ale jinak je to hlavne rozmelnene seno .) odlezelej je nejlepsi, ale zase cerstvej hreje, co z je fajn na jare do pareniste.

    Jinak ma nabidka na hnuj - jen koblizky z vybehu, pac kone mam ve staji minimalne - stale plati, jsem v okoli Berouna, staci se domluvit, prijet si nabrat, nebo si tu muzete treba nechat tyden vozik a my to tam postupne navozime... asi bude vice aktualni na podzim, ale my mame hnojecek furt .)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ZATAMOKO:
    KAREN: je to tenhle.... na celej ten zahon padnul tenhle pytel a kousek...
    Hnůj koňský 10 kg - Truhlíkov.cz
    http://www.truhlikov.cz/...m_medium=cpc&utm_content=g-hnuj-konsky&utm_campaign=g-substraty-a-hnojiva
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZATAMOKO: to ber vsema deseti! zvlast jestli je mozny si odebirat jen koblizky - nebo pak odlezelej material (nechat si ho odlezet)... kdyz to das do spodni vrstvy vyvysenejch zahonu, skvele ti to bude hrat.) zalezi teda taky, co tem konum davaj za lentilky atd., ale v malym "provozu" by to melo bejt v klidu, rekla bych)

    my loni navezli nejakej konskej hnuj dospod, cimz se kvalita "nepudy" dost zlepsila, a letos jsme navstivili brnenskou centralni kompostarnu, odkud jsme si odvezli pul tuny kompostu a zkraje jara jsme to rozhrnuli v horni vrstve - pri cene cca 310 kc za tunu pohoda)

    KLATIC: a to je nejakej pytlovanej produkt prodavanej v obchodech, ten granulat? da se zjistit zdroj?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KLATIC: nádhera, takovou krásnou zeleninovou zahrádku chci taky!
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KLATIC: jaká dávka?
    Mám kousek stáj, tak zvažuju, že bych od nich vzal pár metráků.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    tak jsme letos vsadili na susenej granulovanej konskej hnuj a oproti lonsku je to teda mazec :o)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam